CRTICA o...Sam sa sobom u par crtica...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
"Novogodišnja noć", koja je celu noć pokušavala da se sa ulica uvuče u moje sobne papuče, napokon je jutrom izgubila snagu i ostavila za sobom tišinu i okrepljujuće prvojanuarsko mrtvilo...
I dok mi se nakon prvog duvanja od jutros sve čini nekako tiše (osim glasova u glavi i ventilatora u boxu), dođe mi jedna svetla misao o tome kako bi bilo prilično dobro otisnuti se napolje na puste ulice, dok miris baruta, petardi i ustajalog piva sa ledenim vazduhom kroz nozdrve prodire do mozga... Idem!
-Gde ćeš idiote u sedam ujutru? - viče mi žena dok me iz kreveta gleda kako oblačim jaknu i kao na trkama vučem dim za dimom, nestrpljiv da što pre istrčim tamo negde...
Pas je na povodcu. Kroz uši direktno u mozak ubrizgavam Pink Floyd...nigde ničega...pas, ulica i ja.
Sad mogu da napravim kez oko cele glave, da hodam k'o orangutan, da zvučim retardirano dok pevušim...boli me uvo!
A vetar produvao kroz misli, u glavi vijuge na radnom maksimumu...
I to samo od sebe posloži rešenja...
Vraćam se na grow...lepo je znati da te kući pored žene i dece, u posebnom delu intime, čeka biljka i umirujuća toplota hps-a...
Hodam...a tamo sam negde. Da, da...malo ću danas da podignem lampu, osećam da je tako bolje, prosto znam. Zatim ću da montiram ispuh, red je...
Grad je od jutros savršeno prazan...misli su savršene! Napušen sam!
...i miriše apsolutno perfektno ta biljka, divna je stvarno...sad mogu od cevi da napravim ram, sutra ću...biće to lep scrog, nadam se, spontan.
Razmišljam.
Stvar je u spontanosti. A tako se zatim i postaje umeren, a kad si umeren znači da radiš na strpljenju...iz tog temelja se diže zid kontinuiteta... ponavljanje je majka uspeha... bla bla bla...nema univerzalnog recepta za dobar grow...užasavaju me ovakva razmišljanja, moram da prastanem.
Pobogu! Prvi je dan nove godine...i mogao bih sada da razmišljam o bilo čemu drugom...ali šta ću, takav sam valjda...
Ulazim u kuću. Nos crven, prsti smrznuti.
Srećna Nova godina! - vičem sa ulaznih vrata i trčim do boxa da ugasim svetlo.
Danas je njen prvi dan na 12/12! :razvaljen::