Cokoladni muffini od magicnog maslaca

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
Pozdrav,
dosad jos nisam vidio da je netko napisao ovu metodu kuhanja pa rekoh 'ajde da napisem i to. Mene osobno lijepo opere, iako efekt pocne tek nakon sat, sat i pol do dva. I jedna razlika koju moram napomenut, ja nisam koristio bas travu, nego samo stabljike i listove i ostatke koje se odrezu i nisu za pusiti. Kolicinski to izgleda kao na slici 1 i 2. Zatim sve to skupiti na jedan list aluminijske folije, znaci rastegnuti aluminijsku foliju, stavit tu kolicinu to na sredinu i sve to poklopiti s aluminijskom folijom ili zamotat, tako da postane kao jedna mala loptica sa jednim izlazom zraka. Tu lopticu staviti u lonac sa (doslovno) 3-4 kapi vode u njemu cisto da se napravi vlaga i toplina i da ne zagori to unutra. Stavit na najmanju mogucu vatru i poklopit taj lonac sa poklopcem. Caka je u tome da se THC takorec "uzbudi" tom metodom i onda ga je lakse ekstraktirat u maslacu. Nakon sto se to fino ugrijalo, moguce je cak da ce se vidit dim iz aluminijske folije i to je znak da je dovoljno stojalo na toplini. Na drugu tavu, preporucujem keramijsku, upalit laganu vatru (opet ponavljam, sto je laganije vatra to bolje) stavit cijelu kocku maslaca (cca 200g) da se otopi (ili koliko vi zelite po volji, ali onda morate druge proporcije racunat za ostale stvari). Nakon sto se maslac rastopi, ubaciti onu kolicinu iz aluminijske folije direktno unutra, promijesati lagano i zatim poklopit sa poklopcem nekih 10 min. Nakon toga, otvoriti poklopac i pustiti da se to sve lagano kuha 1-2 sata. Takodjer, sto se duze i laganije kuha, to bolje ali naravno paziti da ne zagori i svako toliko promijesati i lagano tuckati po tome da se to jos vise usitni. To izgleda kao slika 3. Vidit cete da to postaje crnije i crnije dok se kuha, tj. smedje boje. Trebalo bi tezit ka nekoj tamno zeleno-smedjoj boji. Kad poprimi tu boju, treba taj maslac izfiltrirat kroz nesto da se rijesimo tih stabljikica, listova i cega sve ne. Ja sam to napravio sa malim metalnim filterom za caj - https://cdn.shopify.com/s/files/1/0...9817-a1ca8adab041_1024x1024.jpeg?v=1454583157
Najbolje je koristit dva mala tapervera i filtrirati kroz taj filter za caj dok se ne dobije cisti maslac (iako ni tad nije stoposto cist) i stavit ga da se ohladi na sobnoj temperaturi i nakon toga, vakumirati poklopcem i gospodin moze ici u frizider. To izgleda kao slika 4 i ujedno je kraj prvog koraka kako napraviti maslac.
Sljedeci dan, maslac je tvrd i spreman za koristenje. Sastojci koji trebaju za kolac jesu - samodizajuce brasno 160g, saharoza (bijeli secer) 130g, kakao u prahu 30g, 1-2 kapi vanilijnog ekstrakta, 3-4 velike zlice mlijeka, 2 jaja (koji se mogu zamijeniti sa vodom pomijesanom sa lanenim sjemenkama, za ljude koji su alergicni*) i naravno 160g magicnog maslaca. Prvo zagrijte pecnicu na 180 stupnjeva Cels i pustit nek se maslac otopi na laganoj vatri i opet proci kroz proces filtriranja jer cete vidit da je ostalo jos toga u maslacu sto nije trebalo. Nakon toga, u jednu veliku posudu ubacit taj maslac, brasno i secer. Sve dobro promijesat dok ne postane gusto i konzistentno i dobit ce boju karamele. Nakon toga ubacit lagano istucena 2 jaja* i vanilijin ekstrakt. Opet sve promijesati i na kraju dodat mlijeko i jos malo promijesati. Taj dan vam nece trebati teretana, ne brinite. E sad tu smjesu mozete i probat sa prstom, jedan lic lic i znat cete da li je preslatko, da li fali necega itd. Ukoliko ste zadovoljni nakon lizanja, staviti tu smjesu u male posudice za pecenje - http://media.4rgos.it/i/Argos/86157...PDPBadge1240$&topright=empty&bottomleft=empty
i pustit da se pece 10-15 minuta, ovisno koliko vam je dobra pecnica. Nakon sto se ispeku, to bi trebalo izgledat nesto poput slike 5. I to bi prakticki bilo to. Pustit ih nek se ohlade na sobnoj temperaturi, i onda u frizider na koji sat, i onda je spremno za polijetanje. Doduse, mogu se oni i odmah jest, ali probavnog reda radi, bolje ih je jest nakon sta se ohlade i odstoje malo (citaj prosrat ce te). Ja sam za svoje male ljubimce koristio samo preljev od cokolade, kokos i kikiriki. Znaci otopis crnu cokoladu sa mrvicu mlijeka (takodjer ovisno o vama koju gustocu i okus zelite) i njih umocit u cokoladu s gornje strane, i onda prosut malo kokosa preko njih. Nakon sta svi prodju taj proces, ponovo sa malom zlicicom zagrabit malo cokolade, ubacit na sredinu kolacica i ubacit pokoji kikiriki ili sto god si vi zazelite i smislite. Moj konacni produkt je izgledao kao slika 6. Hvala na vremenu, svaka kritika i pohvala su dobrodosle, cao :*
 

Prilozi

  • IMG_8439.JPG
    IMG_8439.JPG
    198 KB · Pregleda: 148
  • IMG_8446.JPG
    IMG_8446.JPG
    245,5 KB · Pregleda: 135
  • 20170712_180327[1].jpg
    20170712_180327[1].jpg
    183 KB · Pregleda: 135
  • 20170712_191929[1].jpg
    20170712_191929[1].jpg
    173,2 KB · Pregleda: 130
  • 20170713_195020[1].jpg
    20170713_195020[1].jpg
    154,1 KB · Pregleda: 131
  • 20170714_170535[1].jpg
    20170714_170535[1].jpg
    133,2 KB · Pregleda: 123