Crtica o...Diletantizam je "demode"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Crtica je mogla biti sacinjena od malo blazih fraza, pa da se izbjegne bilo kakva primisao da se iza zdravo razumske kritike skriva provokacija. Po Marfijevom zakonu, ako se neko osjetio uvrijedjenim, moraju postojati razlozi da se tako osjeti.
Potrebno je dosta uzajamnog razumjevanja da bi komunikacija ostala u okvirima konstruktivnog. Svima se desi da zivac pretegne, pa rastimano zvuci. Malo sluha i sve se vrati u stimung, sve zvuci njezno kao Dmol
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Ja sam primjetio da ovdje pojedini misle da svako ko se uclanio na ovaj forum eksplicitno mora biti grower. Nekakvo pisanije pojedinih clanova ukazuje upravo na to.
Nece i ne mora tako da bude. Ima ovdje i clanova koji jednostavno vole nasu dragu biljku na sasvim drugaciji nacin, tj, na onaj koji i jeste zamisljen. Stoneri, duvatori, you name it... :)

I sad dodje neko i kaze, eto, gdje je tebi dnevnik, sta ti trazis ovdje na forumu i tako dalje. Dnevnik nije mjerilo forumasa ovdje.
Ljudi su razliciti, pa i samim tim, mora doci do konflikta u razmjeni misljenja. Ocekivano, javili se upravo takvi koji su se pronasli u Barbinoj crtici, i ne krivim ih nimalo. Neka zive u svom baloncicu od sapunice, a kad isti pukne, ostace usamljeni u svojoj zabludi.
:spliff:
Zivi mi bili svi, 'ajmo smotat' po jednog pa lagano salji onome do sebe, po mogucnosti u desno... ::grupnjak::
 
Poslednja izmena:

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Upravo kao sto Sale kaže.
Tko se našao uvrijeđen on je sam sebe pronašao u ovoj priči :D

A i ja evo npr ne growam (nažalost) ali mi je baš gušt doći na forum i čitati, učiti nešta novo, virtualno se podružiti.
Pisati ponekad i komentirati.
Ali ne treba se petljati u ono što ne znaš i još se pametovati i misliti da si u pravu .

Ovo bar nije mjesto za prepirke i podbadanja, ovo je mjesto opuštanja i bjega od svega drugoga što nam se nameće kroz svakave usrane medie.

A padobranci koji slete ovdje iz vedra neba neće ovdje ni ostati dugo, jer će skužiti da ovo nije jos jedan forum.hr ili iskirca xD
I da je svatko najpametniji i da se prepiremo oko gluposti.
Ovo je high mjesto. XD
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Htio bi se ovdje objasniti i ispricati svima, a prije svega Barbarosi. Volio bi da se ovaj post shvati kao iskren, kao i onaj moj prvi komentar.
Nisam se osjetio prozvan. Ovih par postova koje imam je sva moja aktivnost na forumu. Plus par postova od prije 10 g pod imenom panonski.
Vidim da je Barba krivo shvatio dio recenog. Mislim da sam procitao sve tvoje crtice, i moj komentar o dosadnom, iritantnom... se odnosio na na one koje si i ti prozvao, a ne na tvoje pisanje. Mislim totalno drugacije.
E... onaj zadnji komentar je bio proracunat i zlonamjeran. I ispricavam ti se na tome. Legao sam sa cvorom u zelucu, a probudio se kao govno. Koji ce mi to k... u zivotu.
Ispricavam se jos jednom.
Blagdani ce brzo. Mislim da se iskljucujem, pa zato svima vam sretno kao ljudima i kao growerima.
Barba - nemoj zamjerit
Respect
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.640
1.058
Jugoistočno odavde
Drugari, sva ova priča je konstruktivna ako ostane na opštem, a bilo bi pogrešno da zakorači u domen ličnog.
Normalno je da svaki kritički tekst izazove reakcije. Sve moje Crtice napisane su iz ljubavi, strasti, iz potrebe da ukažem da svi "sisamo istu majku" , da svi delimo ovaj svet...ovaj forum.
Svi koji su me skontali do sada znaju da kod mene nema licemerja, poltronisanja...
Znam da su mnogi ovde došli verujući u neku beskrajnu anarhičnu jednakost, bez vidljivih autoriteta. Ali to naprosto nije tako.
Koncept danaşnjeg sveta u kome imamo malu oazu na Vutri je takav da bi ta oaza bez odredjenih autoriteta preko noći nestala.
Zato i postoji umetnost, da sugeriše o opštem, a ne da ispravlja karakterne osobine pojedinaca koji tu umetnost pokušavaju svedu na lični nivo.
Žao mi je što je tako.
Želim da se niko ne oseća posebno pogodjenim, jer svi smo obuhvaćeni sugestijom, a naše ponašanje svedoči o našim ulogama. :razvaljen::
@pannonian hvala ti na onom odgovoru :)
Živi bili svi :vutra::respect:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Po Marfijevom zakonu, ako se neko osjetio uvrijedjenim, moraju postojati razlozi da se tako osjeti.
Baš sam ja nešto slično počeo jučer pisat pa morao ići... osobno sam se puno puta osjetio uvrijeđen, ali sam zbog toga i počeo radit na sebi, jer osvijestiš da se i ti iza toga kriješ.

Slično kao životinje neke koje se gledaju u ogledalo pa ne znaju da su to one. Oni sebe ne vide i ne doživljavaju kako ih ogledalo prikazuje. Tako i mi. Sve oko nas je ogledalo i naš odraz. Tako kad se u nečemu primjetimo trebamo biti zahvalni, jer smo upravo osvijestili maleni dio sebe. A on će se kroz vrijeme popravljat, dok smo god mi svjesni da je to loše. Kad prestanemo biti, nastupa stagnacija...i "sreća" :thumb: