COOLTUBE ECO 125mm (help)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.08.2016
5
1
3
38
Lijep pozdrav, ispricavam se odmah ako je netko vec pitao za ovo, ali ne mogu nigdje naci objasnjenje.

Kupio sam:
1 x Prigušnica ETI Duo MH/HPS 250W
1 x Žarulja SUPERPLANT SUPER RED 250W HPS
1 x Reflektor COOLTUBE ECO 125mm

I ne razumijem kako da spojim cooltube, pa vas zelim ovdje pitat za svaki slucaj da ne bih letio kroz prozor ako me udari struja... U cooltube-u imaju 3 zice, zelena crna i bijela, a ja imam kabal sa zeleno/zutim, smeđim i plavim zicama unutra, koje su bakrene, a na ovom cooltube-u je zelena bakrena a crna i bijela aluminijske (ako su aluminijske, mozda nisu, ali su srebrne boje). I sad se bojim bilo sta spajat jer se ne razumijem u to, pa bih vas zamolio ako mi mozete ikako objasniti kako da ih spojim. Hvala vam najljepsa!
 

Prilozi

  • IMAG1198.jpg
    IMAG1198.jpg
    149,2 KB · Pregleda: 46

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
Nemaš što zajebati,kod tebe je žuto zelena uzemljenje a na cooltubu ti je zelena uzemljenje,a ove dvije ti nije bitno gdje koja ide.Samo spoji tako i sve će da šljaka.
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
ne trebaš spajati uzemljenje,samo L i N (faza i nula)
žuto zelena,to izbaci ... ali ako želiš spojiti,spoji (nit šta dobivaš nit šta gubiš,osim života ako spojiš struju na lim reflektora :D )
 
25.08.2016
5
1
3
38
Spojio sam vec sve tri kako mi je Pinky30 rekao, zuto zelenu sam isto spojio i stavio preko toga gumenu ljepljivu traku da zastitim da ne dodiruje metal. Ako spojim struju na lim reflektora? Jel to znaci ako slucajno zicom uzemljenja dodirnem lim da me moze ubit struja?
 
25.08.2016
5
1
3
38
E hvala ti, sorry na toliko pitanja, bojim se da ne zapalim kucu ili nesto slicno haha... Pa bih za svaki slucaj jos nesto pitao, uploadat cu slike da vidis kako sam spojio. E sad, kad si spomenuo uzemljenje, to me malo brine zbog prigusnice, gledao sam na netu kako se spaja i uzemljenje ide lijevo dole na vijak, ali nije zasticen s nicim nego samo stoji tako na vijku pa se sad bojim jel to moze utjecati da me grune struja ili nesto slicno? Na youtubeu sam nasao ovaj video gdje objasnjava kako se spaja prigusnica:
(I jel se smiju zice od uzemljenja dodirivati na tom vijku?) Hvala jos jednom!
 

Prilozi

  • IMAG1203.jpg
    IMAG1203.jpg
    161,9 KB · Pregleda: 22
  • IMAG1202.jpg
    IMAG1202.jpg
    144,8 KB · Pregleda: 22
  • IMAG1201.jpg
    IMAG1201.jpg
    119,1 KB · Pregleda: 22

čićo mićo

Think Pink
28.02.2016
354
1.286
143
E hvala ti, sorry na toliko pitanja, bojim se da ne zapalim kucu ili nesto slicno haha... Pa bih za svaki slucaj jos nesto pitao, uploadat cu slike da vidis kako sam spojio. E sad, kad si spomenuo uzemljenje, to me malo brine zbog prigusnice, gledao sam na netu kako se spaja i uzemljenje ide lijevo dole na vijak, ali nije zasticen s nicim nego samo stoji tako na vijku pa se sad bojim jel to moze utjecati da me grune struja ili nesto slicno? Na youtubeu sam nasao ovaj video gdje objasnjava kako se spaja prigusnica:
(I jel se smiju zice od uzemljenja dodirivati na tom vijku?) Hvala jos jednom!
Dobro si spojio ne vodi brigu.Ne sekiraj se za uzemljenje to je mrtva žica nema veze što se dodiruje,samo nemoj spojiti fazu na uzemljenje da ne bi prosvjetlio.Spoji to i pali pilu...
 
25.08.2016
5
1
3
38
Joj ljudi hvala vam stvarno na strpljenju i sto ste mi uopce pomogli! Svasta ti dode u glavu, starija kuca, starija struja, krivo spajanje itd. itd., u glavi sve moguce solucije sta bi se moglo desit... Sad cu spojiti to sve, probati, pa vam javim jesam li prezivio haha, hvala jos jednom!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak