Covid19 - Corona Virus

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
ovo je vec ludilo

"Prestaje kućna izolacija, ali ne i kućna samoizolacija"
Epidemiolog Predrag Kon rekao je na konferenciji o koronavirusu u Srbiji da prestaje kućna izolacija, ali da ne prestaje kućna samoizolacija.
On je kazao da kućna izolacija prestaje osposobljavanjem prostorija Beogradskog sajma za hospitalizovanje pacijenata zaraženih koronavirusom

1585151448922.png

znaci hteo, nehteo, cak i sa najblazom mogucom klinickom slikom ima da te strpaju ovdenaka!
 

Yaichii

Aktivan Član
04.09.2019
124
455
63
Štogod mislili (osobno sam stava da neki ljudi previše paničare),činjenica ostaje da je smrtnost za ljude narušenog imuniteta,te starije osobe velika.
Ostanimo smireni i pridržavajmo se smjernica koje su propisane.
Siguran sam da nitko normalan ne želi da mu netko u obitelji umre. Ja se za sebe ne sekiram,ali na mamu si pazim. A pazim tako što joj ne idem u posjetu i zovem ju na telefon da bih provjerio kako je i dali pazi na sebe.
Pamet u glavu! (i ne trkeljajte gluposti jer će biti sankcionirane)

u tome i je problem , svi mi imamo majke / bake / očeve ili djedove za koje se bojimo i izoliramo ih koliko god mozemo da im se nebi nešto desilo .....
ja sam s bakom i kad ona "ode" imam par ljudi kojima cu se samo tako napit krvi,tak da je svima iz familije u interesu da ista poživi još bar 90+ godina :D
problem je u mladeži koja ne jebe zivu silu, evo kod mene u krvartu par ulica dalje svaku vecer feštaju ......jedina sreca u ovoj nesreci je kaj organi reda baš i ne obracaju pozornost na nas xD al vele da bu potrajalo ( pogotovo jer su se neki ljudi grlili posle potresa pa se mogucnost zaraze povecala al ko moze predvidjet buducnost ... nitko zato pazite na sebe i bliznje i ukoliko ste u mogucnost i ucinite nama ostalima uslugu bar jednom i ...... ostanite kod kuce !
a on topic cisto me zanima jesam li jedini .... ja svaki dan imam videopoziv s uzom obitelji i to cisto onako da smo udaljeni a da se cujemo i popijemo kavu/vino ( ja joint ) zajedno :)
ova karantena je psihicki teza nego bilo kaj drugoga ...
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
...odlucim se danas otic u ducan po nes klope i usput u ljekarnu kupit maskicu..... i malo da se provozam da protegnem turbinu na autu
dodjem u ljekarnu, stojim na ulazu, reko nemam pojma jel smijem uc ili ne. dodje gospodja uzme mi zdravstvenu, velim ja njoj sta trebam i tako malo komentiramo kak je nespretno to sve, bit na vratima a opet mora doc do mene da mi uzme zdravstvenu i novce.....
....prokomentiram kak se nisam mico iz kuce od kad je karantene pa ni ne znam di sta treba.... a kad ono paranoican pogled i pitanje "sto ste u samokaranteni?". Reko da, al nisam opasan nego nisam imao potrebe izac iz kuce :D Opet hi-hi, ha-ha komentiramo dok ona kucka po kompu.
...a kad ono jos jedan paranoican pogled. zove drugu kolegicu da dodje nesto provjerit, zure u monitor ko da je neki napeti dio turske sapunice.
....sad ni meni nije vec svjedno. mrmljaju nesto i samo cujem "ne znam, nazovi". ja naduvan, nemam pojma koji q se dogadja :D
pitam ja di su problemi :D veli ona : "izbacilo nam neki crveni križić kad smo ukucali vasu zdravstvenu". WTF. odu one telefonirat s nekim
Neki covek sta je bio iza mene i cekao u redu je nestao u milisekundi :D
meni u glavi vec scenariji da sam mozda pred 15 dana bio s nekim u kontaktu ko me prijavio al mene nitko nije obavijestio... il nes tak....al znao bi valjda to
....vec vidim kak hazmat ekipa dolazi po mene naduvanog :D :D :D :D
i eto zene, vraca mi ostatak novaca i racun i veli "hvala, dovidjena". Ja reko a sta sa crvenim krizicem????? smrsavio sam 3kg dok sam vas ceko :D
veli ona, "ma nista.... to je izbacilo jer nemate dopunsko osiguranje." I jos me pita "pa kak nemate dopunsko?" :D mislim si.... nabijem i tebe i dopunsko i crveni krizic, ko da odjucer rade pa nisu nikad to vidjeli :D
i sta rec. osim da je najbolje ostat doma iz vise razloga :D :D
 

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Gazdarica upravo javila da oprašta stanarinu za oavj mjesec te da joj je tata zapeo u kini i da postoji opasnost od NOVOG i OPASNIJEG virusa... Sad šta god da to znaći...Sretno svima! :D
Inace nisam jedan od uplasenih(bar ne posljednih dana) ali suzdrazavam se jer vidim da se djele upozorenja ako ne i kazne po forum za pričanjem o nekim stvarima, a i ne bih s bas dao za pravo da ikome govorim šta i kako bi se trebalo. Jer ne znam.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
(i ne trkeljajte gluposti jer će biti sankcionirane)
molim ekipu da se suzdrze teorija zavjere, novih svjetskih poredaka, masovnog planiranog ubijanja i sirenja dodatne panike.
NOVOG i OPASNIJEG virusa... Sad šta god da to znaći...Sretno svima! :D
mogo si provjerit prije neg se deres ;)

@PowerSeed
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.