Critical Kush BF X5 CFL250 MH600 HPS600 RDWC with drips @Snoopy90

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Nemoj to govoriti, kako će ostali naučiti?
Stavi preporučenu dozu, spusti pH i za par dana bi se trebala vidjeti razlika

Nemoj citirati ako odgovaras na post iznad. St.
 
Poslednja izmena od urednika:

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Kotiledoni kod biljke služe kao izvor hrane dok se ne počnu razvijati prvi pravi listovi.Prvih par dana uopće ne treba gnojivo nego samo PH voda.Pošto radiš s vodom iz pipe obavezno moraš znati njezin EC i moraš ga uzeti u obzir kod miksanja hrane.Za tako male biljke preporuča se 0.5 do 0.6 EC ali ako ti je voda npr 0.4 EC ti dodaješ samo 0.2 hrane što daje 0.6.Nemoj žaliti imaš super opremu jer hydro je zakon kad ga skužiš biljke ce ti izrasti u prave monstrume.
Poz
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
Ekipa pozdrav!! Razmišljam da ugasim lampu i počupam ovo dok ne budem imao para za zemlju jer stvarno vise nisam pametan sta raditi trosim struju Bzvz a nista se ne dogadja. Zamjenio sam vodu prije dva dana i krenule su fino i sad su opet stale. PH kontroliram, prva dva dana je nestabilan i treba svaka dva tri sata dodavati pH - nakon dva dana se stabilizira i sporije se penje i ne ide toliko visoko. Ne znam stvarno ne znam vise sta raditi! Hvala svima na na savjetima al bez EC i RO systema mislim da nece ici
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
Ekipa pozdrav!! Razmišljam da ugasim lampu i počupam ovo dok ne budem imao para za zemlju jer stvarno vise nisam pametan sta raditi trosim struju Bzvz a nista se ne dogadja. Zamjenio sam vodu prije dva dana i krenule su fino i sad su opet stale. PH kontroliram, prva dva dana je nestabilan i treba svaka dva tri sata dodavati pH - nakon dva dana se stabilizira i sporije se penje i ne ide toliko visoko. Ne znam stvarno ne znam vise sta raditi! Hvala svima na na savjetima al bez EC i RO systema mislim da nece ici
image.jpg Pogledajte prilog 35365
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    321,5 KB · Pregleda: 30
  • image.jpg
    image.jpg
    222,4 KB · Pregleda: 29
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
bez EC nije bas za radit ako nemas iskustvo al RO ne igra preveliku ulogu al sve sam ti vec obijasnio na pm....ja bi sacekao koji dan sad kad si pojacao dozu gnojiva pa da vidimo hoce li se oporaviti jer ipak jaka je to biljka;) meni se desilo da sam izgubio 3 tjedna vege radi nekih eksperimenata i na kraju opet dobio pristojne biljke i bio i vise nego zadovoljan sa krajnim rezultatom ;)
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Ma kakva zemlja uz takvu opremu.Mnogi rade s vodom iz pipe i imaju odlične rezultate.Meni je sumljiva ona što je uvenula jer mi izgleda kao Damping off ili je pljesan napala korijen.Nadajmo se da nije nikakva bolest nego se radi o manjku/višku hrane
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg Ova je uskočila u zamjenu one sta je uginula image.jpg a ovo je odvojeni sistem koji sam iskombinirao tako da sam ubacio u posudu bocu od 6 litara sa cistom vodom i root boosterom jer kontam da bi joj nije potrebna hrana kao ostalima image.jpg
image.jpg Danas sam izvadio tri litre hrane Iz sistema i ulio 3 litre ciste vode jer su listovi opet počeli žutiti. I sad opet kao da nadolaze sebi. Ne kontam sta se dogadja zamjenim vodu i stavim dozu hrane koju ste mi predložili i idu dva dana dobro i onda opet stanu. Sad ulijem cistu vodu i nadolaze. Ne znam sta je al mislim da je ova voda koju koristim u banani i da je to izvor svih problema. Pozdrav ekipa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
