Crtica o...Diletantizam je "demode"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Listajući u svojoj dokolici stranice Vutre, pored mnogobrojnih tematski svrsishodnih dešavanja na forumu, ne mogu a da ne primetim trend papagajskih baljezgarija, neumesnih doskočica, utrkivanja i deljenja saveta, upravo od onih pametnjakovića kojima bi savet vazda dobro došao, a od kojih savet niko nije ni tražio.
Ta iskonska potreba čoveka da pre bude pametniji, nego iskusniji; da pre podučava, nego da i sam nešto nauči- dovela je do ekspanzije "stručnjaka" koji su još juče stidljivo u privatnim porukama jedva artikulisali osnovna pitanja, a već danas u svojim polu pokušajima uzgoja, prave čitave filozofije i nauke, stalno postavljajući sebi pitanje: kada ću stvarno imati dobar grow?
Sa takvim stavom...verovatno nikada.
Na Vutri su se tokom svih ovih godina kalili istinski talentovani uzgajivači, čije iskustvo forumu daje ozbiljnost, a čija reč ima težinu.
Entuzijazam nije opravdanje da se namećemo, a naša sujeta nije i ne može biti veća od iskustva.
Ove pisanije, intimni komentari i zapažanja jesu suština mog odnosa prema Vutri...mada i ova "sprava" koja mi dogoreva između prstiju odvlači moje misli u neku toplu sentimentalnost, u vreme kada sam u pozorištu prvi put čuo za termin Diletantizam...
I dok vučem ovaj poslednji dim za danas, znam da će mnogi vremenom povući ručnu i sačekati iskustvo da preuzme volan, da nam putevi Vutre budu prohodniji i da svi mi budemo više groweri, a manje diletanti. :razvaljen::
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Odavno je to na vutri...
Ja sam oči svoje potrošio godinama ovdje, i nikad nisam postavio pitanje a kamoli da otvorim temu da bih postavio pitanje, nego sam čitao, i čitao, pa najposlije, opet čitao... I kad mi nesto nije jasno, kopam po forumu, i opet čitam. Došao sam u situaciju da čitam sad neke teme koje su otvorene još prije isusa, ali, vjerujte, ovaj forum je prevazišao sam sebe.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Nakon 10-ak vrlo uspješnih growova i dalje rado dolazim po savjet. Dok sam posvjedočio neke growere koji nikad nisu uspjeli odradit grow, a kamoli kjur. Dobije 15-30g nezrele, usmrđene vutre koju ne želim niti probat, pet puta zaredom. Ne slušaju nikad što im se kaže, a druge su na forumu znali bezobrazno napadat koristeći moje riječi nakon 7 dana članstva.

Patologija, prava. Za krepat od smijeha. Ima izreka koja dobro to opisuje...

Pametni ljudi više nauče od budale, nego budale od pametnog. :smoke:
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Sve to stoji, iritantno je, dosadno i tesko probavljivo.
Ali odakle si izvukao to pravo i dao ga sam sebi da gadis ovako po bilo kome?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hermic

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Ali odakle si izvukao to pravo i dao ga sam sebi
hehe, pa niko konkretno nije prozvan, a ustav zemlje kaze:"Jemči se sloboda mišljenja i izražavanja, kao i sloboda da se govorom, pisanjem, slikom ili na drugi način traže, primaju i šire obaveštenja i ideje. " (Clan 46) ;)
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Ali odakle si izvukao to pravo i dao ga sam sebi da gadis ovako po bilo kome?
Ako niste pomešali teme, molim vas, ukažite mi na koji način to "gadim" po nekome i navedite osobu koja je pogodjena "gađenjem", osim ako moje mišljenje o opštim pojavama tumačite kroz svoj statusni i emotivni položaj na forumu, što verovatno utiče na "probavni trakt" vaše logike, jer premisa koju vi donosite izvedena je iz toga što je po vama moje pisanje
iritantno je, dosadno i tesko probavljivo.
Zato mi je veoma žao što ste bili primorani svojom voljom da "sažvaćete" moju Crticu, pritom probudivši u sebi empatiju prema svim NN licima koja ovde sama sebi dijagnostikuju "gađenje"
Želim Vam brz oporavak. :razvaljen::
 

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Davaju ih prelako ili iz brzine ili neznajuci sto uopce govore i ovi sa statutima... treba to sve ograniciti... a ako vec imas neki status daj se onda makar malo potrudi oko njega... nije ovo MUP sa policajcima nego ozbiljan forum koji bi trebao voditi prema legalizaciji iste... nije stvar u tome tko je nov ili star... stvar je u ozbiljnosti samog growa i growanja... ali gdje ima puno ljudi ima na zalost i puno glupana... ali iskreno mislim da ima i puno puno ljudi sa jako dugim stazem a nezna za osnove... kako taj sistem uopce radi? Barbarosa coek... tebi imam isto ukratko posto imamo tu slobodu govora... po tvojim slikama se vidi da kuzis i razumijes growanje ali... imam osjecaj neki cudan za tebe... koliko kuzim ovdje si od pamtivjeka i svi su navikli na tvoje gigante... ukoliko zelis ovdje ostati kapetan na tom levelu morati ces se ubrzati i skloniti taj hps... vidim da ih volis i mazis i sve pet... 10 godina sam samo Hps imao... evo iskreno probaj led bilo koji ako nisi... netko na tvom nivou znanja growa zasluzuje da ovdje kapetani jer je tako naspram drugih... ja garantiram 30-40 posto vise da sve radis isto samo svjetlo drugo jer sa hps si dostigao vrh i neide dalje...