crveni paukovi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.08.2011
3
0
0
53
lijep pozdrav svima,odmah da napomenem da sam pročitao sve vezano uz temu na forumu ali nažalost ne nađoh soluciju.ovo mi je tek drugi indoor grow(prvi mi uspio relativno ok zahvaljujući ovom forumu)-prije 14 dana primijetio sam paukove i odtada svaki dan ih rukama gnječim jer ne želim koristiti pesticide pošto je več dobro procvijetalo.molim odgovore na 2 pitanja:1.-postoji li uopće neki ekološki način(bez pesticida) za pobijediti tu gamad? i 2.ima li nešto za preventivu da ne dolaze ti paukovi?čitao sam davno o nekakvim štapičima koji se zabodu u zemlju i navodno odbijaju te nametnike,zna li netko kako se zovu ti štapiči?i da li stvarno djeluju?? molim pomoć......
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....pa ako se radi o indooru sprijeci da ti pauci ulaze u box i rijesio si problem......nisam se jos susreo s ljudima koji imaju problema sa nametnicima u indooru....
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Ivach je napisao(la):
.....pa ako se radi o indooru sprijeci da ti pauci ulaze u box i rijesio si problem......nisam se jos susreo s ljudima koji imaju problema sa nametnicima u indooru....

haha...viruj meni ima ih na miljone...pa sam tako i ja ima...ugl. jesam negdi sam cita i pronasa neke prirodne alternative protiv crvenih pauka al se ne sjecam gdje (pokusaj skinuti knjigu bio vrt od marie L nesto). al reci uc ti isto tako jednu stvar. ni jedna prorodna alternativa u ovom periodu ti nece pomoci da se rjesis crvenih paukova...ni jedna....ja bi to poprska akaricidom dobro dobro ostavija tjedan i onda pod tush flusha hedove i listove...tako sam i ja radija i po meni jedina alternativa ovim nametnicima
 
28.08.2011
3
0
0
53
izgleda da ću i ja morat tako,a za te štapiče koje zabodeš u zemlju i odbija te nametnike jel neko čuo?ili neka druga preventiva?ne bi volio da mi se opet pojave
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
ne nisam cuja za te stapice...nista ti ih nece odbiti kad su vec na biljci i u takvim kolicinama....razmnozavaju se ka korupcija u nasoj drzavi....kazem ti...nije pametno sad prskat u cjetanju sa akaricidom ali je i jedino rjesenje...kazu neki da pripravak od koprive pospjesuje pojavljivanje crvenih paukova ali dok ih jena biljakama malo, u neznatnom broju...tebi su vec dobro napali biljku....slusaj mene i prskaj akaricidom a dobro dobro ih poprska s gornje i s donje srane listova, koristi zastitne gumene rukaviceda ti bas ne dolazi u kontakt s kozom, i to radi na otvorenom prostoru nikako u zatvorenom zbog udisanja istoga....nakon toga ne spricaj ih nicim jedno tjedan dana a poslin toga stavi iz pod tush i laganim mlazom vode operi listove i hedove i tako jos jednom nakon tih tjedna dana i sve ce biti unajboljem redu! pozz

e i da...jednom kad pospricas akaricidom opcenito biljke, nema sanse da ti se pauci pojave mjesecima poslje toga...isto tako ak ovidis da ih prvim prskanjem nisi sve dokrajcija poprsjaj jos jednom...to je to!
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
neka nabere bubamara po polju i nabaca ih u box po biljkama, one će očistiti paukove i ličinke u roku tjedan dana...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sharplaninac je napisao(la):
onda dolazimo do zakljucka da crveni pauk u stvari i nije PAUK. nego nekakvo grinje koje ima crvenu boju i slican je "pauku"
Pauk - Wikipedia
ajmo probat rascistiti ovu kontradiktornost.

mozda je do prevoda, pojma nemam, mozda su mislili na licinke... ista wiki za grinje kaze: Grinje (Acari, ili Acarina) su velik i raznorodan red paučnjaka u koljenu člankonožaca u koji se uvrštava oko 50.000 danas živućih opisanih vrsta razvrstanih u 546 porodica... no, u svakom slucaju i ja sam davno cuo da su bubamare extra korisne, imam i frenda koji ih je lovio pa onda "kacio" na stablo kajsije, da mu tu prave malo reda jer to stablo nikada nije prskano.
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
sharplaninac je napisao(la):
onda dolazimo do zakljucka da crveni pauk u stvari i nije PAUK. nego nekakvo grinje koje ima crvenu boju i slican je "pauku"
Pauk - Wikipedia
ajmo probat rascistiti ovu kontradiktornost.
Crveni pauk, je, pauk ... također i grinje su pauci budući da oboje spadaju u Arachnid porodicu.

p.s. Hrvatska wikipedia je uglavnom smeće i ne bi se trebala uzimati kao relevantan izvor ikakvih informacija.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
super,verujem da je bubamara koristan kukac koji cisti biljke od stetocina tipa licinke ,musice. cak od djetinstva nas uce da ak ju vidis ,imaces srece taj dan.
ali zasto se siri negativna fama o paucima kad rade isto sto i bubamare.
svi djecu plase sa:
1.pojest ce te vuk
2.ujest ce te zmija
3.UJEST CE TE PAUK
horor filmovi sa paukom u glavnoj ulozi.
ja mislim da se crveni pauk pojavi na biljkama zato stona njoj ima stetocina s kojima se on hrani.
NE ZATO STO JE ON SAM STETOCINA KOJI CE POJEST BILJKU.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa sad, neki pauci vaki a neki onaki, za tog crvenog iz naslova kazu: Crveni pauk grinja je gotovo prozirnog tijela koju mijenjaja ovisno o biljci kojom se hrani. Nalaze se na naličju lista gdje hraneći se uzrokuje pojavu klorotičnih žučkastih ili srebrenastih pjega između nervature lista. Jačanjem zaraze pjege se šire uzrokujući sušenje listova. Priznaces da u tom slucaju imamo problem!
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
37
Pa drugo je normalan pauk a drugo je crveni pauk.pauk kaj dize aute se zove pauk a nije pauk.al ja znam da buba mare jedu paukove crvene ali sam cuo da i normalan kucni pauk jede spydeqg mitse.mozda ne sve vrste al taj kucni pauk.neka iskusniji kazu.probaj ako je to moguce odrzavat vlagu nekako.znam da je to vani al mozda neki sistem prskanja vode il nes.jer vidim da nevole vlagu.il saznat koja je najfinija hrana pauka tog pa mu to lisce stavit pokraj biljke il nes.mozda lupetam neznam ni sam ovo za odrzavat vlagu.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
ne vole vlagu, bubamare ih tamane, i njih i lisne uši, možeš ih prskat akaricidom, ima bezbroj načina da ih se riješiš...

ako želiš prirodno onda možeš biljke prskat i isprat vodom (ako biljka ima dosta sunca, da hedovi ne popljesnive), a možeš poslje toga i bubamare nabacat da usput potamane šta je ostalo od njih...
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
da samo di nac sad bubamare. nisam ih vidio dobrih mjesec dana.
mozda ih neko uzgaja ko bumbare koje koriste zimi za plastenicki paradajz?
da ne s..em previse,svoju biljku necu tretirat snicim protiv "stetocine" crvenog pauka.
siguran sam da cu imati vrhunsku vutru za zadimiti
ima ga u minimalnim kolicinama samo po liscu grozdja,tresnje,krastavaca,dinje , lubenice i svoje sative vulgaris.

ljudi , 9 mjesec je. normalno i logicno je da ce lisce pljesniviti,susiti se i otpadati.
uprkos stetocinama i pesticidima protiv njih.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Za jedno 5 dana kad se ovaj head

osusi,zarolam , poduvam i ako se pocnem gmizat po fasadama okolnih zgrada, zant cu koga kriviti zbog toga :icon_lol:
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
mea culpa

danas sam naletio na 3 bubamare(ali zute scrnim tockicama) na listu krastavaca sa donje strane, sve 3 su na istoj stabljici.