Co2

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
sve zavisi koliko novca si možeš priuštiti..

CO2 boca,regulator,timer za CO2 to je za veèinu za poèetak možda i malo prevelika investicija.

Prirodni plinovi prilikom izgorevanja tvore CO2
možeš i sam prèkati sa vrenjem šeèera,sirèeta i pecilnog...
reci šta želiš pa èu malo to opisati
 
14.09.2005
18
1
0
zbog nedostatka prostora uzgajacu u ormaru i to sa malom hps lampom (philipsovom master son-t pia plus 150w), ventilacija za odvod zraka i dovod svjezeg i jedan mali ventilator izmedju sijalice i vrha biljke.
e sad me zanima kako da nadoknadim co2 (neka jeftinija varijanta) i koliko bi mogao biljki odjednom uzgajat pod tom lampom (povrsima ormara je oko 1m2, visima oko 1.2m). nakon kloniranja namjeravam prec na mali scrOG sistem ali neznam koliko ce to biti efikasno jer cu sadit u zemlji a cuo sam da je za to hydro puno bolji??
 

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
Dali neko moze da opsirnije opise koliko se Hydrogen Peroxida stavlja u vodu cuo sam da ako se biljke zalijevaju rastvorom vode i peroxida biljke dobivaju vecu kolicinu co2 kroz koren.
Slo-era jel mozes da mi pojasnis malo o tome???
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
PA NEOPHODNO JE AKO ZELIMO NESTO NAUCITI O GOJENJU MARIHUANE prije svega procitati nesto o osnovama bilja... :D

Koren biljki treba kisik.Zato probamo i raditi sto zracniju zemlju...
Sto se tice vodikovog peroksida-H2O2

Koristi se 3%-medicnski kojega mozeze kupiti u svim apotekama i opste nije skup.Sluzi za ispiranje,dezinfekciju...
Napisacemo topic posebno o H2O2 ali u glavnom nastaje kemijska reakcija gde se sproscaju molekule kisika koje se vezu na koren!!! Sa tim koren dobiva neophodan kisik,tako mozemo zastiti biljku od prevelike vlage-vode,dezinficirat cemo i zemlju-sto je dobro i protiv razvijanja plesni.....,i kod ispiranja u zadnjoj fazi takodje ja osobno stavljam...
Napisat cemo obsirniji topic
NA 1l VODE IDE OKO 3-4ml H2O2
:D
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
3-4ml kažeš na 1l vode,ako stavim 3ml na 1l nema se šta desit bilkam? Malo se bojim da jih sjebem.

Ok,onda s tim mix-om zalijem biljke kao sa obiènom vodom i svakih koliko?

Lp. :wink:
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pa ti stavi 2ml -doduse ne prakticiraju upotrebu H2O2 svi u uzgoju....objasnit cu zasto kad budem radili topic o H2O2
:D
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Jeli se isplati koristiti pumpu za co2 iz akvarija jeli to dovoljno ? kosta samo 30 €
co2aj0.jpg
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
hmmm... dobra caka, samo jos ako moze posluziti, onda bi super bilo.... cini mi se da imam i ja nesto takvo, ali opet kod mene je u sobi, pored mene ni pola metra...tako da imaju dovoljno Co2 (u sto ne sumnjam, ali pravim neki box, pa bih tu svega stavio na malo vecoj povrsini, tj u podrumu, ili na vikendici (naravno mislim u kuci, heheh ne vani) tako da onda ne bih bio pored njih non-stop kao sad, pa tad vjerovatno bi Co2 trebao (mada mislim da oko nas ima ogromno Co2 izvora, samo ih trebamo iskoristiti)
Gledah na situ, probleme (ono najcesi....samo me ph vode jebe malo...)
lp
 
13.01.2006
32
3
0
komplet za akvaristiku sadrzi difuzor za mesanje co2 sa vodom a to tebi netreba, plus sastojci za dobijanje co2 ti originalni su skupi a menjaju se na 2 nedelje.uzmi flasu plasticnu od 2l sipaj u nju 250g secera , 10g kvasca i 1l mlake vode . promuckaj i stavi kod bilja i imaces isti efekat kao sa tim originalnim kompletom . sadrzaj flase menjaj na 10 dana
 
  • Sviđa mi se
Reactions: fat_troll

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
botanicar je napisao(la):
komplet za akvaristiku sadrzi difuzor za mesanje co2 sa vodom a to tebi netreba, plus sastojci za dobijanje co2 ti originalni su skupi a menjaju se na 2 nedelje.uzmi flasu plasticnu od 2l sipaj u nju 250g secera , 10g kvasca i 1l mlake vode . promuckaj i stavi kod bilja i imaces isti efekat kao sa tim originalnim kompletom . sadrzaj flase menjaj na 10 dana

Eto o tome ja govorim, oko nas se moze mnogo toga iskoristiti mislim sto bacamo, evo botanicar ima dobru caku. Nisam probao, ali sam ovaj dio isprinto (kao i jos mnooogo cega na situ...) pa ako mi se budu pojavili problemi onda mi nema druge....
Ali opet nesto kontam, tooo sa Co2, mislim ako su mi biljke (5 saksija) u sobi, mislim da dodajem dodatno Co2, mislim da nije potrebno. Ovo opet logicno gledam, eh druga stvar je da je na balkonu....
Ne znam mozda grijesim....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Mozda nisam u toku, :), ali dobro bi bilo da pogledas onaj film "I grow chronic" tu je dobro lik objasnio.... Kako sam skonto, tri puta dnevno se pali tajmer koji ispusta Co2 po 15min, taj Co2 ide kao kroz slauf oko biljki, na pola visine, i izbusis male rupice kroz koje ce furati.... Tako lik onaj napravio, znaci 3x po 15min je namjestio tajmer, ali vent. non-stop radio, ako nisi pogledao onaj film, toplo preporucujem....
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
GrowNoob je napisao(la):
Frend mi zatvorio kafic a ja mu "konsificirao" bocu co2 kakav mehanizam treba za ugradit timer?

taj timer èeš morati posebno naruèiti-može se naèi za 150-200eura + regulator..
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ima kakve (dovoljne) koristi ako nalijem gaziranu vodu u manje posude da ishlapljuje pokraj biljaka?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
bezze CO2 èe svakako vrlo blagodejno uplivati na naše biljke.Da ne govorim o problemu CO2 u malim slabo ventilisanim box-ovima-CO2 i temperatura...
Naime u zraku je samo nekoliko % CO2, osnove o fotosintezi znate....


Probajte neke stvari i logièki pogledati i videt èete ,da znate više o gojenju nego što ste mislili..