Critical Kush BF X5 CFL250 MH600 HPS600 RDWC with drips @Snoopy90

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
Da li su ti posudice s hidrotonom i biljkom uronjene u vodu ili ima razmak između njih i razine vode?Ako su uronjene napravi razmak tj izli vode da napraviš razmak bar 10-15 cm i neka uvijek bude taj razmak.Tako potičemo razvijanje korijena i povećevamo kapacitet zraka u kontenjeru.
PS.Preporučio bih ti da radiš sterilni hidro.Znači samo bazna gnojiva GH grow micro bloom i nešto za sterilizaciju.Pošto su proizvodi za sterilizaciju skupi i teže ih je nabaviti a svećina su na bazi klora preporučam korištenje (sad će me neki napasti :) ) najjeftinije riješenje koje je našem narodu poznat po imenu Varikina - 5% natrij hipoklorit. :)
doza je 0.1 ml na litru vode kroz cijeli grow.Ova doza je sigurna za biljke a najefikasnije ubija pljesan i bakterije kad je ph 6.0
Je bas mi je takav razmak i mislio sam mozda da to nije problem al eto ti si mi sad riješio tu sumnju i drips rade 24/7. A za sterilizaciju sam mislio uzeti Hydroguard. Ova zadnja mlada skroz ljepo napreduje a ostale skroz sporo i na dvije sam primijetio kao da mi je korijen na ovom dijelu do pota poprimio skroz malo krem boju.

Sorry opet sam te ubacio u post iznad a dobio sam upozorenje da to ne radim

Ja koristim sve kako GH kaze na onoj njihovoj tablici

Ne pisi post za postom. Editiraj ! St.
 
Poslednja izmena od urednika:

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Drago mi je za ovu novu vidiš da raste bez hrane u vodi :) i zato mi je bilo čudno zašto biljke ne napreduju Korijen zna poprimiti smeđu boju od hidroton prašine ako ga nisi dobro isprao.Sve ipak upućuje na Pythium problem jbga ja sam pesimist što se toga tiče :/ tako da je i prinova u opasnosti.Hydroguard je odlično riješenje samo dok stigne iz Amerike može se svašta dogoditi doslovno preko noći uvenu.Sretno
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg Sve u svemu lose sinoc sam zamjenio vodu očistio sistem i na 33l dodao 50ml 6% H2O2 i nakon sat vremena dodao 1/8 hrane. Danas planiram isto to ponoviti sa bleach!
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ne kuzim zasto konstatno ides sa malim dozama hrane zato jednostavno nestavis dozu koja je propisana i pustis ih tjedan dana bez diranja samo kontrolirajuci ph....biljke su ti ocito gladne i napacenje i treba im vremena da se trgnu nakon ovoga...a kako ti funkcionira navodnjavanje pisao si da ti radi 24/7 ali kolika kolicina vode prolazi preko kuglica?
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
A ne znam pumpa je 4000l/H al radi na naj manjoj brzini.probao sam sa punom dozom kad si mi reko zadnji puta i idući dan su počele žutiti.mozda i je problem u ovim driperima previše vlage odozgor. Pogledaj ovu malu sto nema drip i napreduje skroz fino
 
Poslednja izmena:

ruk

02.07.2015
67
152
33
48
Nisam nikad uzgajao vutru ili imao doticaja s hidro uzgojom . Momentalno se educiram šta i kako tako da ovo moje uzmeš sa šakom soli . Ali mi se čini po nekim slikama da ti jako puno vode izlazi na mlaznicama i da bi to mogao biti problem . Po netu a i po nekim dnevnicima na forumu izgleda da je dovoljno "malo" vode . Tvoja pumpa koja je dosta jaka radi non stop , probaj palit pumpu 15 minuta i zatim off sat i po, manjak vode vodi većem razvijanju korijena pa samim time i boljem razvijanju biljke. U Mariovom dnevniku s dripom također navodnjava u intervalima čak ih u nekom momentu ostavlja par dana bez vode ( što mi je totalno neshvatljivo s obzirom da medij ne zadržava vodu ali stvar pali ) . Izvini što ti spamam dnevnik ali eto možda pomogne.
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
moram ti priznati da si u pravu. Maknuo sam dripove prije dva dana totalno znaci sad je samo RDWC i kad sam to napravio morao sam nadosopati nekih 15 litara vode vise u sistem jer je voda počela bolje cirkulirati. Pumpa nije mogla tjerati kroz one MALE rupice na driperima a i sto kažeš previše vode je bilo po površini. Biljke su se počele oporavljati :)
 

snoopy90

Aktivan Član
15.11.2009
171
129
43
33
Jbg nije išlo u vodi i prebacio sam u Coco 60% perlite 40%! Od hrane koristim flora series GH. Imam pet biljki različitih starosti od kojih je jedna u zemlji, jbg tako je ispalo sada nakon ovog pokušaja sa hydrom. Zaljevam jednom na dan ili kad su manje svaka dva dana a planiram u cvjetanju multipli feeding. Ppm je kod manjih 400-500 dok kod većih 700-800. Svako zalijevanje isteče 10-20% run off. I to je to za sada jos malo da se popuni prostor pa cu na HPS. Eh da i strains su extreme Seeds ( blue Chees, Afghan skunk, og kush / al vise nisam siguran koja je koja od ove dvije manje ) onda od barneys farm Critical Kush u gornjem desnom Kutu koji je iz početka bio kao deformirano mutiran al sad izgleda ljepo sa nekoliko glavnih grana i ova u zemlji koja se vegetira vec 3-4 mjeseca A za nju se ne mogu sjetiti koja je
 

Prilozi

  • image.jpeg
    image.jpeg
    727 KB · Pregleda: 89
  • image.jpeg
    image.jpeg
    794,1 KB · Pregleda: 79
  • image.jpeg
    image.jpeg
    707,5 KB · Pregleda: 78
  • image.jpeg
    image.jpeg
    625,2 KB · Pregleda: 81
  • image.jpeg
    image.jpeg
    771 KB · Pregleda: 75
  • image.jpeg
    image.jpeg
    790,9 KB · Pregleda: 76
27.09.2015
47
172
33
Odlicna zamisao, pratim. Samo ovo sto @Tarzan kaze poslusaj. Obavezno Reverznu Osmozu koristi. Licno je imam tehnicki rezultat vode izvanredan. Kao dodatak u vodu stavljaj kalcijum i magnezijum. I predlazem da umesto plavog kamena za mehurice uzmes savitljivo crevo sa rupicama. Mozes ga naci u svakoj hidroponskoj radnji. Mislim da kamen moze da utice na PH vode. Pozdrav i srecno!