Corona virus - Vaša iskustva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Strasna sudbina, hebena realnost. Nisam znao da ljudi bez temperature isto tako mogu umrijeti. Da sam ovo vidio 2 tjedna ranije, nebi mi bas bilo svjedno, jer ni ja nisam imao temparaturu.
Namerno nisam hteo da ulazim u to šta ja mislim ali evo rećiću da ne mislim da je baba od 80+ godina sa pregršt zdravstvenih problema, koja danima povraća i ima bolove u stomaku, koja živi sama u izolaciji i strahu, umrla od korone bez ikakvih znakova iste, samo zato što je neki doktor to napisao kao razlog smrti. Svima je jasno zašto je vuja ilegalna ali kod većine razmišljanje tu nekako staje i to mi je fascinantno, koliko god da razumem taj mehanizam. Tako smo i naučeni da razmišljamo od malena...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Misliti i znati nije isto...
Ima slučajeva kada osoba nema visoku temp.,a ima covid. Na prvoj strani ove teme sam to napisao. Slučaj u mojoj obitelji, svi simptomi osim temp. Oporavak je trajao dugo, više od 2 tjedna.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Slažem se, i dalje postoji mogućnost da je stvarno bio covid. Međutim, kao što napisah, niko nije ženu testirao na to. To da je ona umrla od covida je neko mislio, a ne znao, i sad je to zvanicni uzrok smrti.

Taj tvoj slučaj je potvrđen testom, predpostavljam?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: gogs666 and budalin

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
Pre 2 nedelje me sastavilo nesto kao prehlada, pekle oci, malaksalost, curenje nosa..to je potrajalo svega 2-3 dana. Nakon toga, probudim se ujutru i skontam da sam lisen mirisa i ukusa. Nije to ona bljutavost ili odvratnost koju osetis inace pa ti i pljuga bude odvratna ili kafa. Ovaj put nisam osecao razliku da li pusim najgoru krdzu, marlboro ili vutru po mirisu ili ukusu. Nisam osetio razliku da li jedem slatku ili slanu hranu, eksperimentalno sam probavao sirce, rakiju, ljutu papriku i nisam osetio nista. Boles o_O
Proslo je oko 2 nedelje vec, osjetila sljakaju malo bolje, rekao bih oko 40%. Njuh je dosta slabiji od ukusa.
Ps, kakva su vasa iskustva, kad se cula normalizuju?
 
Poslednja izmena:

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ja 20ak ljudi koje poznajem sa tim simptomom nestanka cula mirisa i ukusa, vratio im se kroz najvise 10 dana i nisam ni od kog cuo da je slabiji nego prije. Cudna korona, na nekoga ovako na nekoga onako djeluje.
Evo bas zenina najbolja drugarica sinoc dobila taj simptom i blagu temperaturu do 38. Sutra se prijavljuje za test, koji ce naravno biti pozitiva pa javim koliko je njoj i sta trajalo i kako je posle virusa.

Edit: @Alien OG
Kazu da zna trajati i po 6mj da ti se vrati njuh.

Svašta.. :eek:
 
Poslednja izmena:

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Evo ja sam bas juce razgovarao sa frendicom koja je bas imala sve simptome kovida, cak i temp vrlo visoku, i sve simptome ali na kraju je bila negativna kad se testirala. Ocito da i gripa zna imati vrlo slicne simptome kovida.
Mene to isto pati sto ne mogu 100% osjetiti tako mi cure mirise.
 

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
Testovi nemaju veze s mozgom izgleda. Rodjaka osetila neke simptome, testirali nju i muza, ona pozitivna on neg. Za par dana bila dobra, coveka nakon toga sastavi tako da je pao u krevet, u roku od 2 dana zavrsio na kisiku. Jos 2 testa - negativan. A kiseonik na 12, jedno plucno krilo otkazalo. Doktor rekao da iako testovi negiraju, da ima kovid. Inace covek dobrog zdravlja, nije imao drugih simptoma, samo pluca zaribala odjednom. Eto ga u bolnaji vec trecu nedelju u crvenoj zoni.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Nisam pogođen koronom ali zato jesam ovim merama... 3 nedelje sam putovao umesto 3 dana zbog kojekakvih mera i letova otkazanih zbog tih mera. 2 testa odradio i bio negativan, i dalje morao biti 10 dana u karantinu. Evo danas konačno mogu izaći iz kuće bez da se skrivam... :rofl:
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Moja iskustva s koronom su sljedeca... propisivali mi samoizolacije redovito skoro svaki tjedan (ispocetka pandemije) policija mi dolazila kuci u provjere jesam li zatvoren i odvojen od obitelji..(mom starom isto)...onda je dosla turistica sezona pa peglaj gdje želiš i radi sto želiš..pa je ista prošla..pa pred zimu zenu poslali na prisilni godisnji 3 mjeseca..pri prelasku granice i moj stari i ja nacekavamo po 6 sati u prosjeku (vozaci u spediciji)..pa policajac pregleda putovnicu u istim rukavicama kao i stotine drugih :)...maske rukavice khurci i palci..pa sad docekasmo kavu na terasi al bez muzike (valjda korona virus nema sluha)..isto tako imamo dozvoljeno kupanje u bazenima al izbjegavati tuširanje poslje istog :)..itd itd...u godinu dana korona virusa imam 120 000 km po Njemackoj,Belgiji,Holandiji,Austriji,Sloveniji i HR...imam stotine,stotine kontakata sa bjelim,crnim,žutim,ženskim,muškim ljudima...imam bar 6 razlicitih zemalja EU koje posjecujem na tjednoj bazi..radim nužde po javnim WC-ima..ulazim u ducane,firme,luke rijecne,morske,aeodrome,benziske,apoteke,khurce palce..masku nosim gdje moram (vecinom ne)..moj stari 62 god..ja 37..jos nismo uspjeli upoznat tog globalnog ubojicu zvanog korona..i znate sta..necemo je ni upoznat..sretno svima
 

