CoolTube-CoolBox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.02.2007
41
0
6
Pozz !
Ideja je napravit coolbox od stakla sa onih jeftinih halogenih reflektora, kaj mislite bi to valjalo :)
Imam 3 komada vishka od 150w pa da se poigram malo.
 
05.02.2007
41
0
6
Bloodspiller je napisao(la):
ne kužim? coolbox od stakla?

Da staklo od halogenih reflektora, onih kaj se van stavljaju, napravi doljnu, i bochne strane, a napred da vent pushe kroz to.

ovak ak gledam od napred :) -> bochna |__| bochna
doljnja
Sam je pitanje kolko ta stakla filtriraju svijetlo, navodno ne pushtaju UV ?
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Ma valjalo bi, ako si spretan sve se može, samo da ti nije taj reflektor za 150 malo sitan?
Ovako je moje 'igranje' sa reflektorom ispalo, i bio jako sam zadovoljan.

u razvoju


finalni produkt
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
@brainchip.....samo imam jedno pitanje za tebe, pa ajde ako mozes da odg :)

alu flex cijevi sta ti idu iz reflektora....kamo si ih drmuo na drugom kraju koji je izvan boxa ? ?

ovo stvarno jos nisam vidio napravljeno na taj nacin :)
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
svako staklo ce nes profiltrirat, al to od reflektora
ce sigurno manje filtrirat nego moja tegla..
samo ja bi stakla stavio ovako_ _ _. i reflektor
iznad u obliku /-\, samo da ova crtica u sredini
bude gore, jer mislim da bi se svijetlo cudno
odbijalo kroz cosak izmedju bocnog i donjeg
stakla. u biti da izgleda nes ko ti reflektori
koje mislis rastavit samo veci..
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Pa pita gde su cevi!
Cevi su van boksa tako da sa jednog preko ventilatora dolazi vazduh a kroz drugi odlazi! Na taj nacin se moze kontrolisati temperatura u boksu jer taj ventilator uzima vazduv izvan boksa i tamo ga i vraca!
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
hehe...tkanks doktor....ali to znam jer imam ja cool tube, samo sam imao malo problema

sa alu cijevima unutra zbog prostora pa eto....pitao sam jer sam pomislio da je isfuro

nesto novo :)) a ono sipak, ista stvar samo je fan izvan boxa ! :))


thanks svejedno :p
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
e sad me i kod tebe zanima jedna stvar ! te cijevi koje si upotrebio ....da li su to standardne alu cijevi ili neke mekse ?

jer izgledaju mi nekako elasticnije ,a ako jesu dobro bi mi dosle ! i jos da mi kazes kako se strucno zovu :p

ako moze jedan fancy brz odg :)) thanks !
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ja imam iskustva sa CT-om i najbolja crijeva su ona bijela fleksibilna jer ne pucaju za razliku od onih alu a što se tiče fiksnih alu mislim na one tvrđe one nisu baš gibke i na svako micanje CT-a gore i dole se razjebava i neda se skupljati tako da ponavljam iz praktičnih razloga obično bijelo pvc crijevo gibljivo koje se koricti u svrhe cijevne ventilacije WC-a i sl.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
tako je stoner ! samo ja sam tek sada nasao pvc crijeva.....prije nisam koristio CT i tek sada sam skuzio probleme sa fleksibilnoscu crijeva ... moja greska...

jer kad sam kupio CT tocno u glavi sam imao trgovinu kamo imam alu cijev i nisam trazio nista drugo...i onda sam to odmah kupio i montirao. nije da ne funkcionira, ustvari funkcionira savrseno, ali jednostavno imam malo problema bas sa fleksibilnoscu . to je cisto moja greska...ali nije velika jer je rjesim u roku odmah...

thanks svima . pozz
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Weedman, nije ista stvar. Ti misliš na sistem koji ti ekstraktira zrak iz boksa kroz CT, kod mene je drukčije, imam odvojene ventilatore za ventilaciju boksa i lampe. Reflektor je unutra, cijevi su unutra i vode do rupa na boksu koje se vide na slici, jedna cijev je usisna i na njoj je vent, jedna ispušna.
Cijevi nemaju veze sa ventilacijom boksa, zatvoreni su sistem, samo za reflektor.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pa je ista stvar je brain :))

nisam ni mislio da imaju veze sa ventilacijom boxa ! tako sam i ja napravio ! !

sorry ako sam se kamo krivo izrazio :))

ugradio sam CT ...jedan strana hosa ide na vent , a druga strana ide van ! tako da protok zraka ja samo kroz reflektor i cijevi....zakon stvar :) ali ko sta rekoh malo me jebe fleksibilnost pa cu probat nabaviti nove cijevi .

reci svoje misljenje brain i ostali naravno => da li bi to funkcioniralo sa hps-icom od 1000w ? recimo da je vent koji puse 150 [FONT=&quot]M3/h !
jer ne znam koliko 1000w grije vise od 400 w , barem ne iz prakse !
[/FONT]
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Aha, nesporazumili smo se :)
Za lampu iskreno pojma nemam, nisam se nikad ni susreo sa HPS 1000. Nisu li ovi CT-ovi što se prodaju normirani do 600W?
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
CT promjera 125 mm je za zarulje do 600, tako barem kazu proizvodaci i prodavacke kuce....onda po meni CT od 160 mm bi trebao biti za zarulju i od 1000 w !

isto tako mislim da bi se mogla zarulja puknut i u ovaj CT od 125 ali treba biti jaci vent koji to moze hladiti....po meni minimalno 250m3/h !

jednog dana budem probao ja to sigurno pa cemo vidjet kako fumkcionira jer ne vjerujem da je netko to isprobao, ali ako slucajno je, neka progovori :)

pozz
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Pa na 125mm Cool tub mogu ventilatori od 125mm a oni su na tolikom precniku ograniceni protokom! Znaci neznam jeli ima preko 300m/h sa tolikim precnikom! A nista ne dobijas ako uzmes jaci vent sa vecim precnikom pa kao napravis redukcionu cev jer na taj nacin samo opterecujes motor a vazduh kroz manju cev nemoze proci u onolikom kapacitetu koliki ima ventilator!

E sad koliki vent treba za 1000w HPS neznam!