Covid19 - Corona Virus

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
screenshot_20200326-130121-png.326317
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Samo saljem dalje glasine, ne iznosim kao cinjenicu nista :)
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163

EDIT: kome se da čitati...
EVOLUCIJA DRŽAVNOG TOTALITARIZMA

Danas su mediji gotovo doslovno zamijenili tenkove, što se tiče društvene kontrole. Građani prestravljeni teroriziranjem medija, dopuštaju državi da čini s njima kako joj drago, a ne postoji gora diktatura od one uvedene ispiranjem mozga i teroriziranjem propagandom, diktatura na koju građani svojevoljno pristaju uparena s policijskom represijom.

Živimo u trenucima totalitarizma. Fašizam se uvijek nametao mjerama izvanrednih situacija (zbog opasnosti od revolucija, ekonomskih kriza itd.). Ovoga puta zbog pandemije koronavirusa i opasnosti njegovog širenja. Same mjere po sebi su kontradiktorne, poput one zabrane kretanja, jer ljudi i dalje uglavnom moraju odlaziti na posao, doktoru ili po namirnice. Stoga, poanta mjeri zabrana nije toliko u njihovim dosljednim primjenama, već u realizaciji jače kontrole država nad kretanjem vlastitih populacija.

Predstavnička demokracija je u Grčkoj ukinuta još 2010. godine, pošto je država prenijela svoje ovlasti na nadnacionalna tijela poput Europske komisije, Europske centralne banke i IMF-a. Stoga, predstavnička demokracija je mrtva, samo toga još mnogi nisu svjesni, pošto sve važnije odluke donose birokrati iz Brisela. Od početka pandemije velika većina populacije je reagirala samostalno i otkazala mnoga društvena okupljanja i događaje, ali je situacija prvoklasna prilika za državno eksperimentiranje u polju društvene kontrole. Unatoč tome što gripa odnese brojne ljudske živote svake godine (prema procjeni Svjetske zdravstvene organizacije 60 000 u Europi godišnje), korona je omogućila totalitarne mjere na svjetskoj razini, unatoč do sada manjem broju žrtava.

Licemjerno je da oni koji su svojom politikom odgovorni za tisuće smrti od gladi, siromaštva, za rezanje zdravstva koje se danas zahvaljujući tome neće moći nositi s pandemijom, i za privatizaciju istoga, da govore kako su mjere zabrana za dobrobit građana, kada je sasvim jasno da su sve ostale njihove mjere bile na štetu ljudi. Jedno je sigurno, nakon ove korone će izbiti dugovi, neimaština i nezaposlenost, a sačuvat će svoje korumpirane i kriminalne režime, dok će se kriza nastaviti..

Nedostatak revolucionarnog pokreta s jasnim pozicijama i prijedlozima za drugačiju društvenu organizaciju koja treba zamijeniti državu i kapitalizam, nedostatak samoorganiziranih struktura koje mogu zamijeniti raspadnute državne sektore zahvaljujući krizi, razlozi su za to što je danas napredovanje totalitarizma nezaustavljivo.

***

Sumirani tekst Nikosa Maziotisa, napisan 23.3. dva dana prije nego su ga specijalne jedinice prebacile u zatvor Domokos. Inače, Nikos služi 50 godina kazne zbog sudjelovanja u organizaciji anarhističke urbane gerile 'Revolucionarna borba' u Grčkoj

Izvor: https://mpalothia.net/i-exelixi-toy-kratikoy-oloklirotismoy/

U koliko ovo krši ikakva pravila foruma, molim da se obriše!!
 
Poslednja izmena:

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
APDEIT...

iako je zenka bolje, ja nisam. pogorsali mi se simptomi (mnogo tesko disem)....
sinoc bio ponovno na testiranju.... veli epidemiologinja ak' boom opet negativan da sam medicinski fenomen.

zivibilipavideli :)
Uh shvacam te,I mene disanje ubi prekjucer i jucer,evo danas vec puno bolje,ne mogu ni zamislit kak je ljudima koji se bore s tezim simptomima ak su ovi moji lakse,jedina razlika je sto sam ja pozitivan a ti jos negativan .
Nadam se kralju da ce ti bit lakse,meni spavanje na stomaku je pomoglo kod disanja,iako mrzim spavat na stomaku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bLuNt.z and .i.

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
..meni se cini da sve nas, actually, najvise muci ova luda promjena vremena :)

...od kad je zenka kupila je*ene dormeo jastuke, nemrem spavat na trbuhu ::ludak:: (a volio sam spavat lezeci na trbuhu). da, najgore je na ledjima lezat... sto ja ponajvise i cinim u zadnje vrijeme. je*ote jastuk. :D

...kakva ti je "procedura" posto si pozitivan? kad je novi test? pricaju li ti kaj o hospitalizaciji? (neznam dal' si iz hrvatistana pa me zanimaju iskustva ljudi koji nisu sa tog prostora)

@Jednomsemora kakav si?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ledeni6

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Samo saljem dalje glasine, ne iznosim kao cinjenicu nista :)
To može potencijalno izazvati nepotrebnu paniku.
Ljudi,još jednom vas molim,samo relevantne informacije.
Ako ne znate što je Sars, google je vaš prijatelj. Uzročnik bolesti Covid-19 je virus Sars-CoV-2.
Corona virusa ima puno,neki su i bezopasni,dok su neki izuzetno opasni.
Ne brkajte pojmove i pazite što djelite.
Hvala.
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
..meni se cini da sve nas, actually, najvise muci ova luda promjena vremena :)

...od kad je zenka kupila je*ene dormeo jastuke, nemrem spavat na trbuhu ::ludak:: (a volio sam spavat lezeci na trbuhu). da, najgore je na ledjima lezat... sto ja ponajvise i cinim u zadnje vrijeme. je*ote jastuk. :D

...kakva ti je "procedura" posto si pozitivan? kad je novi test? pricaju li ti kaj o hospitalizaciji? (neznam dal' si iz hrvatistana pa me zanimaju iskustva ljudi koji nisu sa tog prostora)

@Jednomsemora kakav si?
Pa nisam,u jos tri puta goroj prciji sam Irskoj,jee oni zdravstveni sustav skoro pani nemaju,
Ak ti kazem da mi nitko nije nista rekao osim da sam pozitivan da uzimam panadol i da se samoizoliram,u slucaju da mi bude jako lose da zovem hitnu i to je to.
Nit je tko rekao dal ce me opet testirat nit ista,nit sam ja vidio doktora uzivo osim kad sam dva puta isao sati bris.
Tako da neam se da ste vi ipak u boljoj situaciji.
Mi reenutno imamo 2100 zarazenih i 23 umrla i tek jucer kao nekakva zabrana kretanja.
 

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
ahahahaah... sorry, znam nije smijesno al' smijem se sustavu kao takvom...
ma svuda je vise-manje isto, ocito. ni tu se nezna tko pije tko placa...

jbg.. tak je to kad je ekonomija na prvom mjestu, a u ratu si sa nevidljivim nepoznatim (ne)prijateljem...


edit: po restrikcijama smo u vrhu, a u broju testiranih medju zadnjima.
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
U Mostaru za sada nema puno pozitivnih ali nema ni puno testiranja dok Konjicu izgleda prijeti katastrofa
Već sada imaju najmanje duplo zaraženih nego Mostar a kod njih je prvi zaraženi evidentiran tek 6-7 dana nakon mostarskog
Bolnica im je totalno neopremljena i bez stručnog kadra pa bolesne šalju kući a nemaju ni testova
Prvvi zaraženi Konjičanin je direktor tvornice Igman a prvi umrli je njegov vozač
Čovjek je danima bolestan ležao kući jer su mu rekli da ne dolazi u bolnicu jer će oni poslati ekipu za testiranje
Kada su napokon došli nakon nekoliko dana čovjek je već bio na samrti pa su ga hitno prebacili u Mostar i tek tamo testirali
Za par dana je umro ali tu nije kraj apsurdima
Prije par dana oglasi se udruženje boraca iz Konjica sa informacijom da iako je potvrđeno da je čovjek umro od korone niko od njegove porodice nije testiran iako imaju simptome
Tek nakon pritiska boraca i javnosti napokon su ih testirali i potvrdili 3 pozitivna slučaja samo u toj kući
Bruka i sramota
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
ahahahaah... sorry, znam nije smijesno al' smijem se sustavu kao takvom...
ma svuda je vise-manje isto, ocito. ni tu se nezna tko pije tko placa...

jbg.. tak je to kad je ekonomija na prvom mjestu, a u ratu si sa nevidljivim nepoznatim (ne)prijateljem...
Ma ieni je smjesno,a najsmjsenike od svega je bilo kad sam nazvao doktoricu da joj kazem da imam sve simptome,prvo sto sam trebao je dat broj kartice da mi naplate 35 eura za razgovor.
No bilo kako bklo cini se da cu ja to prezivit i bez njih,i sva sreca da mi starci nisu blizu pa ne moram brinut za njih.
 

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
ahahahhaha... tebi dr barem naplati i "odradi" posao. kod nas prebace lopticu na epidemiolosku koja, naravno, prebacuje lopticu na dr obiteljske medicine (koja ne cini apsolutno nista - barem u mojem slucaju :) )

oba puta sam joj morao objasnjavat da je to njen posao i da su to upute od epidemioloske... imam to i napismeno.. show..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ledeni6
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.