Crohnova bolest, Kavernom i ulje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
i ja bih ti savjetovala da ne ideš naglo s povećavanjem doze. slab si i iscrpljen, zadnja stvar koja ti treba je reakcija na previše ulja, vjeruj mi.
teško je odmah na prvu reći da li je reakcija od ulja jer i inače imaš probleme s probavom, a s uljem si tek sinoć krenuo. pokušaj jedan period bez kokosovog pa ćeš vidjeti.
i samo polako, naravno da su očekivanja velika nakon svega što si prošao, ali nemoj si stvarati još dodatnu napetost, ulje će djelovati ako je sve napravljeno kako treba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
20.02.2015
13
22
3
44
Slažem se s vama. Znam, nemam opravdanja osim spleta nesretnih životnih okolnosti. Jako zajebanih ( ne govorim samo o bolesti ). Jedina opcija mi je, i zadnjih nekoliko dana intenzivno razmišljam o tome, da uzgojim jednu biljku u stanu ( samo za jednu imam mjesta ) i kad se oporavim, učinit ću sve da to nekako provedem u djelo.
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
upravo tako power. sve mi se čini da svi koji smo postali na medicini, a koji smo kupili ulje nekako nismo bili baš prezadovoljni istim, ali evo iskreno se nadam da će naš kolega biti zadovoljan, a ako ne, @blacksmith79 upregni braleta da uzgoji par biljoza za tebe! :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa i to je ok, nabavi fem menku i odradi jednu kako treba, uz malo srece dobijes 200gr+ i to je lepa kolicina za kvalitetno ulje a sigurno ce te izaci jeftinije nego da kupis 4x5ml ulja. naravno, u takvim situacijama se ne gleda na pare, al opet, bitno je da znas sta si zasadio i da sam napravis ulje, onda je to to i mozes biti siguran u kvalitet, sretno drug
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kupovni box 80 x 80 x 200cm visine stane u svaki stan.
Uzmes hps 250w i digitalni balast 250/400w. To može stati i u jednoj sobi.
Ako dobro odradis dobiješ 200-250g suhih vrhova. Posle pola vremena cvjetanja
Zamjenis lampu 250w za 400w i možeš izvuci još vise.
Sve se može,
gdje čovjek ne može da bira je kada ce umreti ostalo se sve može.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja bih samo dodao da to sto se tice spavanja nema nikakvih pravila. Ako ne mozes zaspati probaj ulje uzeti mnogo ranije. Najbitnije kod ulja je sto ti donosi pozitivu u zivot. Ako od njega ne mozes spavati onda bas i nije 100% pozitivno tako da pushti se prica rick-a simpsona i ostalih. Nadji sebi mjeru kada a svakako kreni polako vidjeces da vremenom ide mnogo lakse.

Sometimes the stress of living with Crohn's disease can make symptoms worse.

Bolest je bazirana na stresu a sama bolest stvara jos vise stresa. Neprestani krug stresa. Tako da ulje treba pomoci da se vrati pozitiva u zivot.
 
Poslednja izmena:
30.11.2014
16
10
3
i ja bih ti savjetovala da ne ideš naglo s povećavanjem doze. slab si i iscrpljen, zadnja stvar koja ti treba je reakcija na previše ulja, vjeruj mi.
teško je odmah na prvu reći da li je reakcija od ulja jer i inače imaš probleme s probavom, a s uljem si tek sinoć krenuo. pokušaj jedan period bez kokosovog pa ćeš vidjeti.
i samo polako, naravno da su očekivanja velika nakon svega što si prošao, ali nemoj si stvarati još dodatnu napetost, ulje će djelovati ako je sve napravljeno kako treba.
Kokosovo ulje je obavezno poslje svake konzumacije ulja kanabisa, ako ti nepase miris kokosa imas i bez mirisa, te dva tri dece vode poslje toga
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
@tpaketc2c ništa na ovom svijetu nije obavezno, a za kokosovo ulje sam mu napisala da ne mora ako mu ne paše u smislu PROBAVE, a ne mirisa. Zadnja stvar koja mu trenutno treba je nešto što će mu ubrzati rad crijeva
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Podrška i od mene ,ulje ce pomoci da se stolica unormali, postiče da se crevna flora brže obnavlja, meni je celo pomagalo i pri ostecenom zivcu( hiruskom greskom) neboli me od kako ga redno konzumiram! Sve najbolje ti želim i jedan veliki:respect: za sve sto si podelijo snama!:sun2:
 

lud

31.01.2015
183
106
43
druze u vezi tvoje bolesti.. dobar strain.. jack 47.. odlicna je za lecenje te bolesti. citao sam o njoj dosta veceras,pa da ti pomognem koliko mogu.....
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Pročitao sam sve od početka i evo da i osobno pripomognem raspravi i možebitnim savjetima(ako si pročitao dnevnik koji ti je kolega linkao) vidjet ćeš naša iskustva pa s obzirom na ine komplikacije i da je Chron(žena je imala 11 operacija) u pitanju najgora je opcija neznati s kakvim "uljem" imaš posla jer ti neće sva pomoći adekvatno te su moguća i prvotna razočarenja kad očekuješ brzu pomoć i djelovanje s obzirom na stanje u kojem se nalaziš.
Tražiš isključivo ulje bogatije THC-om te min 18% kako bi ti ublažilo bolove i navelo da bolje spavaš(od takvog ulja možeš zaboraviti dnevne obaveze jer si slabo funkcionalan).
Žena pije poprilično velike i jake supstance protiv bolova i kad smo krenuli sa uljem(dakako kvalitetnim i opet hvala svima koji su pomogli) žena je cca 3 tjedna svašta prošla glede iskustva i djelovanja na organizam ali je spavala kao beba i kaže da se nesjeća kad se toliko odmorila i stvarno došla k sebi te je to vrlo pozitivno iskustvo te je promjena nastupila glede djelovanja ulja u cca 2-3 dana dakle jako brzo, naravno krenuli smo s malim količinama ali imaš sve u dnevniku glede konzumacije.

Žao mi je kad pročitam takve slučajeve, a nemočni smo glede sustava i inih problema da imamo adekvatno liječenje kad medicina udari o dno, a neželi priznati nemoć i neznanje već bolesne zavlaći i oduzima im potrebito vrijeme za djelovanje i ine opcije glede alternative kojoj je jedini nedostatak iskustvo s teškim oboljenjima(sve je to individualno i nema slučajeva koje bi mogli uzeti kao početak te po njima i sebi pomoći nažalost) te traži vrijeme koje nažalost i nemamo previše kako bi isprobali sve mogčnosti pa smo prisiljeni gubiti vrijeme i tražiti što nam pomaže i kako čemo brže do potrebnog lijeka u ovom slučaju do "ulja" koje stvarno pomaže.

Sretno, ako ikako možemo pomoći tu smo.
 
30.11.2014
16
10
3
@tpaketc2c ništa na ovom svijetu nije obavezno, a za kokosovo ulje sam mu napisala da ne mora ako mu ne paše u smislu PROBAVE, a ne mirisa. Zadnja stvar koja mu trenutno treba je nešto što će mu ubrzati rad crijeva
Zamoliću te lijepo ako nešto neznaš pitaj onda pitaj i nemoj tvrditi ono što neznaš . a to je Zašto se konzmira ulje kokosa uz ulje kanabisa ????
Ili što će naj bržim putem donjeti ljekovite kanabiode do oboljelog mjesta i preko kojeg organa?????
Peta je godina kako sam izlječio kancer na sebi isad sam po medicini u remisiji još 10 godina da budem izlječen i trošim ulje godinam radi drugih dijagnoza. Pratim uz to još dvadesetak osoba koje se lječe od teških kancera pa i one bez želudca i debelog crijeva samo sa tankim cijevom i znam što pišem. Ovde treba čovjeku spasiti život a ne pisati ne provjerene teme.Toliko!!
 
30.11.2014
16
10
3
@tpaketc2c Zamolio bi da pišete sa manje tenzija. Sve se može reći manje napadnim riječnikom. Ukoliko mislite da neko nije u pravu navedite protiv argumente zbog cega to nije istina.

Zamoliću te lijepo ako nešto neznaš pitaj onda pitaj i nemoj tvrditi ono što neznaš . a to je Zašto se konzmira ulje kokosa uz ulje kanabisa ????
Ili što će naj bržim putem donjeti ljekovite kanabiode do oboljelog mjesta i preko kojeg organa?????
Peta je godina kako sam izlječio kancer na sebi isad sam po medicini u remisiji još 10 godina da budem izlječen i trošim ulje godinam radi drugih dijagnoza. Pratim uz to još dvadesetak osoba koje se lječe od teških kancera pa i one bez želudca i debelog crijeva samo sa tankim cijevom i znam što pišem. Ovde treba čovjeku spasiti život a ne pisati ne provjerene teme.Toliko!!
preko glavnih filtera u organizmu jetre i bubrega te krvi kanabiodi dolaze uz pomoć ulja kokosa u krvne žile arterije do oboljelog mjesta koje je upaljeno ili kancera koji je već prokrvljen novim žilama osobito onih koji nisu operabilni.
 
30.11.2014
16
10
3
Zamoliću te lijepo ako nešto neznaš pitaj onda pitaj i nemoj tvrditi ono što neznaš . a to je Zašto se konzmira ulje kokosa uz ulje kanabisa ????
Ili što će naj bržim putem donjeti ljekovite kanabiode do oboljelog mjesta i preko kojeg organa?????
Peta je godina kako sam izlječio kancer na sebi isad sam po medicini u remisiji još 10 godina da budem izlječen i trošim ulje godinam radi drugih dijagnoza. Pratim uz to još dvadesetak osoba koje se lječe od teških kancera pa i one bez želudca i debelog crijeva samo sa tankim cijevom i znam što pišem. Ovde treba čovjeku spasiti život a ne pisati ne provjerene teme.Toliko!!
Zašto ulje kokosa jer ono naj prije preko glavnih filtera u organizmu jetre i bubrega te preko arterija donese ljekovite kanabiode u upaljene dijelove probavnog trakta i prokrvljene kancere novim žilama osobito onih tumora koji nisu operabilni. Evo i jedan link dobrobiti osobito za Cronovu bolest
http://matrixworldhr.com/2012/06/25...cnog-lijeka-za-prirodno-poboljsanje-zdravlja/
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
svako ima svoj neki sistem i to je OK ali to nije opravdanje za napadanje na bilo koga... ja sam prvi spomenuo da mu nije potrebno kokosovo pogotovo ako mu ne odgovara jer i mi konzumiramo ulje godinama bez kokosovog i nismo jedini al ocito nisam upucen....sto se tice pisanja o lijekovitosti raznih biljki netreba vjerovati svemu sto pise jer prvi i osnovni razlog pisanja o istima je marketing i prodaja jer sto jucer nije valjalo danas je zdravo i obrnuto kako pase onima koji prodaju ...kokosovo sigurno ima svoja lijekovita svojstva ali nisi pojasnio na koji nacin ono transportira kanabioide?