Cool tube bez hladjenja sijalice?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
22.03.2015
25
8
3
38
Dobar dan good pipls :)

Brojim dane do prvog pravog growa. Box je 100x60x190. Hps400w.

Pitanje je sledece - zbog manjka buke sam planirao slozit' za ispuh samo turbinu sa filterom bez alu cevi...
E sad.....da li bih mogao da iskoristim cool tube umesto reflektora...bez direktnog hladjenja sijalice tj fana prikacenog na ct? Da li bi puklo staklo sijalica? Planiram da sa strane cta gde je sijalica duva samo stoni vent zakacen na stranici ormana - a sa druge strane cta da stavim alu cev duzine 30cma koji cu da dignem usmerim ka gore ka turbini.....

Sve to zbog manjka buke i vece vlage
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
897
3.715
163
Hladni sever
Sve to zavisi od mnogo faktora!
Gde ti se nalazi box, kakve su temp i vlaga u toj prostoriji, koje je sorta bilja, koliko pije vode, kakva ti je ventilacija...
Ja licno praktikujem 20-30% jaci parametri(opreme)nego sto je po knjizi i mirna backa. Strpljenje i stelovanje.
Ali opet ima i faktor finansija, pa ako ne mozes da se opruzis za par € gore, predstoji borba u kojoj i dalje mozes da izadjes kao pobednik. Nema predaje! Tiha voda breg roni!
:thumb::D:wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 4W4St
22.03.2015
25
8
3
38
Pozdrav chan chan :) :wave:Vlaga je trenutno u boxu oko 25.....bez mokrih peskira i sundjera....turbina je dosta jaka verovatno mi usisava vlagu ili sta vec,,, u sobi je oko 30/35 i cenim da bi samo sa reflektorom bila borba neprestana ali treba jos to sve isproveravati.....e sad......nije problem uloziti jos 10e toliko je onaj obican fan fi125 koji ide na CT..... ali onda bi bilo buke a to pokusavam da izbegnem po svaku cenu......kao i da turbina izvlaci vazduh iz filtera pa kroz cevi i ct napolje iz boxa... bas ce cuje tad najveca buka...to strujanje vazduha


Ima li smisla kupovati ct i napraviti ovu semu koju sam zamislio...... cenim da je to neko posebno staklo na CT-u valjda nece tek tako puci....a sijalica nije 1000w......znaci bilo bi blaaaaagog hladjenja sijalice sa ovog stonog venta koji se nalazi na stranici boxa, sluzi za mesanje vazduha u boxu....malo ga usmerim ka sijalici i CT-u :/
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Mislim da ti sijalica neće pući, ali da ćeš imati problem sa visokom temperaturom. Ne znam gde će biti box, ali ide uskoro leto, kapiram da mu neće biti hladnije a da ne planiraš neki sistem hlađenja.
Što se vlage tiče, ista stvar, tokom leta je malo veći procenat vlage pa možda nećeš morati o tome da brineš.

Možeš da iskoristiš cool tube i bez stvarnog ventilatora koji bi ustvario bio taj "cool" faktor, tako da ostaješ samo sa "tube" delom.
Možda će ti do doneti malo do većeg rasipanja toplote po njemu, samim tim možda bude manja na samoj biljci. Ali sumnjam da će to biti drastično.
Taj običan ventilator će pomoći i ta "usmerenost" ka izlazu ali opet pitanje je koliko. Svakako da će podsticati kretanje vazduha kroz CT, ali najbolje je da testiraš jedan dan. Možeš i u praznom šatoru.

U prvom postu si pisao kako nećeš stavljati alu cev, a onda malo pišeš kako ćeš ipak imati alu cev na CT-u. Tako da mi je to malo nejasno. Ali evo šta bih ja preporučila.
Tu turbinu, namesti tako da uzima vazduh iz box-a, gura ga kroz CT, a CT poveži sa izlazom na drugoj strani.
Ako je ta buka zaista toliki problem, tj da je tolika razlika kada ima aluflexa i kada ga nema. Imaš one silet verzije aluflexa. Dosta su skupe, ali ako već imaš takav problem možda se isplati ulaganja plus da vidiš da organizuješ da ti što manje treba toga.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: goran641 and Chan
22.03.2015
25
8
3
38
Ehej lulu :wave:
Mozda sam malko konfuzan :D Mislio sam bez alu cevi tj sistema filter-turbina-cev-CT-cev.....vec samo alu cev skracena na 30/40cm koja ce biti privezana sa kraja CT-a za vrh ormana...tako da alu cev ide na gore kao i toplota tj to malo vrucine hpsa sto dohvati stoni vent .....sve da ode gore ka turbini....ne znam da li sam bio dovoljno jasan :/ a cenim da ce nas 30+c zaobici bar jos mesec i po dna... a pri kraju cvetanja ce klima raditi malo vise nego inace tu ne bi trebalo biti problema :)

Probacu jos i sa praznom kutijom i u njemu krpe sa turbinom....mada turbina i nije toliko glasna koliko to putovanje vazduha kroz cevi ( bar mi se cini ).....u *********** prodaju alu cevi oblozene vunom ali samo na 10m duzine preskupi su.....probacu jos da potrazim po bgu valjda prodaje neko na metar
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Dalo bi se bez buke da nemaš potrebe za filterom.
Za njega je potreban jak vent i tu ti jedino mogu pomoći izolirane alu cijevi i prigušivači buke.
Treće nema ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Chan

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Kada kažeš "filter" misliš na carbon filter?

Ako je to slučaj, onda mislim da je loš pristup da imaš dva izlaza iz šatora.
Jer ako ti je CT jednim krajem prikačen na izlaz, iz njega će da izlazi i malo vazduha iz šatora, koji neće proći kroz filter.

Tako da mislim da ti je najbolji pristup taj, filter-turbina-cev*-CT-cev
* Mislim da turbinu možeš praktično bez ičega da prikačiš na CT (tj zavisi odobima). I onda imaš samo jednu cev, na kraju.

U Beogradu svu tu opremu imaš na buvljaku, tamo je verovatno i veća šansa da ćeš naći više dužina.
A verujem i po regularnim prodavnicama koje prodaju opremu za kupatila (i kuhinje).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan
22.03.2015
25
8
3
38
Tamara - imam dimnjak u svojo sobi...ali bas mi je bila frka da miris nekako ne dodje do okolnih stanova u kuci....kuca je bas matora. skapirao filter i miran. puko kintu ali jbga....ssiguran sad barem

Lulu - pod filter mislim na karbonski.... pogledacu na buvljaku mozda neko prodaje te izolirane cevi... gledam na online shopovima po sloveniji i hrvatskoj metar izadje 7e :/ u *********** 10m - 50e nije mi jasno kome treba 10metara? Probacu i sa DIY prigusivacem naguracu neku mrezu unutra...samo da ne uštopam vazduh tad :D I nema drugog izlaza tj rupe....izbusio dve, jedna dole za upuh druga gore.....pod "da privezem tu malu cev na cool tjubu za orman" podrazumevam da samo bude bliza turbini i filteru - da je usmerim ka na gore. Ne znam kako da objasnim drugacije. Probacu sad da napravim skicu u paintu :)


Vec vidim bice - filter turbina cev CT cev :D Komplikujem ga....ali sve zbog buke.... i momentuma da kada taj neko udje u sobu i sedne za racunar ....da ga buka ne podseti odmah na to da se u stanu gaji mara :D iako je pristala.....ne zelim da je buka podseca na to
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Postoje toplinske izo- flex cjevi i zvučno - toplinske izo- flex cjevi, tebe zanimaju ove druge, razlika je u kolicini staklene vune + zvučna je perforirani iznutra + zvučna ima i jednu pcv cjev. Toplinska je jeftinija i po pitanju zvuka, ne radi.
Spominjes dimnjak, ako je samo od tvog stana, nemre bolje, za svaki slučaj razgovaraj s dimnjačarom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hooka djonee lee