Critical kush x5

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.09.2015
123
86
28
Stigao mi je e-mail kojim me obaveštavaju da su mi poslali 5 semenke critical kush.

Prostorija oblozena kuhinjskom folijom je 2x3x2m. Koristicu naravno jedan ugao ispod lampe mh 1000w a kasnije hps 1000w. Vlažnost vazduha sam podesio na 60%, temperatura je konstantno 25 stepeni, pasivni ulaz vazduha je 15x25cm ispred koga stoji uljani radijator (zagreva svež hladan vazduh), izlaz vazduha bezšumna turbina sa filterom namenjena za prostoriju navedene veličine. Imam ph merač, merače vlage i temperature po 2 komada.

Možda je rano za otvaranje dnevnika ali meni može biti korisno. Nisam kupio ni zemlju, ni sredstva za gnojenje, čak ni posude za sadnju. Rado bih prihvatio sugestije prilikom kupovine na teritoriji Srbije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cerak1000

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
svakoj 200w, to mora biti bomba. sretan grow iako nije ni krenuo :) zemlja, pa klasman ili substralova, mislim da je to najkvalitetnije sto se moze naci u srbiji
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dim92
18.09.2015
123
86
28
Za sva tri dana moram sve kupiti. Inače parametri su podešeni u prostoriji. Trenutno sve radi na prazno. Semenke mogu tu staviti na klijanje? Nadam se!

Mislim u boksu?
 
18.09.2015
123
86
28
Moždane vijuge me izdaju. Čitao sam, ali ne ostaje sve na hard disku. U svakom slučaju hvala i vama dvojici i svima ostalima koji ce pisati kritike i sugestije u buduće. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Biće ko bombone.:D Samo se zadaj i posveti im pažnje!:thumb: Kakve kritike, samo pomoć. U vatu i na klijanje. Meni su idealno proklijale na temperaturi koja je varirala između 21 i 25 stepeni. Pripremi saksije od 0,5 - 1 litra. Uzmi kvalitetnu zemlju, ja bih ti preporučio žutu florabellu, ali poslušaj narvno i savjete iskusnijih od mene. Imaš sve uslove za idealan grow!:watch:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dim92

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Možeš uzeti i kao što ti je Pow rekao, klasman ili substral. Klasman nisam probao (po ostalim odličan), a substral mi nije bio na nivou hvale. E sad da li se meni potrefila loša tura ili... ne znam (nisam bio jedini slučaj). Uglavnom žuta florabella je ispunila sva moja očekivanja. Ne znam gdje bi mogao kupiti u Srbiji, ali malo prošnjuhaj po centrima i poljoprivrednim apotekama. Nešto ćeš već naći od ovih.
Edit: Klasman imaš sigurno u Bg. u nekim p. apotekama. Neko je već uzimao.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Dim92
18.09.2015
123
86
28
Filter, pa turbina, pa ct. pa izlazni otvor za ventilaciju.
A vazduh se kreće iz pravca filtera u pravcu sijalice. Jedina dilema je da li je pametno da vazduh ide iz smera sijaličnog grla prema sijalici. Suprotno povezivanje je moguće ali mi se ne svidja zbog rasporedjivanja kablova po boksu.

Vlazan vazduh pa ditektno na grlo. U kontra smeru vazduh bi osusila sijalica... Ajd sad budi pametan? Estetika ili funcionalnost?
 
Poslednja izmena od urednika:
16.08.2012
34
9
8
moja preporuka je da za prvih 5-7(mozda i vise) dana uzmes 20-40w cfl sijalicu, da ne pokreces 1 kilovat bzvz.. i uzmi sto vece potove 20l+.. zemlja terra magma ili zuta florabela. pratim dnevnik i srecno :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dim92
18.09.2015
123
86
28
image.jpg Ovo je zimski regulator vlažnosti vazduha. Preko leta nije preporučljiv zbog podizanja temperature. Dva grejača po 300w za 60%, i takodje ista dva ali povezana rednom vezom za 40% kasnije za cvetanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp
18.09.2015
123
86
28
Ne mogu da zavijem MH sijalicu u grlo u cool tube. Hps se zavija bez problema. Razmak izmedju navoja je isti na obe zarulje. Da upotrebim teoriju "sila Boga ne moli"?
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.424
258
Mlecni Put
Ako ide tesko, probaj prvo naopako da je odvrces, pa kad "preskoci" ti obrni smer tj. kreni da zavrces.
Ako imas pri ruci labello za usta, pomocice ako malkice namazes navoj ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dim92