Crvi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.10.2008
20
0
0
36
Pozdrav svima.
Nakon sto san proklijalu sjemenku stavio u teglu nakon 4 dana i dalje nije izbila vani. Danas san malo otkopao zemlju i nasao sjemenku koja nije nimalo dalje izrasla te sam uocio jedva vidljive male bijele crve.
Sad, sjemenku kao prvo sam mislin prerano stavio u zemlju. Tek je oko milimetar-dva bilo proklijalo a tanjur na kojem san stavio wc papir natocen vodom je gadno smrdia. Posto nije bilo vidljive plijesni i posto mi je ovo prvi grow mislio san da je to vise manje normalno.
Pitanje glasi. Dali su crvi dosli iz zemlje ili iz ugnjile sjemenke?
Zemlja je kupovna: Biokompovit classic.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
iz sjemenke nisu sigurno a iz zemlje već moguce :D sljedeći put malo bolji supstrat i ne prckati previse kad ju stavis u zemlju ostavi ju na miru prste ksebi :b_cowboy:.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
i ja imam isti problem sa crvicima ...
to su crvici od onih malih musica sto idu na voce ako znas o cemu pricam i ako negresim cim seme proklija oni se hrane klicom ,,,meni se to desilo nemoz ih istrebiti ako ih imas u prostoriiu kojoj sadis...
promeni zemlju u kojoj sadis da negubis vreme pre sadenja poli zemlju vrelom vodom to bitrebalo da pomogne i onda pazi na musice .. posto koliko samja skontao oni se razmnozavaju zemlji brzo napreduju i opasnisu ti mali gadovi
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Zoki ovo sto ti govoris su Fungus Gnats i njihov ciklus izgleda otprilike ovako:
eye_gnats.gif
[SIZE=-1]



Ljek bi bio Neem oil a prevencija povremeno hydrogen peroksid 3% otopina par kapi u litru radi sterilizacije zemlje. Nebih rekao da ces bas nesto postic sa vrelom vodom
[/SIZE]
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
neznam brate mi ih zovemo vinske musice ali znam da ih im abrdo kad u sobi ostavis voce pa se one okupe da se goste... mozda su to te. ako znas nesto o njima napisi posto je ih moja zemlja puna ..i kako kupim novu zemlju one se stvore a nije u zemlji problem u to sam siguran probao sam i da menjam zemlju.. nego ja sam u internatu tamo ima 1000 cuda...
 
05.10.2008
20
0
0
36
Je vrlo je moguce da je to od tih musica.. Iman ih odi po stanu =)
Imao san najkraci prvi grow u povijesti jelda :D
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma nisi jedini ja sam sadio 5puta i pet puta mi je crv jeo znaci siguran sam da je od tih musica odmah sam znao o cemu pricas posto sam te male davole doktorirao... salu na stranu al tako je :)
al sto je cudno da im nista nesmeta ja imam punu sobu cveca i sad sam vec kupio raid i sa tim ih ubijam iako pise da nesme po cvecu ja to nekako pored al sto je jos cudno svaki dan se od tih crvica prave nove musice vec neznam sta da radim ali pobedicu ja makar mi cvece uvelo..:b_bow:
 
05.10.2008
20
0
0
36
Heh, sretno. A i meni je problem sta stalno iman ostatke hrane po stanu a zivin u prizemlju i jos prozor stalno otvoren stalno zbog dima pa mi ulaze svakakve musice. Vidis moga bi i ja raid il nesto uzet.
A preksutra stizu nove sjemenke pa cu probat opet.
 

hempman

Aktivan Član
13.07.2007
67
1
0
50
Lepo vam je stoner rekao da se radi o fungus gnats,lice na vinske musice ali nisu.Javljaju se tamo gde ima dosta vlage,nedovoljno svetla i ventilacije a uvek postoji mogucnost da supstrat nije bio sterilan.Ako ih ima u jednoj saksiji preselice se i na ostale.Resenje je da se smanji zalivanje,poboljsa ventilacija a u saksije sa sobnim biljkama moze da se stavi sloj peska odozgo.
 
12.04.2010
20
0
1
..ne znam kako su mi crvi dospeli u box..humus je valjda ok,te mushice ne mogu uci u box osim ako ne udju dok hranim bilje,probao sam i rastvor hidrogen peroxida ali ne vidim rezultate...
odlepio sam:icon_mad:
i shta sad?
...nego,mogu li ti crvi nauditi starijim biljkama ?
 
21.10.2010
7
0
0
45
Imao sam slicnih problema , isto u ranoj fazi cim su izvirile iz zemlje . Po mojim saznanjima to bi mogle bit larve od usi i pase im jako vlazna zemlja , pa ako si ih prezalio a nisi trebo onda bi to moglo bit to :) Ja sam narezo cenjak na ploske i stavio oko stabljike i zbrisali su crvici , uz to sam upalio obicnu zarulju da mi osusi zemlje.Danas su papricice zdrave i 5 dan im je vegetacije :) Aurora indica F1