Corona virus - Vaša iskustva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
Prema pravilima foruma, nije dopušteno nikoga vrijeđati na nacionalnoj i političkoj razini.
Gospodine @Zlo&Naopako znači ljudi se cijepe i u sebi nose protutjela ili virus pa ako je tako po tome bih rekao mogu zarazit i druge...Ako te napadne virus to cjepivo neće puno pomoć. Jel netko daje garanciju za to? Gledao sam snimke 95 god. Francuzi su razvijali ovo što danas zovu corona... Truju nas i rade što žele od nas. Nešto što netko takvom silom želi uvesti poput cijepljenja ne vjerujem da može biti dobro.Gledajući stručnjake na tom području recimo u RH koji govore o tome covid19 kao da znaju nešto ne vjerujem ništa a ako vi znate bolje :clap::daleko ćete dogurat još ako ste u Hdz... Pa da vas pitam jer neznam do kada će trajati pandemija covid19?I zašto si ti većinom ljut? Vjerovati farmaceutskoj industriji da želi zdravlje je kao i vojnoj da želi mir... :razvaljen:::respect:
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
:clap::daleko ćete dogurat još ako ste u Hdz...
Nema potrebe za ovim Hammeru :)
Neznam zasto su antivakseri toliko nervozni :D
Ok, neces se cijepiti... imas pravo.
A sto se tice cjepiva, sou bi bio da primim cjepivo i da mogu sada zaraziti sve oko sebe. Pa tko bi lud to htio :)
Evo kako funkcioniraju:
  • Cjepiva proizvođača BioNTech i Pfizer te proizvođača Moderna Biotech Spain, S.L. zastitu postižu na način da pomoću molekule glasničke ribonukleinske kiseline (mRNK) stanicama daju gensku uputu za stvaranje proteina šiljka.
  • Druga dva cjepiva, proizvođača AstraZeneca i Sveučilišta u Oxfordu te proizvođača Janssen Vaccines & Prevention BV, sadrže druge, za ljude neškodljive, viruse iz porodice adenovirusa koji su izmijenjeni na način da sadrže gen koji u stanicama organizma potiče stvaranje proteina šiljka koronavirusa.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Reakcija na cjepivo AstraZeneca u mom slucaju :

cca 12 sati nakon cjepljenja je pocela blaga zimica. Da bi se s vremenom povecala.
Izmjerena temperatura 15 sati nakon cjepljenja je bila 37,1°C
Pomogao mi debel dux, pidzama, grijalica i deka.
Jutro nakon cjepljenja. Probudio se mokar, tokom noci me uhvatio grc u listu lijeve noge, opako :D, blaga glavobolja koja ne prolazi unatoc tableti.
Popio sam na taste casu vode i pomislio na tabletu...
Izletio u dvoriste i povratio tu casu vode.
26 sati nakon cjepljenja, nemam vise temperaturu, blago me boli glava i mjesto uboda. Najradije bi ostao doma i duvao... al' moram u drugu smjenu. :))
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
Opako... od moje zene deda dobio ugrusak nakon cjepiva astra zenecom, stigao u bolnicu u pravo vrijeme jer se ugrusak poceo kretati prema gore i iz donjeg djela noge se pomakao prema butu.
U bolnici kazu da je stigao u pravo vrijeme... nekako mi se tvoji simptomi @VenloNL na cjepivo cine puno gori nego moji simptomi na bolest, ustvari kad malo bolje razmislim cine mi se puno gori. Nadam se da si dobro i da ce sve tako i ostati.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.341
258
Moj ćale se vakcinisao već 2 kruga. Posle prvog puta mu otekao zglob na nozi ali je prošlo sve ok. Nekih 10ak dana kasnije druga vakcinacija i već nakon par sati je promukao totalno. Isti dan sam bio sa njim i nakon par sati i ja promukao. Razboleli se on, ja i moja ćerka. Temperatura, kašljanje, slinavljenje. Moja žena skroz ok. To je bilo pre nekih 2 nedelje. Evo nas svi ok trenutno ali sve mi je to skroz sumnjivo. Sutra idem da se testiram jer mi treba za rešavanje neke papirologije. Baš me zanima šta kaže test.
 
01.04.2021
51
193
33
32

Ima nešt u tome da konzumenti drage nam biljke manje oboljevaju :D

evo i link do studije ja sam samo povrsno pogledo, https://www.aging-us.com/article/202500/text

ako netko iskopa i imena strainova bilo bi super
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Testirat cu i to. Ako zarazim ostale ukucane, jer za sada sam jedini cijepljen... javim :)
Svi zdravi.
Tjedan dana nakon cjepljenja AstraZeneca cjepivom.
Nisam nikoga jos zarazio :)
Nus pojave su prestale za otprilike dan i pol. Temperaturica, glavobolja nije bila strasna, rjeseno tabletom. Malo sutra malaksalosti i bol u ramenu na mjestu uboda. Koju sam osjetio cijeli tjedan dana.
Sad vise nema ni toga.
Primjetio sam kad zapalim Ice Cream da ne osjetim mozak :D
Cak sam pomislio da ima veze sa cjepljenjem :)
Zadnjih dana u svojim krugovima, susrecem ljude koji su se cijepili. Moderna, Pfizer, Astra, Johnson cjepiva...
Imam osjecaj da su se ljudi rjesili brige neke. Nekako izgledaju sretnije od necjepljenih.
Kud li ovo sve vodi :D
Pricam na poslu sa Tunjom, mlad je čoek, voli narodnjake,... ja se cijepit' neću. Nek' se oni j*ebu. Mrzovoljno nastavlja s poslom...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Tjedan dana nakon cjepljenja AstraZeneca cjepivom.
Nisam nikoga jos zarazio :)
To je zato što nije moguće ;)
Jedini scenarij u kojem se to može desiti, da je cijepljena osoba zaražena virusom neposredno prije cjepljenja. Kako simptomi ne kreću odmah, nego dan-dva poslije, naj lakše je odmah razviti teoriju, bez predhodnog razmišljanja.
Nego, Ven...jel ti lakše zato što znaš da sad imaš chip i nemaš brige da te "oni" neće naći, ako se izgubiš? smiley9934
 

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.042
15.547
358
Samo bih želela reći da nemam ništa protiv vakcinisanja, ali bih isto tako htela da ti vakcinisani "ne diraju" i ne drukaju ljude koji se ne žele vakcinisati, ne razumem ni zašto bi kad su vakcinisani pa su sad sigurni i od nevakcinisanih i od koron(ije:) i od svega, jel'?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Aj dobro, drukanje, ovo ono...nebi sad u to...ali! Ljudi moji, pa jel vi znate na koji način se virusne bolesti iskorjenjuju? Ne radi se tu o slobodi izbora ili sigurnosti pojedinca...ma...zašto se trudim uopće...prvi put me nije ubilo kad sam se razbolio, a kad me moj dr. pozove na cijepljenje, otići ću...i tako svakih 6mj, jer treba trpat lovu farmaciji...
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Kud li ovo sve vodi :D
Opusteno @Čupčupava
Cijepljenje bi trebalo biti dio ove teme.Sto si se unervozila :D
Svasta se pisalo protiv AstraZeneca cjepiva, mene je dopalo baš to ono.
Da ga odbijem...
Smatram da je fer da prenesem iskustvo. Možda nekoga zanima.
Nemam fejs, instagram, tik tok ali sam napravio selfy i stavio ga na vutra forum u sklopu neke moje priče.
Komentari su krenuli protiv cjepljenja tamo, pa je ipak bolje da se ovdje prenesu neka iskustva.
Ne vidim da je netko od clanova opisao svoje iskustvo, pa se kao Vakcinisani osjecam prozvan :rofl:Ne namecem ja tebi nista a da te drukam ili nekog treceg, smijesno.
Ovo sprdanje u videu takodjer smjesno. Ova nezna sastaviti 2 proste recenice.
Ona ti je uzor?
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
Moja draga se cjepila, malo ju je sam na mjestu uboda boljelo dan-dva i to je to. Ja čekam da dobijem sms da se cijepim i ja. Donedavno sam bio sumnjičav ali sada smatram da je to najnormalnija stvar. Prije su bile boginje i kaj ja znam kaj još, pa smo se cjepili svi, ko klinci. Sada je Covid.
Živili svi, pusa
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.