Crvena Stabljika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Biljkica mi sada vec ima mjesec dana i stabljika joj je prilicno debela i mesnata te je crvenkaste boje, dok je pri dnu dosta tanja, problem je sto mi biljka ima nekih 12 cm, ali ima pun ***** ogromnih listova, je li t o normalno?????
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
systat je napisao(la):
Biljkica mi sada vec ima mjesec dana i stabljika joj je prilicno debela i mesnata te je crvenkaste boje, dok je pri dnu dosta tanja, problem je sto mi biljka ima nekih 12 cm, ali ima pun ***** ogromnih listova, je li t o normalno?????

Dobra je to biljka, njeguj je, i to što ima puno listova, još bolje... možda si naletio na neku kval. vrstu??? ili bas bas, dobro osvjetljenje imas? mada ja ipak mislim da je do sorte (ovo kažem moje mišljenje) i mislim da je u redu, samo ti nju pusti, ipak mjesec dana joj je, a 12cm, da nema svijetlosti dovoljno pa da kažeš da je do toga, onda ne bi imao listove, što znaèi da je ovo drugo, tj. neki mix Indice...
Al' ovako bez slike možemo nagadjati, ako imaš moguænost šibni nam koju da vidimo :)
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Bezze_Sa je napisao(la):
systat je napisao(la):
Biljkica mi sada vec ima mjesec dana i stabljika joj je prilicno debela i mesnata te je crvenkaste boje, dok je pri dnu dosta tanja, problem je sto mi biljka ima nekih 12 cm, ali ima pun ***** ogromnih listova, je li t o normalno?????

Dobra je to biljka, njeguj je, i to što ima puno listova, još bolje... možda si naletio na neku kval. vrstu??? ili bas bas, dobro osvjetljenje imas? mada ja ipak mislim da je do sorte (ovo kažem moje mišljenje) i mislim da je u redu, samo ti nju pusti, ipak mjesec dana joj je, a 12cm, da nema svijetlosti dovoljno pa da kažeš da je do toga, onda ne bi imao listove, što znaèi da je ovo drugo, tj. neki mix Indice...
Al' ovako bez slike možemo nagadjati, ako imaš moguænost šibni nam koju da vidimo :)

Biljcica mi ima 8 sati direktnog sunca, i mozda 15 sati svjetlosti, i to je cool, nego sada sam primjetio da mi se donji listovi suse, dobijaju vrhovi nekakvu tamnu crnu bojui zavijaju se, to mi se desava samo onim prvim malim donjim listovima, dok ovima velikim, nije nista, samo bojim se da se to ne prosiri i na gornje listove, vec su mi otpali oni prvi dole, koristim NPK gnojivo
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
systat je napisao(la):
Biljcica mi ima 8 sati direktnog sunca, i mozda 15 sati svjetlosti, i to je cool, nego sada sam primjetio da mi se donji listovi suse, dobijaju vrhovi nekakvu tamnu crnu bojui zavijaju se, to mi se desava samo onim prvim malim donjim listovima, dok ovima velikim, nije nista, samo bojim se da se to ne prosiri i na gornje listove, vec su mi otpali oni prvi dole, koristim NPK gnojivo

To što ti se suše listovi (ako ono zahvata prvo vrh pa se polako širi) to ti je garant od prevelikog zalijevanja .... previše vode... a izvor svjetlosti je extra (mislim 8 sati sunca ne može zamjeniti vala ništa :) zbog toga ti se i tempirala što se rasta tièe i sad bi se trebala granati u žbunj. Mada isto tako æe i rasti naravno :)
Pogledaj imaš li gdje nabaviti granule (skonto sam naziv za one bobice :)) ili glinene kuglice (mada mislim da ove granule su bolje, jer lagane su, a isto kamenèiæi... oni extra dobro upijaju vodu i isparava. Biljku nemoj zalijevati nikako neko vrijeme... ama ni kap što se kaže (da se ne bi zajeb'o ko ja)...i mislim da æe biti sve u redu....
Sretno
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pa koliko cesto hranis biljku,koliko cesto zalivas,posto
hranis biljku..a nije bas u velikoj posudi-itmeri PH zemlje...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
SLO-Era je napisao(la):
pa koliko cesto hranis biljku,koliko cesto zalivas,posto
hranis biljku..a nije bas u velikoj posudi-itmeri PH zemlje...

mozda .mozda bolje receno :
sa cime hranis biljku i koliko cesto
sa cime zalivas biljku i koliko cesto
izmeri PH vrednost zemlje..

ako ne znas sta znaci to sto ti je lakmus ili PHmetar pokazao pitaj ili napisi koliki ti je PH

evo jedna slicica za PH
http://server6.theimagehosting.com/image.php?img=lakmus pair-boje.gif-m.gif
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ej drustvo,pa necemo se sporit sad oko formulacije pitanja.Mislim dovoljno je jasno da i jedan i drugi pricate o istoj stvari,a sad da li je receno ovako ili onako nije toliko bitno.

Tejk it izi :wink:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Hhehehheh, nema svadje, ovdje smo svi zbog jedne stvari, ne razumijem majke mi ovakve svadje (ne mislim na ovo sad ...nego inace govorim....) ono znaju se zategnuti tenzije bezze...skrooooooooz bezzze
Sreca pa su moderatori online skoro uvijek.... i da nije njih i slaganje postova te brisanje gluposti itd, ovdje se ne bi nista moglo naci....
Zato moderatorima svaka cast na odrzavanju servisa komplet (forum, site, itd itd)
:respekt:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: coffeeice

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
SLO-Era je napisao(la):
ma skroz je opusteno kakvo sporenje i svadjanje? :D :D
ma kakva svadja ne pada mi na pamet..nek radi ko sta hoce ,nego sam se SLO-Era malo nasalio jer znas sta sve neznanje moze da izazove i koga sve ljudi slusaju..
tako da zalivaju svim i svacim od mokrace.mleka...
ili je zalivaju 10 puta dnevno jer se plase da je sunce jako...ma znas vec kako to ide rekao mi drugar ovo ili ono i onda neznanje upropasti biljku..

Pa reko bolje da mu se odma postavi komplet pitanje sta,kako,koliko cesto,sa cim,i na koji nacin...pitao si ga koliko cesto hrani biljku a ko zna sa cim je hrani,zaliva je a ko zna sa cim...
eto to sam mislio :D
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
neznalica je napisao(la):
SLO-Era druze nemoj da se ljutis evo upravo se desilo ono o cemu pricamo

http://www.vutra.org/forum/viewtopic.php?t=1144

pozdrav


Ama svaka cast... da nema nam Slo-Ere, ovaj forum ko zna na sta bi sve licio i ostalih moderatora, koji provode vrijeme za komp-om (ne samo odgovarajuci na pitanja, nego i oko odrzavanja svega) ipak treba imati malo razumjevanja... Ipak ljudi imaju i drugih obaveza....