Cream Caramel & Gypsy Kush, 250W HPS by @Raconja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Super, koja je lampa 250W HPS, nabite su, kratkih noda. Pozdravljam držanje razmaka, možda još malo da se node razmaknu, idu te testiranja i dobro zapazas, profi! Vršak u zemlji je budući klon ili? :gled:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Ma dižem lampu svaki drugi dan, povećam razmak za 3-5 cm. Nebi htio previše da preciznije utvrdim razmak. Baš je mnogo velika razlika između stare i nove, nemogu se načuditi.
A evo i lampe IMAG1956.jpg .
A vršak na zemlji je samo za sliku;). Kao neka sentimentalnost i to:D.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Hm, ja ti tu sylvaniu drzim na 40-50cm u cvatu a dualku (momentalno u upotrebi) na 30-35cm. Mjereno vutametrom, puna je crvenih fotona, pa u cvatu to bi bila dobra distanca, za vegu mozda može i bliže no debeli listovi i kratke node vele da je i to prejako. Pratim sa zanimanjem!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Hm, ja ti tu sylvaniu drzim na 40-50cm u cvatu a dualku (momentalno u upotrebi) na 30-35cm.
Sad sam malo zbunjen, jel nije i ova dualka? Tak ju bar rekamiraju IMAG1957.jpg .
Pa i taj razmak mi je pravi test koji nikako da odradim, mislim stalno sam u nekim okvirima, ali je fokus bio više na druge stvari. Sad kad vidim razliku između nove žarulje i one 2 god u upotrebi opet malo znam o razmaku. Krenuo sam vođen tvojim zaključcima al eto 30-35 se pokazalo baš preblizu, al šta bi bilo da sam sebe slušao pa krenuo od 20-25 kak je stara bila. Zato sad i pokušavam utvrditi idealu, ali opet pitanje hoću stići jer se vege bliži kraju.
A je me ova jutarnja udovica razbi, pišem već sat vremena...:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor and 1310

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
jutarnja udovica razbi
jesi bro poranio bas.Pa stani sad jer ta nova sijalica hps ili dualka.Vidi ja sam novu isto kupio od ovog growa sad sto radim ali hps super bloom i drzim je na 27cm trenutno a stara je bila na 20cm visine.Posto vidim da joj nista ne smeta od danas cu je spustiti na 25cm.kako tebi ispada da je drzis na 35cm,sta ti se desava jer dize temp.gore vrhovi sta kako.Pojacaj ventilaciju sad sam i ja zbunjen.:razvaljen::jel pricamo mi o 250w :zvezda::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Vidim grolux, to je dualka. Tak i na mojoj piše, zbunilo me 2050k IMG_20170506_085713.jpg IMG_20170506_085704.jpg ova je za cvat nic ne piše kelvinaza, svjetlo je s njom više žuto i na njoj ne piše grolux, kao na dual.
Znači razmak i lampe su nam iste, dual kanim držati dok prilagodba traje (sve 5) i dok ne procvijeta, tada mjenjam i povecam razmak. (ugasilo se svjetlo, izmjerim crvenu i plavu svjetlost pa javim večeras)
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@bigeskalibur, nema nekog pravila, zavisi i od refleksije po zidovima, veličini boksa, u vegi biljka se prilagođava u cvatu reagira. Nije samo temperatura problematicna, već i višak svjetla, ne možemo to registrirati očima, instrument pokazuje luxe kako se primices lampi drastično rastu brojke. Do sad sam se držao uobicajenih udaljenosti, vega ok, cvat skureno, testirati treba sve i naći optimalu za svoje uvjete.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin and Raconja

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ja ovde nista ne vezem :D imam isto 250ku grolux i sljakala mi je do sada vazda na 25cm otprilike.

Šta sad, primjetim nekad ljeti da ih lampa malo pece, pa odmaknem koji cm ili dodam ventilator za izmedju biljke i lampe :)
Na koliko cm je sad @1310 optimalno i ok držati tu lampu koju mi imamo, dualku, grolux :D

Šta je sa onim vrhovima koji budu podaleko od lampe, zar ne budu ono flufy, prozracni?

Samo ukratko kolega, hamo, pipa, ostala ekipa i gotovo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Raconja

