Covid19 - Corona Virus

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
jer u današnje vrijeme stvoriti cjepivo je samo pitanje novca.
U neku ruku si u pravu, ali ipak je više pitanje vremena. Za razvoj cjepiva je u idealnom slučaju potrebno oko 18 mjeseci. Danas sam slušao intervju sa stručnjakom u tom području, tako da ne lupetam napamet.
meni je previše ovoga svega
I meni, ali što ućiniti kada nam je to postalo svakodnevica. Samo zato što se tebi i meni neda čitati i pisati o tome, ne znaći da trebamo i ostalima oduzeti tu mogućnost. Ti si barem u prednosti što ne moraš zalaziti u ovu temu. Mislim, ne moram ni ja, ali ako sam već preuzeo na sebe ulogu moderatora, onda imam obavezu usmjeravati raspravu u konstruktivnom smjeru, bez obzira zanima li me tema.
Kao što rekoh, respekt ;) Znam da si bolji od onoga što si predhodno napisao :)
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Vidio sam na dnevniku dosta ljudi sece po Jarunu.Mene je danas netko kao prijavio za kretanje???Isao sam kojih jedan kilometar od kuce u drugo selo.Tamo imam vrt pa sam radio nesto na njemu.Dosla policija doma i bila je samo stara pa su kao dali samo upozorenje.Drugi put kao da sljedi novcana kazna.

Nisam zarazen
Nisam u samoizolaciji
Nisam bio u grupi
Nisam putovao izvan svoje opcine

Dosta stvari mi nije jasno.Gradonacelnik kaze da mozemo uredno u grad obaviti kupnju i ostalo , a policija mi neda da idem na vrt.
Ko tu koga jebe?
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Kod mene u gradu od danas vanredno stanje. (iako nemamo ni trocifren broj zarazenih)
Doduse nemamo ni pola od stotine, i to je upitno, ali, hajde...
Na ovaj nacin babuni na vlasti dobijaju vise ovlasti, policija malo da vjezba. Sinoc su digli i helikopter da vide ko se voza po gradu i krsi mjere zabrane(veceras ga nema)
Samo još fali da nam iskljuce struju. (net ionako šteka, malo ima pa nema)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
A sta reci nego jedno veliko :D
Metalmanijace, druze. Ne prepoznajem te. Pusti gladne,ostani doma :)
Tema je nasa sadasnjica. !!!
U izolaciji pripremam grow. A trebao sam biti u Spaniji. Sretan sam pa nemam jos virus. Inace se bojim,kako bi ga prezivio. Gladan nisam jer sljakam ko' konj. Cemu naprezanje zivaca u izolaciji,ostani doma,zapali,pusti si neku muziku,uci strani jezik neki...
Srce me zaboli kad vidim kako izolacija utice na ljude :D
Hajd' u khuracpalac, pa opusteno samo :rofl: proci ce...
Od bolesti koja 'jucer' nije postojala
U ITALIJI BROJ MRTVIH PREŠAO 10.000, U POSLJEDNJA 24 SATA PREMINULO 889 OSOBA
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Ljudi samo polako i bez nervoze
Svima nam je Korona poremetila život i pitanje je kada i kako će ovo završiti
Ne postoji ništa na svjetu oko čega ćemo se svi složiti pa tako ni oko ovoga
Za nekoga je ovo katastrofa svjetskih razmjera , za nekoga je sve prenapuhano da bi farmaceuti zaradili , za nekoga je uvođenje novog svjetskog poretka , za nekoga ...
Svi imamo svoje mišljenje i pravo da ga iznesemo , bez vrijeđanja i omalovažavanja drugih pa nisam za to da se tema zatvori
Zna se šta piše u pravilniku pa ako ga neko krši treba opomenuti njega a ne zatvarati temu :)
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Oprostite svi, al meni je previše ovoga svega. Želim reći kako je sad panika kad je došlo u Europu, nama pred vrata, nama koji to najviše zaslužujemo, a nisam vidio da itko suzu pušta za one koji umiru od gladi i desetaka drugih boleština i rata (jer je na drugom kraju svijeta), za one koji su siromašni jer se Europa na njihovoj muci obogatila.

Osobno me više brine sve osim virusa, jer u današnje vrijeme stvoriti cjepivo je samo pitanje novca. Čak si dopuštam vjerovati da je u Europi namjerno pušteno da se ovako odvije, da se posije panika, a Europljani imaju pare za cjepivo. Da je EU htjela, moglo se riješiti na kineski način odmah (jer je ovaj trenutni scenarij bio očit i svaki prosječni epidemiolog ga je mogao predvidjeti) bila bi karantena na mjesec dana i ekonomske posljedice daleko manje, a ovako je došla karantena jer nije bilo drugog izbora i posljedice će biti daleko veće i dugoročnije jer ima sve više zaraženog medicinsko osobljea, kolaps zdravstvenih sustava je već neizbježan u mnogim državama, a globalna ekonomija izgleda gore nego 1929.. Tko će tu profitirati?
Ima jedna bitna razlika izmedju Kineza i ostatka Svijeta
Kinezi su kolektiv i tako se ponasaju i razmisljaju. Kod njih je Transhumanizam na djelu !
Nas "krasi"individualizam i zivimo u Demokraciji.
Vjerovatno bi to u nekom "socijalnom eksperimentu"pokazalo razlicite rezultate !!

