Co2

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Vezite psa ili macku po noci za biljku i eto co2 ali nemojte nikako kozu... salim se ali ja sam neko vrijeme spavao s biljkama..a najvise im godi kad pricate s njima tako najbolje primaju co2 kad pade mrak dobro provjetrite da izadje kisik ugasite svijetlo i zapalite joint i pricajte s njima joint ce pojesti suvisni kisik i tako 2-3 puta na noc necete vjerovati.. i jos jedna caka biljkama se nikako ne svida buka ventilatora pustite im neku ugodnu glazbu za indice Mozarta ili Verdija a za stative Wagnera ili Pink Floyd nikako punk ili metal dokazano je da cak i voda cuje muziku i kad joj godi slaze se u ljepe kristale a kod metala ze razbijaju isto i biljke provajte vidjet ce te razliku .. :band:
Ako nemate vremena za pricanje onda stavite dvije boce na dno boxa u jednoj napunite 1/4 vode malo kvasca i secera to ce 15-20 dana lagano ispustati co2 a u drugu stavite kvasinu(sirce.ocat) i kad god mozete (3-5) puta na noc ubacite zlicicu sode bikarbone to trenutno napuni sobu sa co2... svakih 3-4 dana mjenjajte kvasinu i pazite da vam ne prede preko i prolije se zato stavite 1/5 kvasine u bocu sa velikim grlom to mi se pokazalo najbolje od svega sto sam provao.
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Najnovije i najjeftinije sheme za CO2 cu co2 tablete koje se ubacuju u vodu.Njihovi proizvodaci kazu da se co2 najbolje upija kroz korjen.Jer da je apsorpcija mnogo veca nego sto je kroz zrak.Jako su jeftine i prakticne.

 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Patentirao am jedan prilicno efikasan sistem za Co2.Uzeo sam "lumin" odnosno svijecu za na grobove i zeljeznu kapu s rupama postavio na konzervu.Zapalis svijecu poklopis je da puno ne svijetli i odes..pazi da se ne zapali.Prilicno efikasno.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
bez uvrede, ali nekako mi se cini da si dosta gluposti napisao u par postova...
daj mi to malo bolje objasni... jer ne kuzim, kako gorenje svijece stvara co2... gorenje samo troši kisik koji biljka itekako treba preko noci, kad ga ne moze sama sebi stvarati...
I koga ce vraga biljki co2 u korjenu :?: :?:
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
i meni je mutan ovaj ugljicni dioksid u korijenu,
nego gledao sam neki film o uzgoju, ne mogu se sjetit koji, ali lik kaze da par puta dnevno po liscu prska "sparkling water"
to mi prevodimo kao mineralna gazirana voda, ali pretpostavljam da je on mislio na gaziranu vodu bez minerala
ili je mozemo prskat i mineralnom vodom?
ne znam ostavlja li kakav talog nakon isparavanja

gorenje plina, propana, luci ugljicni dioksid i kod njega nema frke sa cadjom
imate za kupit plinskih kuhala sa bocom kapaciteta 0.7 kg, mozes ga u dzep stavit, kosta oko 15eura
lagano otvorite ventil, zapalite i eto CO2

OPREZ
kad upalite malo pojacajte da se plamen "odvoji" od sapnice makar 2mm
da ne dode do prevelikog zagrijavanja iste
ispravite me ako grijesim
 
Poslednja izmena od urednika:

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Plin je super stvara CO2 i vodu a i sveca radi isto samo ima cadji. Ali ono sto ja mislim je da se zamarate previse sa CO2, to nije uopste bitno ako je prostor dovoljno provetren.
U vazduhu ga ima oko 1% sto je sasvim dovoljno a u gradovima i stanovima verovatno i dosta vise. Biljke za vreme dana i intezivne fotosinteze trose ugljendioksid a nocu ga stvaraju a trose kiseonik. Mislim da bi najbolje bilo napraviti ventilaciju koja uvlaci vazduh iz stana kroz box i izbacuje ga napolje, time bi se resio problem CO2, vlage, mirisa i temperature.
Dodavanje CO2 ima svrhe samo ako drzite dosta biljaka a prostor je klimatizovan i slabo provetren. Dodavanje po 15 minuta ne bi imalo svrhu ako je ventilacija dobra jer bi u sledecih 15 min. sve izaslo a sumnjam da biljka za to kratko vreme moze da napravi zalihu pa da je posle trosi. Tek one tablete i slicne stvari ne verujem da imaju efekta. To je obicna mamipara.
Treba uradite dobru ventilaciju sa regulatorom brzine i bice sve u granicama normale. Ako budete vestacki pokusavali da stvorite odgovarajuce uslove uvek ce se nesto izmaci kontroli.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nova kultura

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Srbija
Puna boca od 5 kg 50 evra ili nabavite negde za 20 evra kao ja (punjenje 5 evra)
regulator 25 evra
elektro magnetni ventil 12 evra
Tajmer 3.5 evra

90 evra ukupno ili u mom slucaju 60 evra!

boks 2.5*2.5*2.5 treba oko 500 grama co2 plina da bi se postigao neki optimum!
Nasi su prostori manji i traba ok0 100 200 grama 2-3 puta dnevmo znaci boca traje od 7 do 15 20 dana i vise! Od 5 kila boca razume se!:icon_lol:
 

Smaller

Banned
Banovan
28.10.2015
5
1
3
41
Novi sam u growu,ali imam iskustva iz akvaristike..Dakle najbolji način za doći do co2 kompleta je ovaj..Boca od 3kg se lako nađe cca 200-300 kn..onda svatko od vas naš ima negdje nekoga prijatelja koji radi u kakvoj pivovari ili je trgovački putnik,oni imaju manom ere od pivskih bačvi.Na manometar se nastavi Solenoid koji se spaja na Tajmer te pokreće i zatvara co2 naravno boca je uvijek otvorena..Poslije Solenoida ide iglica sti ventil ima ga za kupiti u rijeci a na njega se stavlja tanka cijevcica koja se kasnije grana i širi kako kome treba..Znaci imamo Solenoid koji po Tajmeru pali gasi..Iglica sti ventil koji regulira količinu da ne iscuri cijela boca u 15 min i cijevcice koje hrane biljke..Većina svega toga pa čak i kompleta ima na aquaristika netu. Eto ako kome pomogne biti će mi drago_Osobno posjedujem dva kompleta a znanja o growu 0 tek učim.I biti ću pro ;) pozz svima
 

Smaller

Banned
Banovan
28.10.2015
5
1
3
41
Ima boca po o glasnicima,ako tome treba pogledam ja kod svojih ronioca uvijek se nađe od 3-5kg Šta mislim da je za to sasvim dosta.Naravno prazne pa se dopune.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja nemam nikog da radi u pivari, a ni da je trgovacki putnik :( sto bi trgovacki putnici imali manometar od pivske boce, di tog ima jos
 

Smaller

Banned
Banovan
28.10.2015
5
1
3
41
Najčešće ih ima od odbačenih točionika pive..U svakome gradu ima veleprodaja pića i svaka ima po min 10 točionika neki idu u rashod radi starosti ali manometri ne zastaruju i lako se prebrtve,jer zna biti slučaj da njima pusta pa ga rashoduju,odvija se stavi se teflonska traka i zavoda nazad radi bez frke..Ako bude bilo potrebno nekome potruditi ću se nabaviti..

Evo ovdje se vidi cijeli komplet..Boca,manometar,Solenoid, iglica sti, cijevcica
 

Prilozi

  • 20151029_132129.jpg
    20151029_132129.jpg
    132,1 KB · Pregleda: 29
Poslednja izmena od urednika: