Crtica o česmovači

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.04.2014
267
230
43
Iz same tabele koju je @PowerSeed postavio vidi se da je EC vode iz Zrenjanina skoro 1 (jedan) sto je SMRT i za ljude i za biljke! Sam Ph cesmovace nije toliko bitan koliko neki drugi faktori koji ne uticu direktno na Ph, ali direktno utice na stanje biljke. Tema vode je jako siroka i kompleksna i ne moze se svoditi samo na Ph. Definitivno vodu iz ZR-a treba izbegavati. Svako ko je uradio bar jedan hidro znace o cemu govorim.
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Vazno je naglasiti da autosi trpe visok ph.Njima je manje vise nebitno dali imas ph metar ili ne.
Slazem se. Ali zato ako pH sklizne ispod 6.5 ume da bude itekako problema. Bar je kod mene tako. Jedan od mojih glavnih razloga za povratak netaknutoj česmovači, koja kod mene varira između 7.2 i 7.4. Kad god sam išao u akciju štelovanja vode na 6.5 obavezno je bilo problema., naročito početkom cvetanja.Tako da je za autose nekorigovana česmovača prilično sigurna opcija, ukoliko se ne hemija previše. :)
 

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.282
9.302
258
Ja sam novajlija i radim treci /cetvrti grow. U ovo malo iskustva sam skuzio da mi listovi brze i jace postaju zreliji kod nekorigirane vode. U fori sam da svako drugo zalivanje korigiram ph (limunska kiselina ili octena kiselina).
Super je temica!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
kao sto je dokumentirano u mom prvom growu sam zbog nekorigiranog ph imo problema, a bogami i u drugom e sad dal je to bilo zato sto sam par puta pogodio ispod 6 kad sam spusto ne znam,al znam da je na oba sajta cesmovaca bila 8.4-8.8, toolko ste me sad zaibtifirali da cu next grow jednu zaljevat s nekorigiranom vodom a druge cu s normalno korigiranom pa cu da vidim..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

tiki

Aktivan Član
28.09.2015
769
3.026
163
Dobra tema evo kod mene u istri voda iz pipe 7.5 ako odstoji prelazi 8 na pocetku growa sam iskorigirao ph s limuntusom i poslje sam samo dodavao 7 kapi na neodstojanu vodu iz spine sve je proslo ok bez nekih problema gnojenje svaki drugi put po uputstvu i to je to mislim da vecina ima problem jer previse zaljevaju i gnoje (kao da bude veci hedovi ) u biti samo se treba drzat nekih osnova
 

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Joj, vi iskusni groweri me izludiste! :)
U svim savjetima u postovima i dnevnicima uvijek potencirate ispravan pH (to je uvijek prvo pitanje kod detekcije problema), e evo sada ispade da hladno kulirate pH vode.
Nema veze, juče su mi stigli bufferi, žuti kineski mjerač (svi ga imaju) je opet friško kalibrisan za novi grow. Šta ćeš, mi početnici moramo po PS-u. :D
 
30.04.2014
315
202
43
EC metar i TDS metar se jako rijetko spominje a ph metar često... inace ova 2 se koriste za
napraviti ionizirano (koloidno) srebro za proizvodnju feminiziranog sjemenja kako piše u jednoj temi
(isprike za spam ... pise se cesto o ph metru a ovom jako rijetko ).....naravno da je bolje iz seed banke uzet jer je veca kvaliteta ) .
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Neznam je li netko to pokušavao ali ja jesam jer me zanimalo. EC moje vode iz špine je negdje oko 500 pm, ph 7 ,3 otprilike. Korigiram limunskom kiselinom na 6,5 i onda idem mjerit EC i pokazuje mi 350 ppm. Hmmm ovo mi je bilo zanimljivo, i ne znam to objasniti, ali mislim da utječe ako se naprimjer zamješa gnojivo u vodi i naknadno spušta ph limunskom, moguće da limunska kiselina locka neke nutrijente pa ljudi imaju problema s biljozama. Ne tvrdim da je tako, volio bih da netko objasni ovaj fenomen.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420...420...420

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
@Green Kitty Evo danas isprobano. Natočio vodu iz špine u vrč, 0,7 litara. Izmjerio EC- 500 ppm. Ubacio 1 ml advanced nutrients micro, izmjerio EC- 830 ppm. Onda ubacio 1 ml otopine vode i limunske kiseline (koju sam napravio u 1 dcl vode stavio 20g limunske kiseline i dobro promijesao), izmjerio EC-640. @PowerSeed , @Bizzzo , @Stipe , @Himalaya Gold , @CilI Može li mi netko objasniti zašto se to događa?
 
Poslednja izmena: