Corona virus - Vaša iskustva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Pokrenuta je tema vezana za korona virus ali je otišla u rekla kazala fake news temu pa je zatvorena. Ono što nas možda sve više zanima su vaša lična iskustva ukoliko je neko preležao ili zna nekog da je preležao. Takođe dobijam utisak da duvači manje oboljevaju ali sad su to uglavnom neke špekulacije u mojoj glavi. Pa eto malo da vidimo ako je moguće kako i na nas utiče ova bolest.

Što se mene tiče ja mislim da sam dobio koronu još u februaru prošle godine. 3 dana sitna temperatura i nekako drugačiji osjećaj kao da nije grip. Tada još nisam ni naslućivao da je korona. A možda je bio i svinjski grip koji je harao tada. Dosta drugova, kolega i poznanika se razboljelo. Većina je imala blage simptome gripe dok su par njih prošli pakao i mjesecima već nisu najbolje.

Svi postovi koji nisu vezani za lično i provjereno iskustvo će biti obrisani.
 
Poslednja izmena:

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
Duvači manje oboljevaju? Prosim lepo neke argumente za to.

Znam osobno jedno 10+ ljudi koji su dobili koronu (do prije 2-3 mj. nisam znao nikog). Jako je individualno, ljudi u 30-ima i 40-ima također imaju jake simptome (a ne kako kažu da samo stariji imaju) kao što su temperature 38-39C+ po 10-14 dana i ne uspjevaju skinuti temperaturu. Zna preć i na pluća. Znam za slučaj gdje se smanjio udio kisika u krvi ispod 90% pa je osobi pružana terapijom kisikom (da je izostala, vjerojatno bi osoba umrla) i tak.

Ukratko, većina kaže da je noćna mora, kod manjine je prošlo "bezbolno" uspoređujući s ovima gore (znači imali su manje simptome od par dana, već poznate i vrapcu na grani).
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Mamina prijateljica medju prvima dobila u hrv. Skoro mjesec dana temperatura ne pada, teska upala pluca, respirator.... potpisala papire za testne lijekove protiv hiva i sarsa ak se dobro sjecam. Nakon dan-dva joj je bilo bolje (pretpostavljam od tih lijekova). cca 50ak godina zena, nepusacica, bez zdravstvenih problema. Sad je ok al jos sumnjam da ce joj se pluca ikad do kraja oporavit.

Druga mamina prijateljica prosli tjedan zarazena preko sina. 3-4 dana lagana bol u ledjima, njuh-okus nesto na par dana i sve ok. 50g+

Stric zaglibio u nekoj Poljskoj bolnici slucajno, pozitivan na koronu. 20ak dana je bio u bolnici. 16 dana samoizolacije i par dana testovi i provjere. Isto par dana njuh-okus-blaga temp.... sve ok. 60+ godina

Poznanik zarazen, par dana temp, okus-njuh. sve ok

Od jednog clana sa foruma je kuma bila zarazena, ista prica, par dana njuh-okus-temp i sve ok.

to je sto ja znam provjereno
 

Planer80

Aktivan Član
25.01.2018
219
2.527
143
Ja pre dve nedelje bio na slavi, srećom sve mlađi ljudi i njihova deca... bukvalno 5 dana posle, svi pozitivni sem mene (klinac preneo roditeljima a oni dalje). Naravno, kao kontakt i meni nabijali ono sr**e u nos pa posle mi vadili krv, test na antitela. Kažu ima antitela, znači preležao. Nikakav simptom nikada, u kontaktu bio svo vreme sa mojima, stariji ljudi + vrlo rizična grupa... Kažem svom doktoru da nema šanse da sam preležao, zarazio bih nekog od malobrojnih ljudi sa kojima sam stalno bio u kontaktu, a i sem toga, ne vodim zdrav život (vidite vi ovde šta jedem, šta pijem i šta gajim), mene prehlada baci u krevet. Kaže mi doktor (to je onaj moj "izabrani" lekar kako to kod nas ima) da mu je to jako zanimljivo i da je pročitao da ljudi koji su u kontaktu sa životinjama (mačke naročito) imaju već antitela spremna na razne korona viruse, a zna od ranije da sam bio ujedan od strane i mačaka i pasa više stotina puta, bez infekcija (bavio sam se i socijalizacijom, privremenim smeštajem do udomljavanja svega i svačega). Koliko god da mi ovo ima smisla, toliko mi i zvuči kao glupost. U svakom slučaju, svi sa slave su sa slabim simptomima. Neki imaju proliv i povraćanje a drugi kašalj i gubitak čula mirisa/ukusa. Ja ok i dalje, pre par dana mi istekla obavezna izolacija koju sam poštovao, zbog drugih za svaki slučaj. Eto to je moje iskustvo, ne mogu ja kratko pa da me ubiješ...
 

VirtualH

Aktivan Član
05.09.2017
163
435
63
Amsterdam
Pozdrav ekipa!

Evo cisto moje iskustvo.... Ja sam cini mi se bio jedna od prvih zrtava korone u Njemackoj, jer sam na samom pocetku ovo sve fasovao, samo je u mene trajalo 24 sata, poslje 24 sata nisam vise imao simptoma, samo sam morao u karanteni 2 tjedna biti. Dok recimo moje kolege i prijatelji ovamo koji su zaradili koronu su malo teze prosli kroz to. Visoke temperature danima u komadu, otezano disanje, itd itd..... I da, cak sam u Njemackoj zato sto sam radio za vrijeme korone dobio od Drzave i grada 1500€ naknade haha.
 
20.12.2018
35
179
33
Evo da kazem iz prve ruke vezano za koronu i duvanje.
Razboleli smo se svi porodicno, jedan po jedan. Ima nas 6 clanova, ukljucujuci baku i deku koji imaju preko 80. (Svi smo zivi i zdravi.) To je bilo krajem marta.
Sto se tice simptoma, temperatura jedan dan 37.2, drugi dan nista, treci dan 39.
Nije ni to strasno, kao sto je bio gubitak snage. Probudim se, pomislim kako sam ozdravio, spustim se do kupatila i vec izgubim snagu.
Reko kad vec ne mogu nista da radim, ajde da zapalim jednu. I tako sam ja svaki dan jednom dnevno pusio.
Zaboravio sam i da sam bolestan, nisam bio voljan da se pomeram ili bilo sta radim, pa nisam ni imao na sta snagu da gubim. Gledanje filmova, igrice, hrana...

Ne mogu reci da sam ozdravio zahvaljujuci kanabisu, ali mogu reci da sam to prebrodio mnogo lakse, nego sto bih bez.

Zarazen sam i drugi put, bez simptoma. To sam saznao prilikom testiranja koje je bilo potrebno za prelaz granice.
 

rinche

leteća kornjača
24.04.2020
289
3.855
143
31
Osobno se nisam zarazila, barem nisam imala nikakvih simptoma, a kroz tjedan dana cu ici raditi seroloski test kako bi se vidjelo jesam li nekada prije bila izlozena virusu. Dosta mojih prijatelja i kolega je zarazeno i uglavnom nisu imali nekih tezih simptoma zbog kojih bi morali ici u bolnicu. Simptomi su im stvarno bili raznoliki, od temperature koja je trajala doslovno par sati, osipa, gubljenja mirisa i okusa, proljev, povracanje, pa do onih koji su testirani zbog toga jer su bili u kontaktu s nekim i ispali su pozitivni, a apsolutno nikakvih simptoma nisu imali. Onaj ruzniji dio je da je umrlo jako puno ljudi od 50 pa do 99 godina, oni koje znam jel, al je vecina 85+ godina sa svakakvim bolestima. Jos mi je fascinantno kako je neke ljude koje boluju od demencije ili alzheimera fakat puklo. Zarazeni su, nemaju nikakvih simptoma ali covjece, to je ludo 100 na sat.
Kazu da sam virus moze opstati u tijelu jako dugo i da mjesecima kasnije, test i dalje moze biti pozitivan.
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Sestra, šogor, dva nećaka. Nećacima njuh, okus, svima lagana temperatura.
Od radnog kolege baba i dida(znam ih dobro), kronični bolesnici, stari rak prostate, lagana temp
Kolega s posla, tri kolegice. Nikom ništa
Još jedan kolega s kojim se vozim na posao i s posla. Njuh, okusdo 38 temp, lagana slabost.
Ja bio u samoizolaciji, jedan dan temp 37.2, ženi par dana slabost i temp 37- 37.2, djeci ništa
Ima ih još oko mene, ali ne poznajem ih osobno. Nikom ništa
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Imam starce u 59. I 58., stari kardio slučaj, stara kancer, više neam pojma šta da mislim, duvam ko dimnjak ciglane u 19. st., popijem previše jednom u 10 dana, držim se podalje svih maximalno...strah me za matorce, sve kupujem, nosim već mjesecima, molim boga da sam nekako imao i da su i oni prešli bez da osjete...imali su grlobolje, stara i sad ima, plus još 3 upale, stari imo proljev, jedan dan jače odmaro, 2 lakše....nadam se da su prešli preko toga...uskoro ću ih oboje testirat u bolnici ili ću frendici reć da ih doma obradi...
Uljevate mi optimizam s ovim iskustvima...
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Zovem danas frendicu med. sestru, kaže mi kako testiranje ajde, nek budu doma i amen, jel ti treba da te zavedeno, počnemo evidentirat, a nije vam ništa zapravo...cjela bolnica je kaže covid postala...ona radi u njoj i ludi, neznam šta da kažem...kaže da ko ima ikaku prehladu nakon testa bude pozitiva...o_Ododje mi da gutnem šaku gljiva pa da razmislim o svemu...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Nemojte siriti dezinformacije i rekla kazala priče.
Nije istina da bilo kakvi simptomi odmah znače Covid19.
Sin mi se prije 3 tjedna probudio jedne nedjelje sa bolom u grlu. Tokom dana je krenio suhi kasalj koji se jako brzo pojacao. Sljedecu noc nije doslovno spavao od kašlja.
Javio se doktoru svom i zavrsio na tjedan dana bolovanja. Viroza!
Nije Covid pozitivan niti smo nas dvoje obolili od istoga.
Sve te rekla kazala price, predlazem da se javite Toniju Cetinskom.
 

bladza

Banned
Banovan
03.10.2020
19
7
3
51
Ja pre dve nedelje dobijem temperaturu 37,4 uvece sutradan nista do veceri kad izmerim 37,1 posle toga nisam imamo temperaturu, odem kod dr. posalje me da se testiram i negativan znaci ne znaci da je sve korona barem moje iskustvo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Čupčupava

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Sve te rekla kazala price, predlazem da se javite Toniju Cetinskom.
Kakve veze Cetinski ima sa ovom temom?

On topic:
U obitelji su mi 3 osobe obolile.
Dijete (ne moje) od 3 godine,2-3 dana blagi simptomi i to je to. Djetetovi roditelji (namjerno ne ulazim u detalje) blagi simptomi cca tjedan dana,glavobolja,otežano disanje i prošlo.
Starija osoba,preko 60g, bez povišene temperature,ali opća fizička slabost,bol u leđima,otežano disanje,2 tjedna trajanje bolesti i još se oporavlja,dobrih 2 tjedna nakon što bi po nekim "pravilima" trebalo biti dobro.
U firmi već dosta ljudi pozitivno na testu,uglavnom dobro podnose,osim jednog koji je na respiratoru-stariji čovjek,blizu 60.
Dakle,velike su oscilacije od osobe do osobe. Djeca u pravilu daleko lakše podnose bolest od odraslih. Na sreću,večina za koje znam nisu ozbiljno bolesni.
 

Kihaš

blessed
03.07.2020
264
4.431
143
30
Moj susjed pusac i osobni trener se zarazio medu prvima..imao je simptome obicne gripe 2dana i nakon toga kao novi :) pozdrav
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Kakve veze Cetinski ima sa ovom temom?
Slikovito sam se izrazio care.
On je svojevremeno bio na vrh autobusa iz kojeg je treštala glazba. Borac protiv ugnjetavanja i oduzimanja prava gradjanima u vrijeme pandemije.
A slicno mi zvuci i ova "frendica" od ovog clana koja eto moze napisati "po želji" dijagnozu.
jel ti treba da te zavedeno, počnemo evidentirat, a nije vam ništa zapravo...cjela bolnica je kaže covid postala...ona radi u njoj i ludi, neznam šta da kažem...kaže da ko ima ikaku prehladu nakon testa bude pozitiva...o_Ododje mi da gutnem šaku gljiva pa da razmislim o svemu...
Tema je Covid19 i ovo je povezano i to jako.
Ako smatras da nije, obriši.

Mjesecima vec slusam plač ljudi, kojima je tesko biti,samo malo discipliniran.
Zatvorile se turbo folk kafane, pa hajmo sad demonstracije organizirati preko fejsbuka.

U firmi gdje radim 10-tak ljudi je popusilo koronu. Jedan je samo zavrsio i bolnici. Malo je deblji čovjek.
Virus je jednostavan za kontroliranje ali je vecina naroda glupa.
Upravo ovakve rekla kazala price mu omogucuju da se slobodno širi medju populacijom.
 
18.11.2020
136
196
43
Da se malo ubacim u pricu sa vama decki i podjelim svoje iskustvo sa vama. Prvi puta sam imao koronu prije 35 dana gore,dolje koji dan. I prosao sam ju bez problema jer sam imao skoro nikakve simptome.Samo gubitak okusa,mirisa i neki umor.Inace sam fizicki aktivna osobe,3 x trening tjedno zdrava hrana itd.Uspjeh preboljevanja korone sam pripisao tom svom "zdravom" nacinu života.Nisam imao bol u prsima niti išta takvo. Prošao moj 10 dan i sluzbeno više "nemam" koronu. Bez obzira što me nisu prsa bolila kada sam bio covid pozitivan osjecam posljedice kod treninga i nekih napora. Ali tjesim se da sam prosao tu koronu i da sam dobio ta antitijela i da ju ne mogu dobiti narednih 3,4 mjeseci (tako medicina kaze) .I sad 35 dana nakon prve korone imam drugi puta koronu (toliko o antitijelima)...Ali ovaj puta konstantna bol u prsima,slabost,temperatura,bolovi u ledima i sto cudi i gluposti.Pitam se samo na sta ce licit moj respiratorni sistem nakon ove druge,vjerovatno ce mi plafon bit uzet casu i natocit vode bez da se zadišem. Al dobro mlad sam izgurat cu valjda nekako. Ima ljudi 50,60 godina a moža i više koji izguraju tu koronu jednom,al hoce li ju i drugi puta? Po mom misljenju svi bi nakon korone trebali bacit oko na pluca da nebi bilo iznenadenja nakon par mjeseci opasnih po zdravlje. Najgore od svega mi svaki dan kad otvorim 24 sata gledat zaražene i umrle bez obzira što medju umrlima nema nitko moj ( a nadam se da i nece biti) al sve su to neciji roditelji,bake,djedovi ili neka druga vrsta rodbine. Ali ljudi umiru od te korone svaki dan i to je postala surova realnost. A i pitanje je koliko ce i onaj tko prebrodi koronu prezivit jer pitaj Boga kakvu posljedicu ili ostecenje ce ti ona ostaviti na pluca.I onda sa druge strane gledam Hrvatsku vladu koja je pocela tek sad sa nekim konkretnim mjerama kad vec imamo dosta umrlih i bit ce ih jos. Sve samo da para bude a fuckas ljude neka umiru,koja penzija vise u drzavnom proracunu. Neki na te umrle gledaju kao da je to ništa,pogotovo vlada. Kad bi netko od te vlade okusio gubitak dragog clana obitelji onda bi shvatio da svaki taj gubitak na dnevnoj bazi boli. Ja nisam imao gubitak ali mi je zao gledat bez obzira sto to nije nitko moj.Sve se to moglo sprijecit. Necu tu krivit niti ljude, ima nekih koji se ne drze mjera ali po meni nema nikakve razlike. Nikada nisam izasao bez maske,redovno gdje god odem imam gel za ruke kod sebe.Svejedno sam ju dobio dva puta. Ali cu zato krivit vladu,moglo se reagirat davnih dana. Zakljucavali smo se na 40,50 oboljelih dnevno,sad kad imamo 4000 jedva su zatvorili birtije i restorane. Treba se platit zicara za Slijeme kojoj raste cijena iz dana u dan i treba se imat za aute da se ne moze pucat po njima. Pitam se samo koliko ce ogorcenih drzavljana Hrvatske bit i koliko ih ima radi njihovog postupanja.Ako ovako nastave ja mislim da im ni tenkovi nece pomoc da ih voze na posao. Kazu cuvajte starije i ljude sa kronicnim bolestima a ti realno ne mozes napravit nista jer ti ni maska ne pomaze niti bilo sta,svejedno ju dobijes. Netko moze hodat vani da ni ne zna da ima koronu,i to se ne moze sprijecit niti krivit takvog covjeka. Jedino da nam naprave dzepne testere kojima cemo se testirat svako jutro prije posla pa bi donekle to mogli kontrolirat. A najgore od svega je da si zarazis mamu,tatu i uzu obitelj i onda da imas smrtni slucaj. Kako zivit sa tim? A ne mozes utjecat ako ni sam ne znas. Dakle tu onda psihicki puknes,jedino ako si suho drvo koje nema osjecaja. To su moja neka misljenja,mozda se nekom svide a nekome ne. Bazirana su na mom nekom iskustvu i misljenju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.