Manijace nemoj razbijati mladu glavu sa glupostima.Svijet prije i Svijet poslije korone nece biti isti to su cinjenice.
Cinjenica je i da ljudi umiru.
Najmanje sto mozemo napraviti je da ostanemo doma.
Evo i prilika u neprilici da se clanovi obitelji malo upoznaju i zblize :)

edit
pravite djecu... :)
 
Poslednja izmena:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
U Italiji na dnevnoj bazi (bez korone) umre preko 2500 ljudi. Sad je došla korona, i prvo se proširila u Lombardiji, koja je ogromni starački dom, prepuna bogatih starčeka koji su vlasnici cijele Italije, i naravno da ljudi umiru brzo pa nam se to čini strašno.
1.
Čemu služi EU, kad ni dan danas nema neke zajedničke strategije za borbu protiv ovoga nego svaka država radi po svome?

2.
Ako je virus smatran opasnim, i širi se istim putem kao i gripa, u samom je startu bilo očito da taktika "perite ruke" neće dati baš nikakav rezultat (zato imamo sezonu gripe svake godine). Znači, da je netko stvarno htio suzbiti epidemiju, donijeli bi ozbiljne mjere odmah.
3.
Ne vjerujem da za cjepivo treba 18 mjeseci. Genetska tehnologija postoji već 40 godina, napraviti antigen za virus je u današnje vrijeme vrlo jednostavno(tako mi kaže poznanica, molekularni biolog), plus koji mjesec testiranja da se utvrdi sigurnost primjene i moguće nuspojave.
4.
Panika će ubiti više ljudi nego što bi ih sam virus, jer ovo stanje konstantnog grča i straha, odnosno stresa slabi organizam, jer konstantno lučenje kortizola (hormon stresa) preopterećuje jetru i slabi imunitet.
5.
Policijski nadzor. Što mislite kako su nahvatali onolike koji krše samoizolaciju? Moj susjed, koji je bio propisanoj samoizolaciji (kao i ja), išao je 200m do benzinske pumpe po cigare i tamo sreo nekadašnjeg kolegu, danas policajca, koji mu je rekao da "ako to već radi, neka ostavi mobitel doma". Sabor kao raspravlja o tome, a vjerojatno se već nadzire ljude bez ikakve kontrole. Nadam se da je ova zadnja točka neistina, ali uvijek ostavljam prostora i za tu opciju...
Vidio sam policiju kako ide selom i provjerava, bili su više puta kod onih za koje pouzdano znam da su izlazili iz samoizolacije (nisu nikoga uspjeli uhvatiti, ipak je malo selo i ekipa međusobno javlja kad ide patrola), a kod mene koji sam sjedio doma nisu niti jednom došli ja dvorište...

I na kraju opet, tko će profitirati iz ove ekonomske krize koja je posljedica? Propasti će sitna riba, oni koji si ne mogu priuštiti da stoje par mjeseci, veliki će pokupovati što valja i tako nastaje još veći jaz između bogatih i siromašnih, nestaje europska "srednja klasa".
 
Poslednja izmena:

Yaichii

Aktivan Član
04.09.2019
124
455
63
Nisam zarazen
Nisam u samoizolaciji
Nisam bio u grupi
Nisam putovao izvan svoje opcine

Dosta stvari mi nije jasno.Gradonacelnik kaze da mozemo uredno u grad obaviti kupnju i ostalo , a policija mi neda da idem na vrt.
Ko tu koga jebe?

sve mi izgleda da je netko iz okoline pomislio da mozda trebaš bit u izolaciji pa te prijavio ..... nikad se ne zna al
ja svaki dan idem s posla i na posao .... moram cjeli grad proć .... murije nema nigdje a navecer kad su me zaustavili prije 2 dana samo su me legitimirali i pitali kam idem i odkuda ... s posla doma ( mi je standardni odgovor xD jer kaj on zna do kad radim )

Stisnuo sam lajk ,ali...
Imamo nekoliko clanova u samoizolaciji,pa mi nekako nije fer prema njima.
Mozda da probamo temu drzati pod kontrolom.
Zamisli imamo temu "na ćenifi" i sve 5..sljaka,nema spama ..kenja se,a vidi ovo jbt !!
u temi na ćenifi su svi pametni i pristojni ljudi :D uglavnom , mislim da dosta mladih nema empatije prema starijima ili prema zajednici u kojoj zivimo ..... ja osobno sam odabrao da ostanem doma i nejdem okolo zbog bake .... a svi imamo nekog starijeg ko ima problema sa zdravljem ro ti je ono kaj oni ne shvacaju .....
ja to gledam ovak imam 30+ godina i malo je vjerojatno da ja nebih prezivio virus ali unam mnoge meni drage ljude u zivotu koji ne bi pa sve to radimo zbog njih .....


uglkavno kad zberem misli taj virus nije bio problem i svi su šutili o njemu jer je na drugom kraju svijeta bio .... sad kad je tu i kad je postao naš zajednicki problem svi mi bi se trtebali ujedinit u borbi da što prije ovo sve prodje ..... jer svijet je kolektiv i problemi su u par dana prešli u globalne .....
netreba lockat temu jer je tema ok .... a jng ljudi koje šire dezinfo. ce uvjek bit vecina njih cita vjesti samo sa facebooka ili s žute štampe ....
ucinite sebi uslugu i provjerite info prije no kaj ih krecete širiti dalje .....
dobar dim .... malo dobre mjuze i mjesec ce proletit .....ko i svi prije njega
 
Poslednja izmena od urednika:

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
sve mi izgleda da je netko iz okoline pomislio da mozda trebaš bit u izolaciji pa te prijavio ..... nikad se ne zna al
Sto je najgore zadnjih 3 godine ja se nisam maknuo maksimalno 10 km od kuce.Kad je pocelo sranje u Italiji susjedi koji voze na toj liniji - nisam s njima imao kontakt mjesec dana.
Ali recimo da sam prijavljen na opg (da placam 600kn mjesecno mirovinsko i zdrastveno davanja) posaljes samo mail i sutradan dobis dozvolu za kretanje na relaciji koju zelis (imaju ipak neka pravila ali opet).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Yaichii
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.