Cream Caramel & Gypsy Kush, 250W HPS by @Raconja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Isprika za mjerenje svjetla, sve onako kao što smo i pričali, 35cm dual i raste, jos se kod ww izdanci zute dok moby toga nema. Loli možeš i postepeno, krajem vege počneš a zadnje kako i dečki vele. Donje lišće je za korjen, nije dobro pretjerivati, mora na kraju imati iz čega povući nutroine, mislim da je dobro prozračivanje, grančice i popcorn, tolko da olaksas zaljevanje.,
Ima ljepo napisano o fotonima na stranicama power planta, osram led, ono što i adri u svojim postovima led propisno i o led žaruljama govori a dio o smanjenju svjetla pri kraju odnosno povecati razmak i smanjiti prihranu kako jesen dolazi isprobao sam sad na Lenonu, stvar radi. Makar sam ko dundzer zadnje zaljevanje pognojio, nema smrada, kašlja, kolicina za preseravanje :rasta:ali je bilo promjena lampe, više crvenih fotona u cvatnji i simulacija jeseni podizanjem lampe i smanjenjem broja plavih fotona (@adri nam to objasnjava od početka, cfl zarulje dokazuju, par cm od lampe u vegi jer plavih fotona dalje nema dovoljno)
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Da bi se to dovelo u perfekciju trebaju skupi instrumenti, pa da se fotoni kontroliraju (štelaju) cijelo vrijeme. Isto bi bilo zanimljivo napravit sa režimom svjetla da se proporcionalno produžuje pa skraćuje. Malo mi težepojadniti, ali da se primjera krene sa 12 sati pa do 16 u mi dana i onda do kraja da se spusti na nekih 10 što bi odgovaralo sredini listopada. Nadam se da me razumijete.
A sad provjera za automate na terasi. Evo ih prekjučer prozovem kako se ne pokazuju i prođe dan i eto njih polako.
Sve su Royal Creamatic i rekao bi da su dvije cure, a treći je mudo ziher.
IMAG0005.jpg IMAG0006.jpg IMAG0007.jpg I jedna zajednička IMAG0008.jpg
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Vraćamo se boxu.
Vegetacija trajala 29 dana i završila jučer, pa da otpočnemo brojanje.
29 VEGE, 1 BLOOM
Iako su zbijene vegetacija je gotova jer sam od danas opet na poslu i to nakon 3 i po mjeseca:(.
Dan se pali u 18:45 i tako bi trebalo ostati do kraja;). Danas izbacujem podest iz šatora i ide mala prilagodba pa ću i to slikati da se vidi razlika.
A sad malo o biljozama. Kao što se da vidjeti slabo se razvlače, lampa je na 50-55 cm, ali mi je jedna situacija skrenula razmišljanje. Naime imam u čašama 10 kom čili paprika (Aurora) isto u Florabelli i jadne se muče već mjesec dana sve male i nikako da pokažu volju. 1494866791951-875549956.jpg Isto tako i listovi tamniji što je i kod biljoza ali ne opet da bi nešto posumnjao. Igrom slučaja kupim ja Potground H i presadim 3 Aurore sve ono u igri s djecom :) i dobiju čak imena po kćerima. Zemlja mi malo čudna, neka crvenkasta i baš mokra, ali u rukama savršena. Još noćas malo i kiša po njima i vratim se s posla kad ono ludilo. Krenule ove baš lijepo 1494866666966-2145829054.jpg pa si mislim da nije ova Florabella malo punija dušika pa da se zato muče. Dajte koji komentar po tom pitanju, a ja onda odah da najavim test. Jack47auto (proklijao) ide u Potground H i sad stavio na klijanje drugi a on će u Florabellu, sve isto na terasi osim zemlje pa ćemo vidjeti.;)
Sad malo tehnikalija, poslije 26 dana dobile prvu dozu BG(biogrow) 5 ml na 4 l vode skupa i maloprije 10 ml na 4 l. Temp zadnjih 2 dana u VEGE bila za stupanj do 2 viša al sad smo na 12/12 pa se u normalilo, jedino vlaga do kraja noći skočila dosta, preko 70%. I mislim da bi to bilo to, ak sam šta zaboravio vičite.
Idu slike i ostajte mi dobri i veseli.:thumb:
Karamela
IMAG0010.jpg IMAG0011.jpg IMAG0012.jpg
Ganci
IMAG0013.jpg IMAG0014.jpg IMAG0015.jpg
Skupa
IMAG0019.jpg IMAG0020.jpg
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Cure su ti bro:thumb:,prva liga nema sta...Ganci vec sad ima 4 vrha ako se ne varam u 30 dana a tek krece zezanje na 12/12.Mozda da ubacis jos jedana taj pc vent sada ce im prijati jaci vetar...;):respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
@1310 Da ne spamamo drugdje a i da meni ostane. Znači HPS dual vremenom gubi samo plave fotone, pa jel bi onda stara dualka bila bolja za kraj cvjetanja od nove? Meni je tak neki zaključak, stara je na oko puno više žuta(a ako sam pohvato to je od crvenih fotona), pa bi to bilo bolje samo treba opet drugačija visina ili ne? Nadam se da nisam zakomplicirao, malo mi teže sjeda, ako su crveni fotoni isti dali treba primicati lampu ili čak isto odmicati kao kod nove dualke? Eto malo rasprave, što više mišljenja to bolje. Zanimljivo je to sa smanjivanjem intenziteta svjetla kako cvjetanje odmiče i morati ćemo i to testirati kad bude prilike;).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ja nebi ulazio u fotone,neutrone jer nemam pojma o tome.Ali nekako gledam da recimo furas dva growa godisnje onda na svakom growu kupujem novu zemlju i novu lampu.Govorim o growu sa 6-8 biljaka,lampa 600w.Mislim..ja ne kupujem jer radim sa led-om..ali eto tako bi radio.Ali kako kaze @1310 dobro je znati vise informacija;):respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Haha pa tebalo bi tako biti i kod ove za cvatnju, sto starija vise crvenih. Proizvođač ju je testirao, piše koliko traje a traje i dulje. Kao i motorna ulja.
Vutrametar pokazuje luxe na onom mjestu gdje ga drzis, mali pomak i vrijednost je drugacija i kut isto mjenja ocitanje, znaci ne broji fotone u boksu nego pokazuje jačinu, npr, u sredini ispod lampe kuri a sa strane je ok, micemo vrhove u stranu, jer bi nam dizanje lampe smanjilo osvjetljenje po vecoj povrsini biljke i dubine.
Sa zaruljom za cvatnju imam više svjetla, dizem ju na minimum 40cm i vise grije, pred kraj cvatnje, dva tjedna po papirima podignem na 50cm, uvjek hibridu dulje treba, dal ovako produljujem ili skracujem vrijeme nije bitno, bolja vutra,
Ovu istu dualku kakvu i ti imaš drzim na 30-35cm, refleksna folija ti jako tu pomaze ako je u boksu nešto vecih dimenzija odnosno odmaže ako nemaš mjesta za dizanje lampe a i grije stupanj dva više u boksu. Iz čiste radoznalosti isprobavao bi razne žarulje al drzim da ove poznatije firme po ok cjenama koje mi koristimo tu na forumu nemres fulat. Kupio bi rezervnu ubrzo, jedna ti je pri kraju, testiraj malo, promjena firme, vidio sam jucer luminex cini mi se da se zove, 300kn/250W ali dobis i ljepu kartonsku kutiju pride, okruglu s pvc poklopcom :), Sylvania 200kn,cvat, uobicajena kartonska kutija:)
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
10. dan 12/12
Cvjetanje je lagano otpočelo;).
Atmosfera je stabilna i bez promjena. U međuvremenu su dobile po 2 l vode, pa 2 l sa 2 ml BB (tek toliko da se počnu privikavati nakon šoka) u razmacima po 3 dana, a sutra je na redu mix (BG, BB, TM), pola doze. Svakodnevno ih pomalo rastežem i pravi su mali grmići, visina cca 50 cm. Već je i lagano vrijeme za loli, a mislim si ovaj puta preskočiti, nekako mi žao;), al vidjet ćemo za koji dan. Nek se još malo razvuku.
Karamela je ostala bez 2 donje grane, jer su bile baš slabe u odnosu na ostale, ali ne mogu to zvati loli:).
Kod Gancija ista stvar, 2 grančice manje i uspio sam ostale vrhove izvući iz lišća.
Zbog malog rasta i svakodnevnog razvlačenja pomalo i cropanje dolazi pod upitnik i sad mi zbog širine ponestaje mjesta:). Ma slatka je to briga. Lampa je na 60 cm i sad je rast da ne kažem optimalan, pa će tako i da ostane. Uglavnom ja zadovoljan razvojem situacije, idu slike i ostajte mi dobri i veseli:thumb:.
Karamela
IMAG0049.jpg IMAG0050.jpg IMAG0059.jpg
Ganci
IMAG0052.jpg IMAG0053.jpg IMAG0058.jpg
"Grmlje":D IMAG0054.jpg IMAG0055.jpg
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Ljepo izgleda, narasle. 60cm razmak, hrabro ali kako sad izgleda to je to. Pratim zbivanja, zbunjujuće je ovo, ispada da je dovoljno 150w hps za taj prostor. Super!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Kume, odlično i zdravo izgledaju. Samo deri ;)
:thumb:

edit: ja bi spustio lampu na 40... ovo bi ti se moglo jako izduljit
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Raconja

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
18 dana na 12/12 je iza nas:banana_rasta:
Maloprije pao loli pa ide klopa, danas ide 3 l + 15 ml BG i BB, ovaj puta bez TM, njega dodajem svaki 2. put što bi odgovaralo preporučenoj dozi. Malo me zaje temp ovih dana:(, samo prvih par sati dana, dok vani ne popusti. Znala je i do 33, kad sam blizu uspijem ju održati na 29, a poslije tih prvih 3-4 sata padne sve do 25 od kraja dana. Gancija sam zaboravio slikati prije lolija:( pa se ne vidi razlika, al bit će i ovo dosta, jbg:razvaljen:: radi svoje:D. Evo slilka i sudite loliju.
@grisnak lampu nisam spuštao baš da se još malo izduže i pruže vrhove prema van. Trenutni razmak je 48 cm i zadnjih 3 dana su usporile, još koji dan pa ćemo vidjeti hoće li biti potrebe za cropanjem. Kako sad izgleda neće ali pričekajmo još malo;).
KARAMELA
IMAG0073.jpg IMAG0074.jpg IMAG0075.jpg IMAG0078.jpg

GANCI
IMAG0071.jpg IMAG0072.jpg IMAG0077.jpg

SKUP IMAG0079.jpg

Ostajte mi dobri i veseli.:thumb:
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Dvojba je bila stalno u glavi, danas ili sutra, a čekanje se pokazalo kao bolji izbor. Mislim da se više neće razvlačiti, možda koji cm, ali dovoljno je bilo da se ne napatim sa lolijem;). Ako ne bude problema željena visina je tu. Jedino što Karamela ima šire listove pa nisam uspio da donje grane kvalitetno prođu kroz sredinu, da bude još koji vrh kao kod Gancija.
Fala ekipa na podršci, puno znači:).
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
UPDATE
Prvo isprike što sam zanemario dnevnik, al u vinogradu hrpa posla pa sam na sve strane.
37 dana na 12/12 je iza nas i curke se polagano pune. Strechanje je kod Gancija stalo oko 25-og dana i stali smo na 33 cm razmaka do lampe i ispalo odlično. Sad su u razini, Ganci možda 1-2 cm viši al to je zanemarivo. Temp. preko dana bude u rasponu od "jutarnjih" 29 do "večernjih" 24-25 °C , vlaga održiva između 50-55 %. Po noći je temp. stabilnija, između 23-25 °C, a vlaga 50-60 % osim poslije zalijevanja i tih par sati skoči i na 80 %. Hrana ide svako zalijevanje pola do pune doze, po potrebi, svaka 3 dana i tek sada se počinju razlikovati i počinjem pojačavati Ganciju jer je sve gladniji i gladniji. Karamela raste "po uputama" i nju doslovno dirnem svaka 3 dana, čisto da je ne zaboravim, u svakom slučaju moja preporuka za uzgoj. Još sam Gancija mrvicu cropnuo (2 vrha) da ne pobegne u vis i to je bilo baš dan dva prije nego je stao sa strechanjem. Dalje slike i ostajte mi dobri veseli :thumb:.
KARAMELA IMAG0156.jpg

GANCI IMAG0157.jpg

skup IMAG0154.jpg IMAG0155.jpg IMAG0158.jpg