Crveni pauk

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
koliko je stvarno štetan crveni pauk? biljka je sredinom cvjetanja tako da je bolje da ne prskam ničim..ima gamadi podosta vidim i paučinu i neznam kako da to saniram. što če se desiti u najgorem slučaju???
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Hahaha...ismijah se lijepo. fala weedman


mozda nije crveni pauk no pocrvenio od previse thc-a. duuuuudeeee mrzi me da pravim mrezu :)


Uzmi ga i izbaci ga napolje :ninja: gledaj da ne leti sa velike visine moze ga srcka opalit u takvom stanju.

kh kh ne stvarno neka neko pomogne choeku.
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
Ja cu da ti prenesem savet koji sam proslog leta dobila.Napuni ciniju vodom,kvasi ruke pa prelazi nezno po stablu i listovima,nekoliko puta dnevno sve do kraja cvetanja.Tu paucinu skini pazljivo stapicima za usi.
Sve ovo nece da ti resi problem posto se razmnozavaju strasno brzo ali mozes da im smanjis broj a ko zna ako si uporan mozda ih se resis. Ako nemas zivaca i vremena to da radis mozes odmah da je bacis.U svakom slucaju nemoj da prskas posto na crvenog pauka insekticidi ne deluju,treba ti akaricid koji je specijalno napravljen za borbu protiv male gamadi i to ne jedan nego bar dva razlicita pa da prskas naizmenicno a to su sve strasno veliki otrovi.
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
možda dobiješ neki jebenica hibrid...spider skank :ludaci_lol:

ali ako ne vidiš reakciju biljke pusti ga na miru...ima u prirodi milijun baja,nisu sve štetne heh

...ma neka pauka stari,ništa mi neće ovi dan pokvarit...

:smoke18:

hempman je napisao(la):
Ja cu da ti prenesem savet koji sam proslog leta dobila.Napuni ciniju vodom,kvasi ruke pa prelazi nezno po stablu i listovima,nekoliko puta dnevno sve do kraja cvetanja.Tu paucinu skini pazljivo stapicima za usi.
Sve ovo nece da ti resi problem posto se razmnozavaju strasno brzo ali mozes da im smanjis broj a ko zna ako si uporan mozda ih se resis. Ako nemas zivaca i vremena to da radis mozes odmah da je bacis.U svakom slucaju nemoj da prskas posto na crvenog pauka insekticidi ne deluju,treba ti akaricid koji je specijalno napravljen za borbu protiv male gamadi i to ne jedan nego bar dva razlicita pa da prskas naizmenicno a to su sve strasno veliki otrovi.

jesus krajst....opet nas prca crvena gamad hehe
 
Poslednja izmena od urednika:

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
hempman je napisao(la):
Ja cu da ti prenesem
...kvasi ruke pa prelazi nezno po stablu i listovima...
ovo nece da ti resi problem posto se razmnozavaju strasno brzo.


tnx to hempman nadam se da ću ustrajat na tome i spasiti je

Splitsko dite je napisao(la):
ali ako ne vidiš reakciju biljke pusti ga na miru...ima u prirodi milijun baja,nisu sve štetne heh

ja ne vidim nikakvu štetu već 2 tjedna but,but..:read::vb_smash:
 
Poslednja izmena od urednika:

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
To se tebi samo cini da on ne pravi stetu.Pogledaj lisce sa donje strane.Crveni pauk moze da ubije biljku ako ga ostavis da divlja a po tvom opisu ja bi rekla da on vec uveliko divlja.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Uzmi 4-5 sjemenki limuna. Dobro ih izdrobi u kasu i tako namakaj u cca litri vode 30ak minuta i mjesaj. Procijedi i tom vodom prskaj biljke par dana zaredom tijekom perioda noci onim finim mlazom sta stvara maglicu..

