Critical+2.0 (Dinafem) i Critical Kush (Barneys)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.03.2015
56
222
33
iza brda
Zasada jedna napravljen FIM. Ako netko ne reagira, idu pod nož i ostale. Trenutno mi se samo ova činila spremnom.

@Chan Chan
Malo sam zabrinut da nisu pre nježne još. Ova je najnaprednija.

@1310
Pokusat cu do 1.5. a sad...jel to dugo il nije, ocekivao sam brzi rast iskreno.
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Od FIM-a nekad zna zastat sa rastom, da ne panicaris, ja bih malo eksperimentirao, svaku drugačije trenirao. Jednu samo Lst, jednu 2 puta Topiranje i Lst, treću intenzivno Topiranje, Fim imaš, sve za znanost :thumb:
Slobodno u akciju, taman su. Do Svibnja će narasti a do godišnjeg :makaze:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: soulfingers

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
To ti se čini da ide sporije, 40 litara je veliki pot, biljka se najprije koncentrira na razvijanje korijena, brzo će ona krenut prema gore punom snagom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: soulfingers
31.03.2015
56
222
33
iza brda
Update: 21. dan vege
Temperatura "noću" ne pada ispod 19-20C...danju solidnih 27C. Vlaga 50-60%.

Problemi:
Cure bi možda mogle biti i zalievene, međutim pričekao bih još 2 dana, jer primjetio sam 2 fungus gnata pa možda bolje još više isušiti. Premda mi nije jasno odakle su došli ukoliko nisu bili u samoj zemlji. Sve ulaze sam izolirao mrezicama baš zbog te male gamadi već prvi dan growa.

Od problema uz fungus gnats, izgleda da i pH tester ne radi, što znači da ne želim riskirati sa zalijevanjem do utorka. Mislim da će izdržati...

Trening:
Prije 5 dana je pokrenut lst na jednoj, fim na dvije i topping na jednoj. FIM sam uspio vjerojatno promašiti pa sam ga dan kasnije ponovio, što se lijepo vidi na listovima :))

Pitanja:
Pitanje za iskusne, s obzirom na potove ~40 litara, dal je sad za dva dana uz zalijevanje potrebno dodati hranjiva? Ili? Također, mislim da je pH metar potrebno nabaviti novi, a imam Advanced Nutrition gnojivo koje bi samo trebalo regulirati pH. Da li ce ono odraditi posao i s pola doze i pravilno srediti pH? Ja se više ne sjećam :(
 

Prilozi

  • mrezica1.jpg
    mrezica1.jpg
    223,9 KB · Pregleda: 82
  • mrezica2.jpg
    mrezica2.jpg
    95,2 KB · Pregleda: 79
  • sve cure.jpg
    sve cure.jpg
    391,2 KB · Pregleda: 80
  • lst.jpg
    lst.jpg
    341,3 KB · Pregleda: 77
  • topping curka.jpg
    topping curka.jpg
    243,9 KB · Pregleda: 79
  • topping curka kut2.jpg
    topping curka kut2.jpg
    347,6 KB · Pregleda: 80
  • fim curka tocna.jpg
    fim curka tocna.jpg
    335,4 KB · Pregleda: 77
  • fim curka tocna kut2.jpg
    fim curka tocna kut2.jpg
    351,8 KB · Pregleda: 78
  • fim curka kriva.jpg
    fim curka kriva.jpg
    370,2 KB · Pregleda: 79
  • fim curka kriva kut2.jpg
    fim curka kriva kut2.jpg
    404,3 KB · Pregleda: 78
  • fim curka kriva kut3.jpg
    fim curka kriva kut3.jpg
    441 KB · Pregleda: 80
  • Sviđa mi se
Reactions: Sonic85

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
:thumb: za trening, bez stresa i pauze u rastu! Slobodno Lst i na ostalima, samo ih rasteži. Ovu Topiranu još jednom capni, maksimum dva puta ( da je vani s vegom od par mjeseci moglo bi stalno do cvatnje)
Pola doze ne može odraditi korekciju pH kao puna doza, logično.
Jesi li probao ponovno nastimat ph-metar, to se radi pod normalno, i novi ćeš morati održavati.
Nemam iskustva s velikim 40L teglama ali sa 15L kvalitetnog supstrata mjesec dana ima dovoljno svega.
Dobro ti ide :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: soulfingers

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Samo osvrt na ph perfect tehnologiju, Advanced Nutrients garantira da ta njihova tehnologija funkcionira samo ako se koristi R/O voda ili voda sa maksimalnim zasićenjem do 100ppm-a, i koristi se naravno samo u uzgoju bez tla tj. ***********, na njihovoj stranici sve crno na bijelo piše. Pa preporuka da se ne pouzdaš previše u to da će ti pH biti idealan i stabilan, nadam se da griješim.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: soulfingers
31.03.2015
56
222
33
iza brda
Nabavljen novi pH metar. Svaka zalivena sa 6 litara vode s ~1/3 doze AN Micro-Grow-Bloom. pH je reguliran na 6.3, runoff nisam uhvatio koliko mi je trebalo za mjerenje, ali nastaviti ću sa istim pH do kraja...pa ćemo vidjeti.
Mrvicu neuobicajeno isprepletanje listova i još uvijek nekako premale udaljenosti među nodovima pa se petlja (moguće da tako MH utječe na biljke), listovi daju naznake da nešto nije perfect, nije to pravo veselje, visina od ~15 cm za dan 22 isto možda malo zaostaje.
Uočeni fungus gnat je ubijen, kao i dvije larve...što ne znači da to ne predstavlja potencijalni problem. Sutra stavljam kriške krumpira i ubijam kamikaze, a ako ne upali ide gore pijesak i ulje od nima...

**INFO Advanced Nutrients pH perfect tehnologija**
S trećinom doze je pH čiste odležane vode s 7.3 pao na 6.7. To mi daje zaključiti da već pri pola doze pH perfect stvara optimalni pH ako nemate neku neuobicajenu vodu

**INFO veličina pota i gnojenje**
Ukoliko je čovjek koji mi je to rekao u pravu, veličina pota ne produljuje preporučeno vrijeme za početak gnojenja. To što je više zemlje i više gnojiva vjerojatno ne znači da ga ne isperemo zalijevanjem ili nešto treće. Kako god, poslušao sam ga i stavio gnojiva (za početak 1/3 doze) u 22. danu vege unatoč potu od oko 35-40 litara.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sonic85 and Chan
31.03.2015
56
222
33
iza brda
27 dan vege
Uvijeti više manje optimalni iznad 20, a ispod 30C s vlagom 50-60. Jedan dan je temperatura porasla na neko vrijeme dok me nije bilo, ali su se brzo oporavile. Možda i malo overwateringa pa ćemo pričekati.

Reakcija na trening je bila ja mislim izvrsna, pogotovo se vidi na 1. curki. Druga me malo brine, nekako stagnira, jedina ima neke problemcice s listovima, zumirao sam za znalce da pogledaju...
VISINA = 20 CM sve
SIRINA = pot je oko 35 cm sirine pa eto, kako koja

E sad, dnevnik treninga koji prati brojeve slika...
1 -> krivi fim pa dan kasnije popravljeni fim
Najludja cura u klubu, doslovno je poludila i mislim da sam brojao jedno 10-15 spotova raznih je pustila. Krenuo sam ju razvlačiti i ne predaje se. Ona je definitivno djevojka kojoj bih platio piće, priuštio sam joj još jedan fim.
2 -> samo lst
Nešto joj ne odgovara, ali nemogu odgonetnuti što - slika 2a?
U klubu je to ona cura koja sjedi u kutu i da joj i želim platiti piće, ona bi ga odbila s gnušanjem. Možda joj se ne sviđam. Pokušao sam naknadno i njoj priuštiti jedan fim u nadi da podivlja - sramežljiva curka.
3 -> toping
Sasvim pristojna mlada dama, pleše, ali nije nametljiva...Jedan fim koji sam joj pružio naknadno, kad i ostalima, ju možda pretvori u najluđu curu u gradu.
4 -> bio je to pokušaj fima koji je vjerojatno završio topingom
Isti slučaj kao i sa curom br. 3. Isti pokušaj.ž

NOVOST!
Vitamin D u kapima
@1310 Molim te da mi ukratko kažeš, premda sam čitao tvoj dnevnik koji me i potaknuo na ovo....Koja je tvoja preporuka sa zalijevanjem na kraju. 5 kapi? 10 kapi? po litri? ili da ih skropim? THX!
@truare @Chan Chan hvala za pomoc do sada, izgleda da se polako isplacuje
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    482,2 KB · Pregleda: 76
  • 1A.jpg
    1A.jpg
    438,3 KB · Pregleda: 74
  • 2.jpg
    2.jpg
    439,7 KB · Pregleda: 73
  • 2A.jpg
    2A.jpg
    363,7 KB · Pregleda: 73
  • 3.jpg
    3.jpg
    385,3 KB · Pregleda: 71
  • 4.jpg
    4.jpg
    464,3 KB · Pregleda: 74

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Mislim da ti se jedna buni sto se tice kolicine djubriva, ali neka kaze neko iskusniji(slika2A)
:thumb:Samo cepaj dalje, ima tu hrane u tim potovima i za duboku cvat
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: soulfingers

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Dozirao sam kako piše u dnevniku, što se kosilo s školskim eksperimentom, zbog preporučenog načina zalijevanja naše biljke ( full natopi i pusti dok sve ne popije ) mislim da bi rezultat bio bolji sa svakodnevnim doziranjem po 4 kapi u 1 dcl vode( to je dnevna doza za odraslu osobu, bebe mogu i vecu dozu pretrpjet ) tako cu sad s automaticima do cvijetanja. U cvatu biljka trazi vitamine skupine B, pa sam prestao dodavati vitamin D, i nastavio sa Hesi SuperVit. Vidio si da sam ph drzao na 6.5 do sredine cvata i tek onda dizao na 6.8. Nas Stipe preporucuje Hesi gnojiva davati bez korekcije no cini mi se da su problemcici kod mene poceli kad sam prestao s korekcijom i ph je bio 6,2 jer bi davao ful dozu vjerojatno precesto zbog izbjegavanja fluktuacije ph.
Vidi se na fotkama da je biljka imala cijelo vrijeme tamno zelene listove, zakljucujem da uz vitamin D bolje apsorbira N iz tla, bila je zdrava i razvila je gustu mrezu korjencica na povrsini.
Iskusniji ponavljaju svaka biljka je drugacija i pristup nije isti kod svih ali sve od previse kemije stradavaju :bocni::
 
31.03.2015
56
222
33
iza brda
37. dan vege
1.jpg
Uvijeti, vise manje perfektno, vlaga 55-65%, temp 18-25C. Većih problema ne naslućujem. Visina je 30 cm pa mislim da ću stati sa LST i pustiti ih u zrak sada - jer za 10 dana planiram 12-12.

Vitamin D (zahvala @1310):
Zalijevam sa oko 4 litre po biljci za sada, u tih 16 litara vode stavim oko 20 kapi vitamina D. Mislim da im se to sviđa...

2.jpg 3.jpg 7.jpg 8.jpg
Zbog vjerojatnog nute burna, dobivale cistu vodu, cini mi se da je sve ok. Fotke govore 1000 rijeci. Na par fotki neki problemi s listovima pa ako netko ima koju pametnu :)
4.jpg 5.jpg 6.jpg
 
31.03.2015
56
222
33
iza brda
43. dan vege
Temperatura - varira, malo problem sa hladnocom, ali ne panicarim, znalo je biti i 15C. Uglavnom ~20. Vlaga 55%
Visina ~40 cm. Plan je prebaciti na 12-12 za 5 dana.

Zalivene sa pola doze AN Micro - Grow - Bloom uz dodatak vitamina D, pH 6.5

Bilo je zutog lisca, poskidao sam ga i nadam se da je sve ok i normalno. Tu i tamo uocim neke problemcice i izgleda mi kao da moze to biti i zdravije...Ali, mislim da je dobro
11.jpg
 

Prilozi

  • 22.jpg
    22.jpg
    303,6 KB · Pregleda: 32
  • 33.jpg
    33.jpg
    404,2 KB · Pregleda: 32
  • 44.jpg
    44.jpg
    495,4 KB · Pregleda: 36
  • 55.jpg
    55.jpg
    292,5 KB · Pregleda: 34
  • 66.jpg
    66.jpg
    316,2 KB · Pregleda: 38
  • 77.jpg
    77.jpg
    398,9 KB · Pregleda: 33

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
na onim slikama sto si pitao sta je problem,to je visak svetla,podigni lampu malo ili povecaj ventilaciju,sve u svemu ok su ovako,ja cekam da vidim kako ce buknuti kad prebacis na cvetanje taj critikal bas divlja...
.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ako ne želiš dalje imati problema s pregnojavanjem, probaj kad daješ gnojivo zalit sa npr 2-3 litre vode, sačekat 5 min i onda tri litre vode s pola doze gnojiva. jer ako u 6 l vode staviš pola doze računaj koliko ml gnojiva si joj nakrco. A iz tog pota od 40 l kad zaliješ sa 6 l vjerovatno nema ili bude jako malo runoffa. AN su opaki i jaki, puno iskusnih growera u full cvatu daju pola doze, i to je jako. Ono što oni pišu 4 ml/l .... S tim prikolješ biljku bez beda . I ja koristim AN i imao sam problema, pa sam pomalo skužio spiku. Sretno dalje! :)
 

uksnicazabunje1

Aktivan Član
22.01.2015
369
1.056
143
Kingston,Jamaica
Lepo,lepo
Extra si popunio box,da se ja pitam ja bi to vec prebacio na 12/12 nemas sta da cekas,govorim ti iz licnog iskustva ja sam radio vege cak 54. dana i mislim da nije toliko potrebno,mozda gresim ali kazem sta mislim. U ovom slucaju box je vec fino ispunjen i kad ih prebacis na 12/12 ti i dalje mozes da praktikujes LST tako da mislim da nema potrebe cekati jos :)
Srecno ti bilo do kraja bice ovde raketa na sve strane! :)
 
31.03.2015
56
222
33
iza brda
Puno hvala na konstruktivnim kritikama! Danas kreće cvjetanje. Bit će borba jer više od 3 puta ako narastu, biti će ozbiljnih problema s visinom.

Slikao sam na svakoj biljci probleme. Svakoj sam dodijelio broj.
Naime, do sada sam jednom dao cetvrt doze, a jednom malo vise od cetvrt, u ovih 45 dana. Problem je sto nisam imao prije problema ovog tipa, malo mi se cini da nemaju dosta hrane jer mi zute odozdo, a malo mi se čini da imaju previše i kao da ih burnam.

Što mi je sad raditi, danas bih trebao zaliti...Ne znam dal je više štete nego koristi od flusha, a treba bit i pametan jer mi flush znaci zalijevanje sa 120l po biljci...dakle pola tone vode treba prebaciti

Edit: pH vode je 6.5, pH runofa ne mjerim jer zalijevam dok se dno ne orosi, inace mislim da predugo zadrzava vodu supstrat, temp ne pada ispod 17-20C, vlaga varira 50-60...Sve mi se cini ok :S
 

Prilozi

  • 1a.jpg
    1a.jpg
    311 KB · Pregleda: 52
  • 1b.jpg
    1b.jpg
    310,6 KB · Pregleda: 51
  • 1c.jpg
    1c.jpg
    302,1 KB · Pregleda: 50
  • 2a.jpg
    2a.jpg
    264,6 KB · Pregleda: 51
  • 2b.jpg
    2b.jpg
    227,3 KB · Pregleda: 51
  • 2c.jpg
    2c.jpg
    321,1 KB · Pregleda: 51
  • 3a.jpg
    3a.jpg
    250,7 KB · Pregleda: 51
  • 3b.jpg
    3b.jpg
    273,6 KB · Pregleda: 51
  • 3c.jpg
    3c.jpg
    290,7 KB · Pregleda: 51
  • 4a.jpg
    4a.jpg
    322,5 KB · Pregleda: 51
  • 4b.jpg
    4b.jpg
    299,5 KB · Pregleda: 51
  • 4c.jpg
    4c.jpg
    289,3 KB · Pregleda: 50
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Chan

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ph runoffa da izmjeriš bi bilo jako dobro. Ako ti je ph u banani, onda se može dogodit nutrient lock, blokada nekog nutrijenta, što ne znači da tog nutrijenta ima premalo nego da je nedostupan biljci. A to sa sobom vuče niz problema, ako dodaš još gnojiva samo napraviš još veći problem. Ne treba puno runoffa, zaliješ sa 2-3 litre više nego inače, izmjeriš ph prvog runoffa koji skupiš u neku posudicu ili čašu, nakon toga procijeniš ovisno o situaciji dali ćeš gnojit, flushat ili šta već. To bi po mom mišljenju bilo najpametnije napraviti prvo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: soulfingers