Crimea Blue midi kućište + tutorijal

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
ma ne krivo smo se shvatili, postoji sensi grow part A i B i sensi bloom part A i B
e sad ja dodajem regularno sensi part A i B bloom.
Pa sam sad + to dodao i mrvicu sensi grow-a part A.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
my bad, nisam pozorno čitao pa mi je promaklo da si spomenuo sensi Grow umjesto Bloom... (ja sam prošle godine koristio bloom ali su biljke neslavno završile)

uglavnom, stojim iza toga da im stavljaš bloom A i B u omjeru 50:50 barem do polovice cvjetanja, znači još nekih 4 tjedna...
 

grga77

Aktivan Član
01.05.2012
409
231
43
74
ma sve je to ok al za male bebe jer tolike pare koje si ti izbacio u to sve ja sam slozio iohoo wata te bum dobil uljcekaza cijelu godinu a i koju za zdimit tak da ono nevidim neku svrhu tolikog bacanja love osim ako nisi decec ciji tajo ima para....mislim nemoj se uvredit na ovo ali nekako mi tako zvucis malo razmazen a ja sam ipak stari cokenda......
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Malo se promijenio setup, umjesto velikog 120x120 venta sam kupio dva mala (slim) radi mjesta biljkama s desne strane.
Preporuka je da ih i vi kupite umjesto 120x120. (ko će radit pc ovako kao ja)

http://www.nabava.net/hladnjaci-za-komponente__470/sharkoon-hladnjak-hladnjak-za-kuciste-70mm-305db-30db__3738951





Mrvicu su bučniji i jači ventovi, ali bome i fino propuhuju spojeni zajedno.

@grga77

ma radi bi ja i više i bolje, ali trenutno mogu samo ovako s obzirom na okolnosti.

@pocetnicki

nisam baš siguran jer listovi i dalje odumiru. Sve mi se čini da je to prirodni proces, iako ne brojim, nisam siguran da su ni tako mlade biljke ima mjestimično, par dlaka malo smećkastih. Ali sigurno imaju već dva mjeseca na 12/12.

Tako da još mi ostaje koju kap octa možda radi ph stavit iako sumnjam.. Najviše se začudo po noći osuše ti donji listovi, evo mislim da zadnji će otpast više ne vidim znakove sušenja bilo gdje na gornjima, gdje dopire svjetlo.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
metalmaniac je napisao(la):
my bad, nisam pozorno čitao pa mi je promaklo da si spomenuo sensi Grow umjesto Bloom... (ja sam prošle godine koristio bloom ali su biljke neslavno završile)

uglavnom, stojim iza toga da im stavljaš bloom A i B u omjeru 50:50 barem do polovice cvjetanja, znači još nekih 4 tjedna...
Kako neslavno, šta ne valja s AN bloom?
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
rakija_srb je napisao(la):
lepo to ide pod 4000k :D
ide ide super, jako je dobra u PC uvjetima protiv izduživanja biljke u ranom cvjetanju i razmaku između internoda, nego ja ti to "rotiram", malo stavim metal halid, malo hps, ali ovo ti po specifikacijama ako se ne varam ima nešto narančasto-crvenog spektra, barem prema dijagramu:
MH%2520HSI%2520MP%2520NDL%2520CL.png


A zašto , pa ono imam neki dojam (možda varljivi) da se stvara više smole, ne zbog UV zračenja, jer ova lampa je dodatno zaštićena duplo, možda nešto sitno isjiava UV-a, nego možda zbog plavog spektra, a našao sam potvrdu po riječima ljudi koji koriste plavi spektar, priča je išla da je jesenje sunce ujutro kao žutog spektra, danju vuče na plavi, a predvečer opet crveni, a budući da bi bilo to prekomplicirano mijenjati tako, svakih par dana zamjenim lampe.
Inače jako zanimljiv članak i edukativan:

http://www.cannabisculture.com/articles/2159.html
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
ludo me zanima berba u midi boxu, pratim!
nego, nije ti pre vruće u boxu samo tako, žarulja nad biljkama?
pozz
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
ne mogu staviti obe lampe jer mi treba još jedan transf. A i ne stane unutra a ida stane, bilo bi prevruće.

A što se tiće vrućine pušu po lmpama ta dva jača pc venta koji obavljaju posao jer nema znakova paleži (koji dobro dođu jer su se popele sad temperature vani na preko 30) i morao sam malo u stranu pomaknut lampu i ventove jer mi se u sredini jedan bud počeo previše približavati vrhovima, pa sam stavio tamo di je manja visina.
Ali sad vidim da možda umjesto da savinete mrežu bolje je probajte stavit ravno, dakle ne radite brdo u sredini savijanjem mreže jer će onaj bud na vrhu u sredini bit veći od ovih sa strane, što bi vam dalo par cm do lampe kasnije u cvjetanju što puno znači na tako malom prostoru, ovako sam lampu morao malčice pomaknut od buda u stranu gdje je niža vegetacija.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
temperature rastu, vrućine lupile, kao šta se vidi morao sam u desno pomaknut lampu gdje imam više mjesta u visinu, da se onaj bud u sredini ne sprži.
Pojačao sam i zalijevanje zbog vrućina 2x a dan 0,3%/l bloom a+b (big bud i bud candy 0,2%/l).







 
23.02.2008
1.048
1.455
188
2x na dan zalivanje? jeste da se i kod mene brze susi al na 2-3 dana zalivam pa
vole one i kad se zemlja malo posusi, ne vole mocvaru al to je moje misljenje,
radi kako mislis da je najbolje. inace bilje je super samo bi mogao da kazes koji dan cvetanja i to...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
jel to hydro grow ili u zemlji? stvarno mi nema smisla toliko često zalijevanje, ne vjerujem da se zemlja baš toliko osuši (nije to pijesak)...

kada završiš grow onda izvadi korijen iz zemlje pa vidi kakve je boje, siguran sam da će biti smeđi... (zdravi korijen kojeg se ne muči ovakvim potapanjem je bijele boje)
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
WeeDiC je napisao(la):
2x na dan zalivanje? jeste da se i kod mene brze susi al na 2-3 dana zalivam pa
vole one i kad se zemlja malo posusi, ne vole mocvaru al to je moje misljenje,
radi kako mislis da je najbolje. inace bilje je super samo bi mogao da kazes koji dan cvetanja i to...

rekao bi koji je dan cvjetanja .kad bi znao.. :)
nažalost prestao sam voditi dane..

što se iče zaljevanja moram tako jer je posuda 25x9x7 cm, kad su vućine brzo se posuši.
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
metalmaniac je napisao(la):
jel to hydro grow ili u zemlji? stvarno mi nema smisla toliko često zalijevanje, ne vjerujem da se zemlja baš toliko osuši (nije to pijesak)...

kada završiš grow onda izvadi korijen iz zemlje pa vidi kakve je boje, siguran sam da će biti smeđi... (zdravi korijen kojeg se ne muči ovakvim potapanjem je bijele boje)

vidjet će mo korjen, slikat ću..ja sve to iscjedim kroz cjevčicu višak vode..
nego zbilja se osuši, a i rootbound je sigurno davno nastupio u tako maloj posudi..pa zato..
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
pa i kod mojih biljaka je u 12l teglama bilo sve popunjeno do te mjere da nisam mogao zabiti prst u zemlju kad sam ih izvadio, pa sam svejedno zalijevao svakih 3-4 dana (tek nakon 4-5 dana su pokazivale da im fali vode)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.