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
@budalin, svjetlo se rasprsi, mali boks sa folijom velike refleksije dođe kao da uzgajamo u reflrktoru, moje biljke od kad sam stavio foliju, redovno skurene od pol cvata na dalje, od kad mi je adri izmjerio lukxe kod jedne i druge lampe drzim razmak dualka 30-35cm okomito na biljku a cvat 40-50cm.
Dual ima vise plavih fotona nego ova za cvat i super je za oboje, vegu i cvatnju, cvat ima više crvenih fotona u odnosu na dualku i normalno manje plavih i bolja je za cvatnju nego za vegu. Mislim da bi s njome pokrio i veći prostor u cvatnji 80×80 sa dovoljno svjetla uz dobru foliju na zidu. Bjela boja, pvc ili iverali progutaju dio svjetla pa ne mora biti isto kao kod ref. folije.
Raconja nisi ništa pogriješio, sylvania je ok, ja derem ovu dualku od početka.
@deraxor na dualki piše grolux a na cvatnji clear.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Evo gotov i 24. dan.
Napokon su se počele rastezati, a razmak je na 55 cm. Kroz koji dan ćemo biti sigurni jel previše ili ne. Sad sam ih bar malo rastegnuo, a ako Ganci ovako nastavi sutra i njega topiram. Zbog zbijenosti će vega biti duža za koji dan od planiranog, ali računam još max tjedan dana. Cure su jučer dobile po 2 l vode i ići će iduće zalijevanje BioGrow (za cca 3 dana) i mislim da će to biti sve za vege fazu. Uvjeti su zadovoljavajući, T - 22-26 dan i 18-20 noć, a V - 45-50% dan i 55-60% noć. Naglasio bih da nisam primjetio baš nikakvu razliku u razvoju dok je temperatura između tih 22 °C i 27 pa čak i 28 °C sve dok je vlaga konstantna. I još jedna stvar, u ovom growu je temp oko dna tegle dosta niža (oko 15 °C) i mislim da im više paše, ali na to ću još ubuduće obratiti pažnju. Počeo sam razmišlati i o lollipopu pa da malo raspravimo kad je najbolje odraditi? Svašta sam pročitao po tome pitanju, neki kažu ovo neki ono, a ja bih volio imati u dnevniku upisano koja je razlika između lolija prije cvatnje i nakon prebacivanja (ako je ima). Eto nadam se da ne davim, idu sličkice i ostajte mi dobri i veseli:thumb:.
Karamela
IMAG1969.jpg IMAG1970.jpg IMAG1965.jpg
Ganci
IMAG1964.jpg IMAG1960.jpg IMAG1962.jpg
skupa
IMAG1971.jpg IMAG1976.jpg
 

Prilozi

  • IMAG1976.jpg
    IMAG1976.jpg
    233,1 KB · Pregleda: 16
  • IMAG1960.jpg
    IMAG1960.jpg
    175,4 KB · Pregleda: 18
  • IMAG1963.jpg
    IMAG1963.jpg
    172,5 KB · Pregleda: 18
  • IMAG1962.jpg
    IMAG1962.jpg
    203,5 KB · Pregleda: 16

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
dobre, dobre..grmici pravi..biti ce to mesnato..a loli bi bilo najbolje dok je u predcvjetanju odradit, znaci negdje između 15-20dana. ..prije nego se kaliksi pocnu razvijat...jednom dobar lolipop i miran si..kasnije u cvatu ako ponavljas opet loli sanse su za hermi a onda ebes i loli i sve:)
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Ja opet mislim da je bolje kada se biljke prebace na cvjetanje, znaci kad budu na 12/12 15-20dana. Otprilike kad je strech završen.
Samo zbog toga sto bolje vidis sta je za odsjeci a sta je za ostaviti, mislim na popkorne i manje grancice koje prave gužvu.
A ako je genetika stabilna ne bi trebalo biti problema sa bananama.
To je samo moje mišljenje, jer i ja sam pitao za savjete kad i sta, kako :)
Ali mislim da u tvom slučaju i nema potrebe za lolijem, nisu pobjegle u visinu, dobar lst ce uraditi odličan posao. Budemo videli za 7 dana :)
Biljoze su super! Samo furaj dalje :) :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Raconja

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Ne moze biljka ni zapocet preflowering prije nego je ti prebacis na 12/12 osim ako nije automatik. Samo pokaze spol i nastavi vegetirat koliko god ti zelis..padne mi jedna misao:fuck:smiley9934...vegat jedno 3god dok ne dode doslovno drvo pa onda na 12/12...box ko kuca:)..
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
Pre-flowering is a sign that your plant is mature enough to start flowering. As a grower you have a simple choice to make: Do you want to flower now or do you want to continue vegetative growth? Here are a issues to consider before you make a decision:

• Most cannabis plants can be kept alive for up to 12 years by simply keeping a light on the plant at all times. Even if the plant only receives light for a few hours a day it can still live for a long time. It all depends on how the plant is treated. These plants will grow to a certain height and then form into a bush. Eventually they will stop producing branches and will spend the rest of their lives growing new leaves to replace the old ones. By keeping the plant in vegetative growth longer, you allow it to reach its optimal size of vegetative growth and the plant will stop growing. Most growers flower before this, when they see calyx development, in order to speed up the growing process. For example: A plant that shows sex at the forth week of vegetative growth can be kept in vegetative growth for a few more weeks to allow the plant to generate more node regions (leading to more branch and leaf growth). When the plant is flowered, this extra stage of growth should help the plant to achieve optimal results however the grow time is extended by a few more weeks to obtain this.

nadam se da se razumijemo..pokazivanje spola je samo pokazivanje spola...
u pravu si ti ali bez 12-12 nema prefloweringa koji je prva faza cvjetanja koja traje 15-20 dana..dok se ne nacicka dobro......to ide jedno sa drugim... ako kratko vegetiras pa ni ne primjetis ili kod automatika...ne mozes imat 2 prefloweringa, primjer ako je vega 50-60 dana..:joint2:

@Raconja...sori otisli malo u offtopic:rolleyes:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and Raconja