Pogledajte prilog 35489 Pogledajte prilog 35490 Pogledajte prilog 35491 Pogledajte prilog 35492 Pogledajte prilog 35493 Pogledajte prilog 35494 Ova je uskočila u zamjenu one sta je uginula Pogledajte prilog 35496 a ovo je odvojeni sistem koji sam iskombinirao tako da sam ubacio u posudu bocu od 6 litara sa cistom vodom i root boosterom jer kontam da joj nije potrebna hrana kao ostalimaPogledajte prilog 35497
Pogledajte prilog 35498 Danas sam izvadio tri litre hrane Iz sistema i ulio 3 litre ciste vode jer su listovi opet počeli žutiti. I sad opet kao da nadolaze sebi. Ne kontam sta se dogadja zamjenim vodu i stavim dozu hrane koju ste mi predložili i idu dva dana dobro i onda opet stanu. Sad ulijem cistu vodu i opet kao da se osjećaju bolje.Ne znam vise sta raditi!!mislim da je ova voda koju koristim u banani i da je to izvor svih problema. Sta mislite o prokuhavanju vode dok ne pribavim RO sistem i EC?Pozdrav ekipa.
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Korijen dobro izgleda i kao da su krenule bar ova na prvoj slici.Dobro je što si počeo s novom bez hrane samo root booster jer biljka mora prije razviti korijen da bi uzimala hranu.Vidjet ćeš da će rasti normalno bez hrane bar tjedan dana
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Nemoj da se predajes u prvom minutu utakmice :) Hidro treba samo da pronadjes prave vrednosti i odnose prihrane i ti si resio svoje probleme! Prvi put ti je, samo strpljivo, pazi na pregnojavanje, bori se covece! Sa takvom opremom treba samo da udjes u stos i bices bogato nagradjen! Ovde imas ljude da ti pomognu, citaj forume i ovaj i strane, i uspeces. Na slikama mi izgleda kao da je koren zdrav, lepa bela boja, lepse izgledaju nego na proslim slikama, znaci samo im hranu jos ustalis i to je to.
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
Korijen dobro izgleda i kao da su krenule bar ova na prvoj slici.Dobro je što si počeo s novom bez hrane samo root booster jer biljka mora prije razviti korijen da bi uzimala hranu.Vidjet ćeš da će rasti normalno bez hrane bar tjedan dana
Sve ha to znam Mario I naravno da Sam čitao i pripremao se a imam i iskustva od prije u zemlji ali bez EC je to sve tapkanje u mraku i nagadjanje. naravno da necu odustati Lunamoon al neki dan kad dodjem sa posla i pogledam u boks i vidim ih onako tužne jednostavno izgubim živce nakon tolike muke al sta ces prvi je puta i mora se naučiti. Hvala na podršci
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
I ispričavam se sto su ovi postovi u dnevniku tako razbacani ali na mobitelu sam i malo mi je sjebano to uređivanje. Svako malo mi se dešava da objavim dva puta post!
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
Samo ne razumijem sam sebe al to je to kad slušaš druge ( prijatelj koji me je savjetovao ne treba to ovo ne treba ti ono, htio sam kupiti i gotovi sistem Alien) i ne kupim jako bitnu stvar EC metar koji pored toliko uloženog novca je smiješna cifra i dovedem se u situaciju da imam ovakve probleme odmah u startu. Al kladim se da je ova vođa ovdje totalna banana i da cijeli problem lezi j tome.
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Da li su ti posudice s hidrotonom i biljkom uronjene u vodu ili ima razmak između njih i razine vode?Ako su uronjene napravi razmak tj izli vode da napraviš razmak bar 10-15 cm i neka uvijek bude taj razmak.Tako potičemo razvijanje korijena i povećevamo kapacitet zraka u kontenjeru.
PS.Preporučio bih ti da radiš sterilni hidro.Znači samo bazna gnojiva GH grow micro bloom i nešto za sterilizaciju.Pošto su proizvodi za sterilizaciju skupi i teže ih je nabaviti a svećina su na bazi klora preporučam korištenje (sad će me neki napasti :) ) najjeftinije riješenje koje je našem narodu poznat po imenu Varikina - 5% natrij hipoklorit. :)
doza je 0.1 ml na litru vode kroz cijeli grow.Ova doza je sigurna za biljke a najefikasnije ubija pljesan i bakterije kad je ph 6.0