Covid19 - Corona Virus

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Yaichii

Aktivan Član
04.09.2019
124
455
63
svi to kuzimo ali pokušavamo ne riskirat zbog naših a i vaših bliznjih ....

to nama treba xD hahahahahah


a i one .... splicanke su zgodne zene ... valjda ju je samo tija isprepipat ...... :) hahahaha
baš citam ove clanke na netu i sve mi se cini da pripremaju paket oštrijih mjera ...... ne kuzim kaj odugovlace toliko jednostavno sve zatvorit i gotovo ... al prije toga oslobodit poslodavce na mjesec dana i ko se nebu pridrzavao pravila onak 50 k kuna kazne + 8 godina zatvora i gotovo pa da vidimo ko ima muda ......


koja je to knjiga ?
 

Yaichii

Aktivan Član
04.09.2019
124
455
63
da i to iz valjanog razloga .... kaj se više ljudi splaši , manje ce ih izać van...:)
 

Yaichii

Aktivan Član
04.09.2019
124
455
63
ma nije da vjerujem u takve stvari ali izgleda kao zanimljivo štivo da se monotonija razbije malo ..... nema filmova koje bi gledao .... online nema baš ouno toga .. u dvorište mi se neide , van nesmijemo ...... sem blejanja u ove tri male barabe kaj su niknule nemam niš drugo za delat xd sem citanja okolo
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Ma bez obzira o čemu je riječ, valja pazit.
Nekako mislim da što je više zaraženih, to su veće mogućnosti za mutaciju u neki zajebaniji oblik. Srećom, do sada slabo mutira
Ajmo riješit ovo, a sa fašistima ćemo se kasnije obračunati. Ima šuma po Balkanu
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.226
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Lijep pozdrav drugovi i drugarice, cjenjeni forume jedan veliki :respect:
Moj mali osvrt kao osobe koja radi u zdravstvu i koja se trenutno našla na prvoj crti obrane protiv dotičnog SARS-COV-2...
SARS-COV-2 iz moje perspektive...

SARS-CoV-2_without_background.png


Općenito o grupi korona virusa

Korona virusi su skupina virusa koja izaziva bolesti kod ptica i kod svih sisavaca laički rečeno.
Generalno kada gledamo na probleme koje izazivaju su najčešće respiratorne prirode i simptomi su blagi, nešto tipa poput prehlade...
Cov-2 i SARS pripadaju toj grupaciji korona virusa no kao posebni
sojevi virusa ukoliko dođe do zaraze izuzetno su smrtonosni i treba ih respektirati.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bacim oko tu i tamo na temu, vidim razne zavjere, prepirke i sumnje... Samo mi nije jasno u koji dio sumnjate ?
Sumnjate u samu bolest, smrt, simptome, njegov nastanak, reprodukciju, širenje, agresivnost ?
Sumnjate u inovativnost samog virusa koji je virus ali je drugačiji od drugih?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Virus SARS-COV-2

Vraški je zarazan i prenosi se kapljičnim putem te kontaminiram površinama.
Jedan je od težih virusa gledano na masu a to dodatno komplicira stvari.
Ima svojstvo da može dugo preživjet na našoj odjeći, čeliku, plastici itd ( čak do 4 dana ). U prijevodu mnogo zajeban virus pogotovo ako uzemete u obzir da inkubacija traje cca. 15 dana +- koji dan.
Za vrijeme inkubacije nosioc je izuzetno zarazan a nezna da je zaražen. Isto tako morate uzet u obzir da postoje pojedinci koji mogu biti nosioci virusa bez ijednog simptoma što komplicira situaciju jer nemoraju razvit simptome a minimalno je zarazio ljude s kojima je u bliskom kontaktu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Svaki čovjek je jedinka za sebe a to se vidi u puno slučajeva infekcije kod ovog virusa i prema tome kako pojedinci razvijaju simptome i kako na njih utječe sam virus.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pazite na jednu činjenicu a to je da grupa korona virusa već je jako dugo poznata u znanstvenim krugovima no ovaj SOJ je potpuno nova priča...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Napada pluća i srce i to na najjače.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
U najboljem slučaju završiš sa teškom upalom pluća u ono gorem na respiratoru a ukoliko si kardiološki bolesnik itd... u velikom si problemu jer ovaj virus ne mari samo napreduje i radi štetu u organizmu a organizam se bori, ukoliko se nemože borit zbog postoječih medicinskih stanja... podliježe napadu i virus jednostavno ugasi organizam.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rizične skupine su najpogođenije a to su kronični bolesni te imunokompromitirani pacijenti pa zašto mislite da su bolnice barikadirane ?
Ako uđe u bolnicu pobit će ostatak pacijenata koji su zapravo najteži slučajevi ali oni nece preminut zbog svoje bolesti nego bu ih dotukla korona virus..
Isto tako virus može mutirati no to je drugi par cipela i ako se to desi u bolnici ..mi komotno možemo stavit bolnicu u karantenu i zatvorit pogon ?
Isto tako potpuno zdrave osobe podliježu tom virusu i vrlo je nepredvidljiv.
Cjepivo će se čekati neko vrijeme te u budučnosti gledamo ka imunizaciji i stavljanja pod kontrolu.
Netko će se imunizirati tako da ce se cjepit a netko da ce prebolit.


Zašto se non stop govori perite ruke..dezinficirajte itd..

Sapun deaktivira (inaktivira) virus na način da "razbije" njegov lipidni sloj i on je u problemu ;)
Đabe vam antibakterijski dezinficijensi..moraju bit i virusne prirode da bi imao šanse .


Dragi vutraši nemojte se zajebavati eo moj najiskreniji savjet...ovo nije zajebancija...
U Hrvatskoj imamo cca 800 respiratora ako se ne varam 26 ih je bilo popodne zauzeto... Dobne skupine ?
Zaista želite znat ?


Ovaj virus ne bira sredstva i ukoliko možete zaobiđite ga u širokom luku...
Uz GRIPU sada imamo i novog krvnika Virus SARS-COV-2

Čuvajte se ljudi!!

 

Hammer 2 +5 bombi

Banned
Banovan
24.01.2019
1.347
8.977
258
:wave::razvaljen::Jučer na Bregani si još mogao preko granice dok recimo na SZu na granici nisi mogao navečer. Ja i ovako nisam htjeo ići. Treba ostat još doma. Nije da svi koji dodu u doticaj sa virusom umiru ali ga se ne smije ni malo podcijeniti. Posebno sad još dok nema adekvatnog cjepiva. Velike sile upravljaju svijetom, žele smanjit populaciju na svijetu. Rade sa nama što žele, mi kao pojedinci ne možemo nešto puno promjenit,otpor je uzaludan.Sa svim problemima na koje u životu naidemo se treba borit a ne samo paničarit.Proći će i ovo za maximalno 3mj... :respect:
 
Poslednja izmena:

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
Sjećate li se one recesije koju su najavljivali da će početi 2020 ili 2021? Stigla je... :)
Stigla bi i bez virusa, i ne znam je li netko stvarno pojeo slabo kuhanog ljuskavca ili je ovo smišljeno, to puštam nekome drugome da se bavi, no kriza je počela, i vjerojatno će zbog virusa biti najteža do sada.
Ono što je pozitivno u svemu je to da je ispred nas trenutak (točnije period) gdje možemo napraviti radikalni zaokret u načinu vođenja života, međuljudskih odnosa i poslovanja. Italija i Španjolska su najveći europski proizvođači hrane i sad ćemo još jednom vidjeti da je proizvodnja vlastite hrane i neovisnost o uvozu najveća sloboda koju danas možemo imati.

Ne želim biti onaj koji samo kenja i širi strah, želim ljude trgnuti da shvate da imamo daleko gorih problema od virusa kojim je trenutno zaraženo 0.01% svjetske populacije. Ljudi umiru, svaki dan, svuda oko nas. Možda će netko od nas izgubiti dragu osobu, možda svatko od nas, možda i neki među nama stradaju... To je život, danas si tu, sutra te možda nema, nitko nije imun na smrt...
Kroz smrt nekoliko bližih osoba i vlastito tugovanje sam shvatio da ne plačem za njima ni zbog njih, nego zbog emocionalne rupe koju su ispunjavali u mom životu, zbog očekivanja da će netko "vječno" biti tu, a realnost je potpuno hladna i suprotna.
(da se razumije, i ja volim živjeti i stvarati, volim svoje prijatelje i želim da požive, samo drugačije gledam na smrt i ne dopuštam strahu od gubitka da me paralizira)

Zato pozivam sve da ugase vijesti, ugase paniku, i nek radije misle što ćemo i kako kad ovo prođe. Čuvajte sebe i svoje obitelji, komunicirajte sa istomišljenicima, planirajte udruživanje oko proizvodnje hrane, tko nema zemlje neka se udruži s onim tko ima, i tako. Ima puno boljih stvari za raditi u karanteni od gledanja statistike i strahovanja jesmo li sljedeći.

Još jednom isprika svima, moj način je da budem brutalno direktan i oštar i to mnogi ne prime najbolje, pogotovo ako se još nespretno izrazim. (Moram priznati da je i ova samoizolacija izvukla najgore iz mene)
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.583
2.598
Ma opusti se :)
Cim stane kriza idemo u Spanjolsku. Malo ganjat senjorite.
Najslabiji ce odapeti,jbg i ljudi i firme. Treba gledati da to prezivis pa biraj dalje. Nece svijet stati. Jedini opravdan razlog da stane,je do otpocme 3 svjetski rat. E to ce tek biti do yaya.
A ovo kako je sada,gore vodi samo u revolucije . Zato manijace,don't panic :)
Para nit' smo imali nit' cemo imat' :D
Zapali,ususkaj se u krizu i cekaj dok prodje :spliff:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.