Coco uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
hihihi. jbg destilovana voda EC 0 + 0.8 EC cocos = koliko bastovan?! tu ti pokaze manji EC na run off i onda spalis tek izniklu biljku...okvirno gledanje EC i pH moze posluziti kada je biljka veca a nesto joj nestima, ma da i to nije pouzdano... imao sam biljku koja je pucala od zdravlja a pH run off bio oko 7.0 7.2...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ratluk

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
Glavno ti je koji kokos si uzeo.. To kad ispitas onda lagano.. Da ne duzimo pricu bzvz :d ako nema nista hrani nizom ec, ako ima preskoci nesto sitno..

Ako je pufan necim, onda je bolje da cutim jer tu nemam iskustva.. Ja sam poceo sa inertnim kokosom skroz.

Mada mora uvek hrana. Mogu ti reci da je meni super sa ovim sirotinjskim kokosom sto nema nista u sebi. Od klona tacno 0.8-0.9 ec i bez problema biljke napreduju.

Nekako mi se cini bolja varijanta kad nije punjem kokos hranom,da mozes ti sam od pocetak da sefujes.

A reci nam koliki ti je ec vode? Meni je 0.5..al u mom slucaju izgleda da ima 0.5 sranja.. To jest hranim klona npr sa ec 1.3.

Jer u cesmovaci izgleda ima svega, samo ne onoga sto treba biljozi xD

Ovaj klon dole ratluce je sad na ec 1-1.1 ja mislim. Od pocetka su na 12 12..da imas neki orjentir.

I u pocetku manje zalivanja, skoro ko zemlja.. Posle sipaj kolko oces, ako te ne mrzi xd
 

Prilozi

  • IMG_20181218_153613.jpg
    IMG_20181218_153613.jpg
    180,6 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc

Stanaccc

Banned
Banovan
03.10.2018
1.094
7.560
258
Koristim Atamia bio-grow mix 50%kokos,50%zemlja.
Iza sebe imam 3 growa sa tim supstratom i prezadovoljan sam. Zahtijeva češča zaljevanja, a gledajući filmiće na you tubu, 100%kokos se zaljeva svaki dan, ponekad i 2 puta dnevno! Odlicna stvar za pocetnike! Ne možete utopit korjen, kao kod zemlje. Flush je puno jednostavniji. Jedino, mora se pripazit na ph. Meni je voda iz pipe 0.350ec,a ph 7.1
Ph metar kalibriram po vodi iz pipe, jer po ljeti, zimi uvijek je 7.1.
U vegetaciji spustim ph sa limuskom kiselinom(prstohvat na 2L vode i ph je 6.4-6.6) u cvatu koristim Hesi ph down bloom, koji u sebi ima fosfornu kiselinu. Koristim staklenu kapaljku i napamet kapnem. Osim, kad trebam 5L vode, onda 0.5 ml.
Uglavnom, ovaj supstrat je odličan za početnike, jer tu i tamo koju grešku oprosti. Sumnjam, da ću ubrzo mijenjati supstrat, jedino pojačat kokos. Prije toga sam koristio Klasman zemlju i više mi odgovara, kokos! IMG_20181214_162900.jpg
 
Poslednja izmena:
01.07.2015
32
16
8
Hrvatska
Pozdrav!
Imam nekoliko pitanja u vezi kokosa, naime imam iskustva sa zemljom ali sad mi je prvi grow u kokosu ... Da opišem ukratko, MH/HPS 400, ventilacija 24h ON, temp. 23-25 C, kad je lampa ON, kad je OFF temp. je manja jer box nije u grijanoj prostoriji :-(, vlaga 30-35%, 3 kom. automatika, svijetlo na 18/6, kokos Gold Label pomješan sa perlitom u omjeru 50-50, gnojivo Hesi za kokos ... Koristim air potove od 25 litara, one sa rupama, pa me zanima trebam li baš svaki dan zalijevat s obzirom da su potovi dosta veliki ili mogu svaki drugi dan? Do sada sam zalijevao jednom dnevno naravno do run off-a. Potovi su od zalijevanja do zalijevanja teški i kokos je uvijek vlažan, tamno smeđ. Hvala unaprijed na dobronamjernim savjetima!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FelixG and Badi

Influence

backtococo
Poznanik Foruma
19.06.2014
887
9.889
233
ni na nebu ni na zemlji
Juritmix bum probal ja... prvo 25 litara je preeeeeevise puno... drugo nema potrebe za perlitom u kokosu.... kokos najbolje rezultate daje u malim litrazama a cestim zalevanjima... e sada naravno da ti mozes staviti i 10 15 20 ili kao ti 25 litara ali onda jednostavno neces iskoristiti potencijal kokosa i najbolje je da ostanes na uzgoju u zemlji... huh mozda zvuci paradoksalno ali koren u kokosu ne mozes a mozes udaviti...stvar je u tome da u manjim litrazama mozes razviti veeeeliki koren kojem nece smetati konstantna vlaga (naravno ipak govorimo o kokoponici).... e sada dolazimo do tvog slucaja gde se koren moze udaviti tako sto je nerazvijen u velikoj litrazi kokos je dugo mokar i onda ti ne dodajes cesto sveze nutrijente i svez kisik koji dolazi sa vodom a koji je preko potreban korenu... daj sliku da vidimo te automate u 25 litara...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona and Badi

sone1

Coco Loco
Poznanik Foruma
14.12.2019
1.302
6.840
258
Mnogi pitaju za mix zemlje sa kokosom, ja ga podrzavam i sledeci aut ce se i probati u organic varijanti. Trebalo bi da se dobije u vremenu, da se smanji vegetacija, jer koren moze da bukne u 2 nedelje u kokosu, a trebalo bi da pokaze rezultate i u cvetanju, jer ce povecati kolicinu dostupnog kiseonika korenu.
Fora je da se krene sa buferovanim kokosom u seedling fazi i da se radi vegetacija u pola litre potu i recimo do max 20% zemlje + malo perlita, kako bi koren mogao lakse da se prilagodi prebacivanju u veci pot. Kasnije finalni mix bi trebao da bude obrnut max 20% kokosa + malo perlita, ostalo zemlja.
Zalivanje bi bilo malo cesce, jer bi na neki nacin proredili zemlju, sa samim cim je i omogucen brzi i dalji razvoj korena kasnije. U cvetanju cesce zalivate, cesce ce te osveziti koren kiseonikom ;)
A fora za start prve 2 nedelje je da se u kokosu ne hrani sa NPK, nego teramo koren da ga trazi, ide se sa samo nekim osnovnim rootom sa sto nizim mogucim ECom i CalMag obavezno u zavisnosti kolko brzo rastemo tako i doziramo, kada listovi malo stasaju i pocnu da jedu svetlost, tada bi bilo vreme za prebacivanje i da se krene sa djubrenjem, posle cega mozete da idete cak i organic.
Od opreme morate imati PH pen + bufer, (nije bas prijatno iskustvo kada imate neispravan ph pen i problem za koji ni ne znate), pored osnovnog djubriva CalMag obavezan.
Ima kod mentora @Influence lepo objasnjen start bez greske :)