Critical Kush & White Widow

Hesi Original Sjemenke Hempatia
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
449
1.522
143
Što se tiče ostavljanja vode, preporučuje se da ostaje barem nekoliko sati.
Prvo da bi se voda malo zagrejala, posebno sada kada je zima.
Drugi razlog (onaj zbog kojeg su naše bake @GoLee ostavljale) jeste da bi se uklonio hlor iz vode. Mislim da hlor može da malo steriliše zemlju, da pobije i beneficijalne mikrobe.
I da, pH raste kada se voda ostavi.
Ne radim ni ja ovo uvek, verujem da ovo samo po sebi neće ni ubiti ni proslaviti biljku, ali da može da bude mali plus.

Što se tiče komentara na ove biljke. Ja bih isto rekla da je pH problem, moguće i transplant stress malo.
Ali bih se pre pazila niskog pH-a, nego visokog. Ja ovo iz ličnog iskustva jer kad god nisam adekvatno merila pH, a pokušavala da ga namestim, previše bih ga snizila.
Isto tako moja iskustva su da su svi supstrati (zemlje), posebno poroznije, imale dosta nizak pH same po sebi.

I vidim da koristiš AN đubriva. U svojoj liniji imaju Sensi (i Connoisseur, ali je dosta skuplji) za Grow i Bloom.
Oba automatski regulišu pH (nekad ne u potpunosti, ali sasvim dobro radi). I dvokomponentna su što je isto plus.

Verujem da će ovo biti sve ok, samo malo da odmore.
Biljke su dosta izdržljive.

OP
OP
Palac Zeleni

Palac Zeleni

a.k.a Velika Glista
Poznanik Foruma
03.08.2015
918
5.787
233
Naravno da ce sve biti ok, a I nije prvi put da mi se desava. Ph je svakako visok, verujem da je I ph zemlje malo povisen zbog perlita (ph 6,5-7) tako da nastavljam ovim tempom, a svakako imam u planu uzeti neko ph perfect djubrivo.
Kritična jeste pretrpela stres prilikom presadjivanja malo usporila ali se oporavlja I krece lagano. Idu fotke za koji dan pa da vidimo ima li napredka.

OP
OP
Palac Zeleni

Palac Zeleni

a.k.a Velika Glista
Poznanik Foruma
03.08.2015
918
5.787
233
Pozdrav ekipa ::listomahanje::
Critical stigao do 21. dana, malo losije podneo presadjivanje trebalo mu je vremena za oporavak, sad se trgao I krece lagano. Malo mi je nesto šaren:confused: Za sad je na 0,75L vode I 2ml roota. Sacekacu jos malo da se stabilizuje pa cu je topirati IMG_20200113_123142.jpg IMG_20200113_115750.jpg

White Widow dobro se drzi za sada, pocele su da izbijaju grane sa svih strana ni sam ne znam odakle. Toliko je gusta da ne mogu nikakav lst uraditi. Digao sam svetlo na 55cm u nadi da ce malo da se razvuce.
Dobila poslednje zalivanje 1,5l vode sa 4ml roota pa cu sad sacekati sigurno 7 dana da se dobro osusi zemlja. U planu mi je da je jos jednom topiram samo malo da se istegne.
IMG_20200113_120218.jpg IMG_20200113_115851.jpg
Temperatura noc 18/21 dan 24/28
Vlaga 30%~50%
:vutra: