Composana

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
sad ce me neko kilovat sto nisam prcko po forumu al jbg, ugl ljudi koja je naj bolja

composana za uzet,bio u bauhasu i jebote ima 16 vrsta od orhideja do palmi.....a nekak bi hteo izbjec mixovanje posto nisam pri parama,al ozbiljno ovo...:watchplant:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ja sam prčkao i nisam našo šta se compo sane tiče.
Al evo.Ima ona šta piše na njoj kvalitetna zemlja za cvječe ima perlit u sebi.Neki vole u tu umješat i onu za ruže.Ona ima nešto više hranjiva i one glinene kuglice u sebi.Kažu da je to dobra kombinacije za cvjetanje.
Al ako ne samo ova kvalitetna zamlja za cvječe sa perlitom je pravi odabir.
Nikako neka za palme i kaktuse i tako nešto.Nama treba zemlja za cvječe i to je to.
Evo nadam se da sam pomogo.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ta za palme je super,ja sam proba i sve 5.Od nekoga sam čua još odavno da je ta
najbolja i ispalo sve dobro, za druge neznam ali mi se čini da nemožeš puno falit.
 

leš

Aktivan Član
06.10.2010
80
11
8
40
pozdrav ekipo:) ova prva je mama ,a tera magma je tata ,i kad izmiješaš oba dvije to ti je po meni i po mom iskustvu najbolja kombinacija.
i nema potrebe dodavati nikakve perlite i verimulikte.isprobano :icon_lol:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Super za tebe ,ali meni je ta za palme skoro uništila grow...
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Jesi siguran da je baš bilo do zemlje za palme?
U mjesec dana vegetacije, meni su pucale od zdravlja a onda išle vanka i to je sve šta znam o toj zemlji.
Inače sam koristio klassman potground H i ta je 100% provjerena,a dosta jeftinija od drugih.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
100% siguran...eno ti u dnevniku dokaz u obliku fotografije :)
Inaće,zaboravio sam napomenuti da sam koristio i onu za ruže.Dobro su biljke napradovale,ali su kasnije pokazale nedostatak N,tako da ni nju baš ne preporučam,mada može proći.Samo treba već 15-tak dana od presađivanja polako uvesti gnojivo sa većim udjelom N,a ne čekati kao ja 20 dana i onda odjednom,evo ti žutila...
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ova za ruže je dobra u kombinaciji sa univerzalnom zemljom.Dobra kombinacija za cvatnju.
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Ja sam za svoj grow kupio Composanu Anzuchterde. Bilo je par dnevnika sa ovom zemljom i bili su ok.

To u prevodu znaci ""composan kultiviranje tla""

A na njoj pise da je visokovrijedna zemlja za sijanje, specijalna vrsta za uzgoj svih biljaka u loncima i vrtu, Pravi COMPO guano nadopunjuje osnovne hranjive tvari vaznim hranjivim mikrotvarima. Aktivator korijena AGROSIL poboljsava rast i COMPO prozracne pahuljice povisuju kapacitet zraka i vode i smanjuju opasnost od isusivanja.
E sada koliko u njoj ima istine vidjet cemo uskoro.

PH 5.0 - 6.5.. Cijena 20 litara u Bauhausu 53kn

#########
EDIT
A na paketu je napisano AGROSIL I PERILITE :))
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ta je zemlja namjenjena za sadnice isto dobra al skupa u odnosu na druge.
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
numero uno je napisao(la):
koja onda composana valja za kompletan grow!?ja je nisam nikad koristio

jasam se odlucio za univerzalnu...

i sto kaze bozga jesu malo su skupe composane
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
zlo&naopako je napisao(la):
100% siguran...eno ti u dnevniku dokaz u obliku fotografije :)
Pogleda sam ti malo dnevnik i stvarno čini se da je do zemlje
http://img29.imageshack.us/i/kdk0108.jpg/

Vjerujem ja vama ljudi kad kažete da zemlja nevalja, nemojte me krivo svatit da ja
tvrdim suprotno al eto nekim čudom ja nisam ima problema sa njom pa sam reka da
je dobra i bilo bi mi krivo da neko možda zezne stvar na moju preporuku.

Inače nisam nikad ima problema sa niti jednom zemljom pa mi se činilo da to nije velika
stvar ali vidim okolo da ljudi muku muče dok ne nađu šta im paše.

20 litara 53 kn - to je pljačka......
klasman potground H 70L - 46kn u meni najbližoj poljoprivrednoj radnji
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Evo kad smo počeli sa preporukama imam i ja jednu za preporučit.
Zemlja sa kojom sam ja osto oduševljen u zadnje vrjeme je Terra Brill,Navodno Španjolska.
Zemlja ljepe strukture i bez kora i žilica i tih gluposti.Čisti humus!Vreča je 70l crvene boje oko 60kn.
Ima i neka terra brill Royal malo skuplja i vreča 50l.Uzeo sam jer me tip uvjeravao da je unutra perlit.Nije perlit nego neke granulice za zadržavanje vlage.I zemlja je puna kora i žilica.Struktura nikakva.Znači crvena vreče najobičniji humus marke Terra Brill i još kad bi se dodalo perlita zamlja za 5.
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
NoTrippin je napisao(la):
klasman potground H 70L - 46kn u meni najbližoj poljoprivrednoj radnji

Imam pristup itoj,al sad pazi zemlju koju sam ja koristio za outdoor prosle godine je bio KLASMANN TS 2 substrat i vrlo dobar mi se cinio,i sad kaksam se pripremo za prvi indoo otiso kupit taj isti al lik mi reko da nema vec kao neku zamjenu,nije uopce od klasmanna al kao isti sastav,na kraju mi sjeba biljke jel imam ozbiljan manjak magnezija...

ugl koja je ljepota meni tog klasmanovog TS 2 substrata jel je 200 LITARA 110Kn sto je ono Veri Najs.al me opet frka uzet ts2 jel neznam oce me ion isto *****....

---------
Ev naso sam bolji opis klasmanovih zemlji: http://www.granum.ba/pdf/klasman_profi.pdf

ispada da TS nisu preporucani za samostalnu upotrebu a da je taj potgraund H namjenjen za povrce sto bi trebalo bit dobro iza ganju
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.