Crne i bijele fleke, 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.06.2014
7
0
0
Pozdrav svim clanovima,

Doslo je i to vrijeme da se ja registrujem, pratim Vas odavno ali sam naletio na probleme tokom mog
prvog uzgoja.

Biljka je stara oko 15ak dana, ja prezadovoljan razvijanjem (rastom biljke).
Od pocetka se nalazi u saksiji na suncevoj svjetlosti koliko je god moguce.
Sjeme je nepoznato, zemlja kupljena u prodavnici za cvijece (ne znam sastav).

Moram opet da ponovim da sam prezadovoljan razvijanjem jer mi je prvi grow,
ali nailazim na problem a to su neke fleke samo na jednom od listova.
http://i.imgur.com/0mY2XB6.jpg (moja biljka i problem)

Sumnjam u to da je zbog puno vode, trudim se da joj ne fali.
Vrijeme je bilo odlicno, bas puno sunca i trudio sam se da bude sto vise izlozena,
ali je nisam vidio vec 3 dana od kako je pocela da pada jaka kisa, biljka je na balkonu
tako da ne pada kisa direktno na nju. pH i druge faktore ne znam, nisam iskusan.

Da li je neka bolest? Sumnjam da sam se bezveze istripovao da je izmet nekih buba, ali
onda ne bi bile bijele fleke?

Hvala unaprijed,
Veliki pozdrav! :)
 
11.05.2014
30
10
8
Izvini sto sam direktan, ali da te pitam, jel imas muha u blizini ? Jer na ovoj slici bih rekao upravo da su crne fleke nastale zbog muha, a bijele fleke bi mogle biti zbog zemlje, ili zbog zaljevanja jer se bas primjeti da to luci biljka van ( za razliku od crnih, koje su kako se da primjetiti kao ''naljepljene'' ) i kao sto sam primjetio da su ti fleke samo na jednom listu ?? Ispravi me ako grijesim ?? :smoke18:
 
26.06.2014
7
0
0
opa cupa je napisao(la):
dobro pregledaj listove i sa jedne i sa druge strane...pa javi sta si vidio :)
Najvjernovatnije cu odmah sutra da pogledam i slikam pa kacim ovde, inace izbjegavam pipanje listova, mislim da je do sada nikako nisam pipnuo...

Desperados18 je napisao(la):
Izvini sto sam direktan, ali da te pitam, jel imas muha u blizini ? Jer na ovoj slici bih rekao upravo da su crne fleke nastale zbog muha, a bijele fleke bi mogle biti zbog zemlje, ili zbog zaljevanja jer se bas primjeti da to luci biljka van ( za razliku od crnih, koje su kako se da primjetiti kao ''naljepljene'' ) i kao sto sam primjetio da su ti fleke samo na jednom listu ?? Ispravi me ako grijesim ?? :smoke18:
Na balkonu u cosku, moguce da su muhe... Da, samo na jednom listu kao sto sam napisao :)
Bas dosta vode sipam, ne dam da se osusi zemlja... jos sad par dana bas ruzno vrijeme bilo (bez sunca sa puno kise i vjetra)...

Kontam da nije do zemlje inace bi ranije dalo neke simptome, ispravite me ako grijesim...

Da li je moguce da je saksija mala? Inace je dubine koliko i visina biljke :)

p.s. da li poznajete odokativno koja je "sorta" i za koliko sedmica ce biti spremna za branje jer sam pocetnik i da si mogu planirati :)
 
11.05.2014
30
10
8
Sve imas o tome na forumu, malo prelistaj i sve ce ti biti jasno, kao sto Power kaze ne zuri nigdje, kad zavrsi sa svime i kada ti zahvali na brizi ( biljka naravno ) bit ce ti drago sto si sacekao ! Osiguraj joj neko bolje mjesto jer bila bi steta da propadne, a kao sto se da primjetiti fino napreduje ! U svakom slucaju prolistaj malo po forumu i naci ces sve o cvjetanju ! Sretno :D
 
11.05.2013
41
16
8
imam ovo na mojima negde od 4te nedelje vegea, nista im ne fali dan danas, lepe, jake :) na nekim novim se pojavljivalo pa nestajalo, sve u svemu reko ti je jack ;)
 
24.10.2013
48
18
8
Bas dosta vode sipam, ne dam da se osusi zemlja... jos sad par dana bas ruzno vrijeme bilo (bez sunca sa puno kise i vjetra)...

izvinite ja jesam pocetnik s tim da sam imao hajmo reci lucky noob prvi grow u outdooru bila je fina stvarr ne potentna ali sa malo vise radila je da sam bolje znao mozda bi i jaca bila al ode u off topic

šta ti hocu reci ja bas zbog tog iznenadnog loseg vremena jer ne znas nikad a bas kad upekne nije teško osvjezit je malo zato preporucujem ti da slobodno pustis da se osusi malo inače ja sam iz pelena izvadio onu vatu ima gela u sebo umjesao sa zemljom i to je na balkonu pici dalje
 
26.06.2014
7
0
0
Vutronja je napisao(la):
imam ovo na mojima negde od 4te nedelje vegea, nista im ne fali dan danas, lepe, jake :) na nekim novim se pojavljivalo pa nestajalo, sve u svemu reko ti je jack ;)
i crne i bijele ?? :D :D

Znaci bez puno panike,

Hvala svima na odgovorima :)
 

Gagiba

Aktivan Član
Bratunga, polako, tek treba da vidiš da li je :balls: !! Za ovaj naš hobi :balls: su ljuti neprijatelji!! :D E kad to saznaš za par nedelja, onda ćeš imati prilike da se posvetiš devojčici...ako bude devojčica!

A za flekice se ne sekiraj...samo je drži što više na suncu i ne preteruj sa vodom. Drugi-treći dan pola litre manje-više (po potrebi) i nabavi Plantelu da je malo dohraniš.
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
te linijice po listovima ti mogu biti life miners,a i te tackice kao da je nesto ostetilo list,
bolje ti proveri imas li kakvih nametnika...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
to sto ti gricka list je leaf miner, skini te listove i baci sto dalje
27wxhzk.jpg