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
juce uvece i danas ujutru temp 37 i kusur, od 10 sati ujutru nemam. prethodna dva tri dana neki umor samo.
deda celu nedelju kaslje, cale imao kao neke simptome, bio brufen, u cetvrtak primio vakcinu.
i on i deda ujutru imali temp u toku dana ne. deda inace ima hronicnu opstrukciju pluca tako da mozda kaslje i od toga.
isao ujutru, nisu me primili popodne opet i kad sam cuo sta drugi ljudi pricaju otiso kuci.
mozda odem rano ujutru na to famozno testiranje, valjda cu do uvece zavrsiti.
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Kazi nam čika Ven onda i što se vakcinišeš, kad ces kad primis vakcinu sve isto raditi kao i za vrijeme korone? Šta, hoce da kazu da ce simptomi biti blazi posle vakcine ali i dalje ce biti rizicne kategorije po zivot(bolesnici pluća,srce,šećer...) a i ovi vakcinisani koji nisu rizicne kategorije moći će se zaraziti ali vjerovatno nece umirati, ali neki i hoce? ja tu niš ne kontam, koji se moj ljudi vakcinisu onda?
Eno Srbije, vakcinisalo se pola miliona, to je desetak posto stanovništva, a od "juče" počele brojke zarazenih opasno da rastu skoro se duplaju, uvodi se vanredno stanje, šta se u stvari dešava? Zar ne bi trebalo da bude bar malo manje zarazenih nakon vakcinisanih 500-600k?

Ja tu nista vise ne kontam,evo do prekuče sam bio bolestan, nekih 7 dana me rokalo, bez temperature, kašalj,kijanje, nos začepljen, umoran vazda, bezvoljan, pluća me bolila ako uopste mogu da bole, ali u tom predjelu me bolilo, mozda od kašlja samo. Apetit nikad bolji. Mirisa nisam imao logicno, ukus samo slatko- slano. Posao,kuća, grad, šuma svugdje sam lutao, i evo ima dva tri dana popustilo me, bolje se osjecam no prije tog vurusa ili čega već. Čini mi se pun energije,kao ponovo rodjen, ali nisam ni na sekundu pomislio da bi to moglo biti ono govno zvano korona, niti sam planirao pominjati to ovde, nego mi sad izbaci notifikaciju i ajd reko kad sam tu da i pitam a i iznesem iakustvo iako kod nas vise i ne testiraju kako treba, vec mora iz kuce bar dvoje-troje imati neke simptome pa da bi samo jedno testirali i naravno test dolazi da ste svi pozitiva, ko ima simptome, ako neko iz kuce nema on je negativan, jbg njemu korona ne moze nista.
Tako je to s ove strane. Pozdrav društvo :)

Edit: Blejd kaze gdje moram nositi masku nosim, ti kazes logicno, normalno, neces je nositi gdje ne moras

A u editu kazes nosices je gdje treba, sto znaci da ces je nositi gdje ti mislis da treba, kao sto je i sada nosis svuda osim po kući predpostavljam i mozda na otvorenom :) nosis je u firmi, ne das nikom da ti pridje na blize od 2 metra, izbjegavas kontakte, dezinfikujes se posle diranja nekih stvari i tako i nastavices to raditi kao sto kazes do kraja zivota :)
E mi maske nosimo samo tamo gdje moramo uci a ne daju nam bez maske, a kad udjemo obavezno je spustimo ispod brade, ili navučemo samo preko usta dok nam je nos na koji disemo slobodan da primi koronu :)
Bez ljutnje stari, samo iznosimo misljenja, dogodovstine i to, u H7 i h7 ulazimo kao prst u bulju, ne bitno je l' rupa ili osovina :D zivio majstore :)
 
Poslednja izmena:

nibiru

sto je za pauka raj za muvu je pakao
19.07.2017
83
416
53
postavih ovo jer sam je fasovao 2018 na 2019-tu tacno za ng.
ja,koji se busao u grudi sa svojim imunitetom,koji 15g ni kijavicu nijesam imA.
rasturila me ,39-40c temperature 4-5 dana. zarazih i kevu i zenu. keva se 2 meseca borila s njom .opet napominjem 2019 i zato i ovaj video
 
Poslednja izmena:

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Ja sam čuo da vakcina neće biti dovoljna za putovanje i da ćemo i dalje morati imati test. Ovo sam čuo konkretno za Austriju. Nemam pojma da li je stvarno tako a i da je, menjaju pravila svaki vikend. Evo prijateljica došla sa testom iz Bosne u Austriju i poslali je da radi drugi test jer taj iz Bosne ne priznaju iz nekog razloga. Oba su bili ovi PCR...

Ja sam došao u Austriju sa negativnim PCR i antigen testovima odrađenim u 24h pre dolaska i morao i dalje biti 10 dana u karantinu... Ili da se 5. dan opet testiram. :zvezda::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.