Covid19 - Corona Virus

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.03.2020
13
91
13
46
Lijep pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki :respect:
Moj mali osvrt kao osobe koja radi u zdravstvu i koja se trenutno našla na prvoj crti obrane protiv dotičnog SARS-COV-2...
SARS-COV-2 iz moje perspektive...

Pogledajte prilog 327105


Općenito o grupi korona virusa

Korona virusi su skupina virusa koja izaziva bolesti kod ptica i kod svih sisavaca laički rečeno.
Generalno kada gledamo na probleme koje izazivaju su najčešće respiratorne prirode i simptomi su blagi, nešto tipa poput prehlade...
Cov-2 i SARS pripadaju toj grupaciji korona virusa no kao posebni
sojevi virusa ukoliko dođe do zaraze izuzetno su smrtonosni i treba ih respektirati.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bacim oko tu i tamo na temu, vidim razne zavjere, prepirke i sumnje... Samo mi nije jasno u koji dio sumnjate ?
Sumnjate u samu bolest, smrt, simptome, njegov nastanak, reprodukciju, širenje, agresivnost ?
Sumnjate u inovativnost samog virusa koji je virus ali je drugačiji od drugih?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Virus SARS-COV-2

Vraški je zarazan i prenosi se kapljičnim putem te kontaminiram površinama.
Jedan je od težih virusa gledano na masu a to dodatno komplicira stvari.
Ima svojstvo da može dugo preživjet na našoj odjeći, čeliku, plastici itd ( čak do 4 dana ). U prijevodu mnogo zajeban virus pogotovo ako uzemete u obzir da inkubacija traje cca. 15 dana +- koji dan.
Za vrijeme inkubacije nosioc je izuzetno zarazan a nezna da je zaražen. Isto tako morate uzet u obzir da postoje pojedinci koji mogu biti nosioci virusa bez ijednog simptoma što komplicira situaciju jer nemoraju razvit simptome a minimalno je zarazio ljude s kojima je u bliskom kontaktu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Svaki čovjek je jedinka za sebe a to se vidi u puno slučajeva infekcije kod ovog virusa i prema tome kako pojedinci razvijaju simptome i kako na njih utječe sam virus.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pazite na jednu činjenicu a to je da grupa korona virusa već je jako dugo poznata u znanstvenim krugovima no ovaj SOJ je potpuno nova priča...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Napada pluća i srce i to na najjače.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
U najboljem slučaju završiš sa teškom upalom pluća u ono gorem na respiratoru a ukoliko si kardiološki bolesnik itd... u velikom si problemu jer ovaj virus ne mari samo napreduje i radi štetu u organizmu a organizam se bori, ukoliko se nemože borit zbog postoječih medicinskih stanja... podliježe napadu i virus jednostavno ugasi organizam.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rizične skupine su najpogođenije a to su kronični bolesni te imunokompromitirani pacijenti pa zašto mislite da su bolnice barikadirane ?
Ako uđe u bolnicu pobit će ostatak pacijenata koji su zapravo najteži slučajevi ali oni nece preminut zbog svoje bolesti nego bu ih dotukla korona virus..
Isto tako virus može mutirati no to je drugi par cipela i ako se to desi u bolnici ..mi komotno možemo stavit bolnicu u karantenu i zatvorit pogon ?
Isto tako potpuno zdrave osobe podliježu tom virusu i vrlo je nepredvidljiv.
Cjepivo će se čekati neko vrijeme te u budučnosti gledamo ka imunizaciji i stavljanja pod kontrolu.
Netko će se imunizirati tako da ce se cjepit a netko da ce prebolit.


Zašto se non stop govori perite ruke..dezinficirajte itd..

Sapun deaktivira (inaktivira) virus na način da "razbije" njegov lipidni sloj i on je u problemu ;)
Đabe vam antibakterijski dezinficijensi..moraju bit i virusne prirode da bi imao šanse .


Dragi vutraši nemojte se zajebavati eo moj najiskreniji savjet...ovo nije zajebancija...
U Hrvatskoj imamo cca 800 respiratora ako se ne varam 26 ih je bilo popodne zauzeto... Dobne skupine ?
Zaista želite znat ?


Ovaj virus ne bira sredstva i ukoliko možete zaobiđite ga u širokom luku...
Uz GRIPU sada imamo i novog krvnika Virus SARS-COV-2

Čuvajte se ljudi!!

super ,hvala,ja kužim,samo kako tp objaasniti baki iz gornjeg Kneginca?
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Evo zašto me sve drugo plaši više od virusa.
Prijatelji iz Srbije to već osjete na svojoj koži...
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
Poslednja izmena:

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
gadno mi sam sebe kvotati ali eto i dalje mislim jednako
Jos malo pa ce biti proglasena pandemija, a tada

"Mjere koje su primjenjuju u tom slučaju su vrlo striktne i rigorozne i ne odnose se samo na zdravstveni sustav već i na sve druge društvene sustave, počevši od ekonomije pa dalje, jer će svi trpjeti štetu..."

Dobrodošli u novi svjetski poredak
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Naravno, ovi s vlasti računaju na ljudsku glupost i neodgovornost da opravdaju pooštravanje mjera i daljnje skraćivanje slobode, a ovce to pozdravljaju, kao ovi u Splitu što su pljeskali s balkona na uhićenje dviju žena koje su šetale ulicom na propisnoj udaljenosti.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
svega toga (restrikcija) ne bi bilo da se zdravstvo i farmacija nisu pretvorili u profit, umesto da lece ljude, ne vezano za koronu;
a politicari ko politicari sviraju kako oni kazu.
s druge strane, ne podrzavam ovakve mere, ko hoce da izlazi, da se druzi ... neka ga, pa nek crkne kano pas na ulici. kad nije odgovoran, prvo prema sebi, pa tek onda prema drugima.
za mesec dana dolazi glad, ljudi ne rade, nemaju drugih prihoda; i sta se desava...
"divlji zapad", zakon jaceg, kao varvari ce da budemo :D
 

Alien OG

Poznanik Foruma
13.09.2019
1.308
9.457
258
U Osijeku ljudi setaju bez maski i to po trgovinama kao da se nista ne dogadja. Shvacam da ne zelis nositi masku vani, ali u trgovini gdje pola istih nema dobru ventilaciju ili nema uopce ventilaciju to ne razumijem, kao da se zele zaraziti. Pa se setaju po promenadi kao da je jeb*** prvi maj, stvarno ne znam sto je sa ljudima. Zena mi ima termin 12.7 za roditi a ovdje je sve gore, sve vise se bojim da to nece biti dobro cak ni do kraja 6mj. Jos danas umru 4 zarazena u Osijeku, 4 u 24h :-(
 

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
nisu ni kod mene bas displicinirani, juce na theresianwiseu gdje se odrzava oktobarfest i di sam morao proći na stotine ljudi šeću djogiraju vježbaju kao s nekim razmakom među njima al to je nista.blesavi svabe
al kako padne mrak svi se razbjeze i na cesti nema nikog
na selu drugacija prica, tu se ne bojim toliko
iako mi nije svejedno, u mojoj bolnici di sljakam 21 zaraženih, i koliko sam vidio na stotine respiratora stoje na ormarima koji će valjda ostati neiskorišteni nadam se.
isto termin jos koji tjedan nije mi svejedno..
valjda ce proci kad krenu temperature 30tak
mislim da cu uskoro na urlaub i malo bolovanja uzeti pa mjesec dana biti doma
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Ne znam, možda spadam pod magarceal opet...
Gledao sam statistike stopa smrtnosti u raznim zemljama. Jasno ću reći, svaki život vrijedi jednako. Slika društva je onakva kako se ophodi prema starima i bolesnima.
Recimo u španjolskoj, stopa smrtnosti 90+ godišnjaka zaraženih koronom je 25%, 80-89 je 21%...
Za zdrave ljude bolest nije dramatična. Pa kojeg boga treba uništiti gospodarstvo. Stare, bolesne, zdravstvene djelatnike... treba zaštititi. Ionako su i sada u karantenama.
Ne znam, ovako može trajati u nedogled, sve dok 60% i više ljudi prođe zarazu.
A ako se i suzbije prije tog postotka, tko kaže da opet neće doći i ajmo jovo nanovo
Edit:
E da... U ponedjeljak mi je došao paket trajektom. Čekao sam sa strane da se raščisti situacija i otišao po njega. Prošao sam pored dva pandura i siguran sam da su me vidjeli 100%. Nakon 30 sekundi izlazim van i zaustavljaju me i traže propusnicu. Ja govorim da mi nije potrebna jer nigdje ne idem. A da gdje sam bio, jer zlazim iz trajekta. Pokazujem paket i objašnjavam. Traže osobnu. Imao sam kapuljaču radi kiše, pitaju koliko sam visok, boju kose... Iznerviran skidam kapuljaču. Da što mi je u paketu, gdje idem. Kažem da ih se ne tiče i da me se ostave jer nemaju nikakvog razloga zajebavat me. Sa apsolutnim autoritetom balavci mi drže predavanje o ponašanju... Bezveze
 
Poslednja izmena:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
- Anušić je najavio uvođenje strožih mjera. "Kad govorimo o dronovima, uveli smo dronove koji promatraju okupljanja, ali mogu i snimiti temperaturu ljudi. Postrožit ćemo mjere. Te mjere će se odnositi na one koji se okupljaju u grupama, što je zabranjeno", rekao je osječki župan.

dronom u čelo :eek::crazyd:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
i tako... prodje mesec dana od prvog zvanicnog slucaja.
1908 zarazenih, 51 smrtni slucaj, sluzbeno; verovatno i vise, ali nije bio vise testiranja, pogotovo post mortem.
ovako gledajuci cifre i nije toliko strasno koliko nas plase preko medija.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
S obzirom da ste uspjeli rastjerati naše članove koji su na žalost oboljeli,zaključavam ovu temu i isključujem trajno s foruma svakog tko ubuduće bude zagađivao isti sa kojekakvim rekla kazala wannabe vijestima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.