Javi rezultate
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
34
elephant0r je napisao(la):
...onim finim mlazom sta stvara maglicu...

poznatije kao dupla dizna, tj. špricaljke s duplom diznom, ako je budeš tražio po shopovima, reci da ti treba za prskat stakla za pranje ili kad peglaš pa da namoćiš :D
inaće to dobiješ kod nekih proizvoda za pranje pečnica ili sl, to preporuam svima growerima, jer potrebno je za dosta stvari, ne samo za ovo protiv crvenog pauka

P.S. samo primjeri za lakše obavljanje svega i nabavku potrepština :)
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
rješenje bi bio neem i neem oil tretman kroz cjeli grow no sad je za to možda prekasno ako su se budovi već zdebljali nebih preporučio nikakva špricanja sa nekim pesticidima mogu ti reći samo da ne vole vlagu i hladno i da su skoro neuništivi mogu se jedino staviti pod kontrolu za ovaj grow samo počisti fizički koliko možeš sa spužvicama i moli se bogu da se ne pojedu sve jer su stvarno u stanju pojesti cijelu biljku u par tjedana kad ubiješ biljku ubiješ i njih thc ti neće pojest to se nemoraš brinut :D tvoj cilj je izgurat biljku što duže na životu jer kako kažeš da si na pola cvjetanja

EDIT : imam ih i ja pa ... šta onda može se i sa njima a osim toga ima ih svugdje po vani u kući stanu odjeći i vratit će se budi bez brige :D pogotovo ako dalje kloniraš te biljke
 

oz

Vutra Veteran
Poznanik Foruma
06.03.2008
1.401
7.652
258
Ushuaia, Patagonia
tnx to elephantor

tnx svima,ovo s limunom mi se čini kao dobro riješenje,biljka je prošla trećinu faze cvjetanja cca.usput to je moj prvi grow,pozdrav svima!!!

mislim da sam se riješio gamadi,bar zasad. špricam vodom pomješanom sa limunovim menkama,a sve sporedno lišće sam porezao na njima ih je bilo gro,nadam se da je ovo gusto lišće uz stabljiku dovoljno za fotosintezu
 
Poslednja izmena od urednika:
17.06.2016
25
55
13
Da li je ovo crveni pauk? Biljke su mi u početku četvrtog tjedna cvjetanja. Kupio sam za prskanje protiv nametnika CANNACURE. Ima li tko kakav savjet. Evo i slika biljke na kojoj je crveni pauk.
 

Prilozi

  • WP_20170807_15_16_18_Pro.jpg
    WP_20170807_15_16_18_Pro.jpg
    255,7 KB · Pregleda: 152
  • WP_20170807_15_16_48_Pro.jpg
    WP_20170807_15_16_48_Pro.jpg
    248,6 KB · Pregleda: 158
  • WP_20170807_15_46_59_Pro.jpg
    WP_20170807_15_46_59_Pro.jpg
    163,9 KB · Pregleda: 140

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
904_im1.jpg
https://www.hempatia.si/spidermite-control.101ml
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
17.06.2016
25
55
13
Danas je već bolje. Podignuo sam vlagu i jednom dnevno ću prskat cannom. Da li to prskanje može ostaviti na cvijetu nekakv štetni sastojak i poslije da bude i u ulju?
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Ekipa na 13 dana starom choco skunku kojeg sam držao kod nekih starih klonova od autosa našao sam ovo a klonove bacio jer su spleli mreže i mali milion ih bilo,imam i tjedan dana staru foto koju sam uspio očistit, jesu li ovo spideri,isprike ,nemam bolju fotku 20180108_190931.jpg
I mogu li ista napravit, ne mogu sad kupovat sredstva iz gornjih postova ili da je bacam jer u prostoriji do mi je box s 2 foto u drugom stadiju cvjetanja,nisam primjetio nista na njima? Ovo bjelo je nekakav puder protiv gamadi s kojim sam zaprasio sada
 

Zodra

Smells like weed spirit
07.05.2015
819
9.436
233
Pravo pitanje...to i mene zanima!Imam ga, ali ga prošli grow nisam koristio, a sada kad krenem bih hteo!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri