LED Cover me in sunshine - 5G - Soma DIY edition

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
519
2.292
163
Smoke report ::roor:::bocni::

5G by SomaSeeds
20230609_115056.jpg 20230609_115129.jpg 20230609_115145.jpg
Miris: 10/10
Okus: 10/10
Rad: 10/10
Harvest: 110g suhog

Teško mi je skužit koji je točno miris, ali je fantastičan. Nešto kao slatko, ali opet ima nekakvu kiselkastu notu u sebi. Okus je isti kao i miris. Nakon pušenja okus ostaje dosta dugo u ustima, preporučam žvaku ako se ide u javnost. Do sad me par taxista pitalo što se to dobroga puši :D
Probao sam i na bong, isto vrhunski.
Dim je savršen za uvlačiti, nema ni trunke peckanja u grlu i sličnog. Čak su trimovi jako dobri za pušiti i pušio sam ih dok se ostatak cureao.
Rad je jako jako jako ugodan. Ne preporučam odmah u jutro iako i to znam raditi. Popodne je najbolje, ako nisi umoran. Ako si umoran, odma zatvara oči i laku noć. Više puta sam zaspao pred TV-om već oko 8 navečer. Onda se probudim u 22, zapalim još 2 i opet dalje spavanje. Nikad bolje nisam spavao :D
Svakako nešto što bih ponovno growao.

Green Gelato Auto by Royal Queen Seeds
20230609_115334.jpg 20230609_115307.jpg
Miris: 10/10
Okus: 10/10
Rad: 9/10
Harvest: 50g suhog

Ova biljka me jako zanimala jer sam imao 2 komada u hesiju prošle godine i sad u super soilu.
Evo i usporedbe: što se mirisa tiče, miris je jači nego s hesijem, možda 20%. Okus mi je teško usporediti, ali ova definitivno ima lakši dim za uvlačiti. Što se rada tiče, rad mi se isto čini bolji, možda 10% po slobodnoj procjeni.
Biljka kao biljka mi je vrh :D ima tu neku zemljasto, slatkasu aromu. Kao nekakav slatkiš. Rad je sativa, ali isto ima stone. Vrlo sličan rad kao one 2 iz hesija, ali nešto jači.

Osvrt na grow
Jako sam zadovoljan jednostavnošću same izvedbe. Nikad mirnije mi nije prošao grow. Nikad manje problema. Ali čini mi se da je i harvest nikad slabiji :(
Automat je dao 50g, ali je skoro cijelo vrijeme bio na 12/12. Možda se mogao protegnuti do 70-80g na 18/6.
Do sad nisam nikad vagao, ali ovaj put sam odlučio pošto je soil bio u igri pa čisto da imamo sve crno na bijelo.
Da su bile 2 5G kao što je ova bila, dobio bi 200-250g suhog i to bi mi bilo taman. Ovako je "ulov" slabiji i čeka me suša pred kraja ljeta, a ne mogu novi grow krenuti do 9. mjeseca.
Sve ostalo je ocjena 5+
Po mojoj potrošnji bi bilo idealno da imam 100x100 box sa 4 biljke i onda bih bio skroz miran s ovakvim načinom uzgoja.

Trenutno sam u dilemi što napraviti slijedeći grow. Ovo kod Bizzze sa top feedom mi izgleda obečavajuće pa me zanima kako će to na kraju izgledati :D
Mislio sam možda u 9. mjesecu ubaciti 3-4 automata s hesijem, čisto da stvorim neku zalihu pa ćemo onda vidjeti.
Svakako, do 9. mjeseca ima još vremena za razmišljanje pa ću vidjeti. Svaka ideja je dobrodošla :D

To bi bilo to od ovog dnevnika. Hvala svima koji su pratili i savjetovali :D
Vidimo se uskoro u novim avanturama :D

:rolleyes:
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
:clap::Odličan Report. Sto se tiče količine, ti si zadnji koji je imao gladne biljke. Kašika mama tako bi nekako rekao. Ono sto bi bilo zanimljivo za vidjeti je da raspalis 1vs1. Znaci tipa Hesi vs Soma, gdje kod Some dodaješ Soil Mix kašikom nakon 20 dana vege i 10. Dan cvjetanja :D
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
519
2.292
163
Hvala svima :D

Slažem se Bizz, to bi bilo definitivno zanimljivo za vidjeti tako da bih to mogao probati, ali možda u onom novogodišnjem growu. Za ovaj slijedeći grow u 9. mj je cilj što više i što brže popuniti tegle.
Još ću razmisliti ovih mjesec dana pa ćemo vidjeti :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and Cyric

POsram

Aktivan Član
08.08.2023
236
581
93
Pa da..Atis 200 ide do 460umola ..fakat bezopasan....optimum za vutru je oko 800umola
Cuo sam da je Atis, prije pro verzije ,imao hotspot probleme !!
Dizajn ats se promjenio malo sa obične na pro verziju, ne vjerujem da je dizajn uticao na hotspot, osim ako nisu srednje čipove malo smanjili a spoljasnje pojačali što se tiče intenziteta. Neki i gušće postave čipove spolja a redje iznutra što kod ATS modela nije slučaj.