Cool tube snižavanje temperature

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.03.2009
32
0
0
43
Alo ekipa,

Koristeći vaše savjete i ine druge sastavih box dimenzije 1x1x2 m + mylar folija unutra, nabavio svu potrebnu opremu:

svijetlo: HPS 400W (Osram 2000K), MH 400W (Osram 5200K), CFL 125W (6400K); reflektor
zemlja: Terra magma + Humus + Perlit + riječni pijesak (odgovarajući omjeri)
gnojiva: Plantella list + cvijet i Bcuzz čisti PK 13-14 (naravno za kasnije)
ventilacija: dolje-usis Sunon 120mm 220V 108m3/h; gore-ispuh Sunon 120mm 220V 161m3/h
mjerači: ph metar Adwa 100, hygro/temperatura digitalni mjerač

iz opreme se vidi da nije bilo štednje...hehe radim ovo skupa s frendom pa je lakše što se tiče financija
većinu stvari nabavio u hempatia.si u Isoli ...preporučam svima lik je ok ...btw prodaju i sjemenke

počeo sam s testiranjem jer sam u duši perfekcionist i želim sve prvo isprobati...
s cflkom koju namjeravam koristit u prvoj fazi vegetacije (klijanje) cca 10-14 dana nema problema što se tiče temp/vlage
s MH temp mi je malo previsoka cca 30 u boxu (svejedno gdje spustim reflektor) a vlaga je 30%
s HPS temp je oko 28 a vlaga cca 35%
.. e sad iz brojki je vidljivo kako imam nešto veću temperaturu od željenje i malo nižu vlagu... htio bih ih dovesti u željene vrijednosti vlaga npr vlaga da mi bude 45-65%
a temp da spustim za nekih 5 stupnjeva...znam da su temp i vlaga međusobno povezane vrijednosti ...
pada mi napamet da se još jenom zaletim do hempatie i kupim ovaj cool tube http://www.hempatia.si/izdelek_Cool-Tube ...cijena je priihvatljiva s obzirom na druge growshopove
moje pitanje je što bih konkretno dobio s njm po pitanju regulacije vlage/temperature...otprilike koliko bi mi on mogao smanjiti temp i povećati vlagu...ima ko kakva iskustva s cooltubovima... ili je možda bolje da spičim još ventilacije (može savejte gdje i koliko...)

inače hvala vam ekipo :thankyou: na puno korisnih informacije do sada koje kao što vidite (uspješno?) primjenjujem u svoj prvi malo ozbiljniji grow... do sada je bilo više amatreskih pokušaja (nešto se i postiglo)... ali ovo mi je prvi put da idem malo ozbiljnije pa želim da sve bude tip top :icon_lol:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Evo ja jučer izradija jedan homemade cooltube,danas nabavija staklo samo još nije montirano,korišten reflektor s grlom od 100-120kn.Sve ostalo đaba!
Okruglo staklo je teško i skupo nači,ravno za kupiti bi me bilo došlo 500kn(lopovi)
Staklo če iči iz pečnice,ali iz 2 komada.:sick:

1colleer.jpg
 
24.03.2009
32
0
0
43
ok znači cool tubovi šljakaju... a može samo prema iskustvima vašim koliko ta čuda prosječno smanjuju temp odnosono dižu vlagu... hoću li dobiti ono što mi treba?
Tnx!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja kontam da če temp.minimalno pasti za 5 stupnjeva,uvjeren san.Inače sam reflektor je diza do 29,bez ikakve ventilacije.Znači oko 25 bi tribalo biti.
 
24.03.2009
32
0
0
43
ok greenpower hvala... kupljeno! Idem odmah u ponedjeljak do Izole nije mi daleko
bacit ću i neke slikice poslije kad za to njih dođe vrijeme..
Hvala svima!
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
spustiti vlazhnost vazduha na 30% je vrlo teshko (pod predpostavkom da je napolju nekih ~60%)...

"hygro/temperatura digitalni mjerač"

ja sam promenio 5-6 ovakvih meracha i mogu ti rechi dok ne puknesh 60-70e za higrometar nema rezultata, svi ti "digitalni" imaju neki krsh od senzora koji se vrti bash tako oko 30%... chak sam i ovlazhivach vazduha stavljao u box i tako jednom prilikom ostavim ovlazhivach u boxu jer mi je vlaga gistro bila 30% i obidjem posle par sati i imam shta da vidim... unutra sve mokro, puno vode, ko da je akvarijum a ne box a moj digitalni merach skochio na 50-55%...

kasnije se ispostavi da sa dobrim merachem vlaga mi je u startu bez intervencija bila 55%... prijateljski savet, loshe mere nikad ne mogu dat dobar rezultat...
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
vidim da je tema mrtva vec neko vrijeme,izvinjavam se,sad se odjednom kao ja tu pojavljujem..
ali ne mogu da vidim ovu sliku koju je postavio @Avantura ,pa ako nije problem da je opet stavis,da vidim kako to izgleda.
izvinjavam se zbog upada jos jednom,
unaprijed hvala.
 
Poslednja izmena od urednika: