Cudni efekti vutre...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.12.2010
9
1
3
29
od vutre samo zaboravljas stvari koje su ti nevazne i fokusiram se na vazne barem ja tako,jako se cesto zna desiti da te paranoja opere dok si vani napljugan pogotovo ako previse popusis, mene je uvjek bilo strah da vani murja uleti ili da ih neko ne pozove,koliko ljudi opce nema pojma da je vutra bezopasna,nego misle da je to kao da se bodes u venu,kada pusis ne smijes razmisljati nista negativno jer vutra samo pogorsava situaciju,znaci ako pozitivno razmisljas osjetices caroliju peace out
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zgwolf
24.06.2013
30
54
0
Ja mislim da je jedno od najbitnijih stavki trenutno psihološko stanje konzumenta.
pušim oko 12 godina, i moram reći da nakon onih početnih, pubertetskih čuđenja, špica, smijalica, je uslijedilo neko lagano tupilo, ili bolje reći navika na stanje napušenosti, bez obzira na vrstu dima( a pušilo se kaj se sredilo, od granja, domačica, mrvinja,lišča, sjemenja, zemlje, natopljenih vutri do dobrog dima i skanka itd..).
Nakon toga sam imao jedan period stresa u životu koji je,sada sa sigurnošču mogu reći,samo bio potpomognut svakodnevnim pušenjem.
Manje više cijelo vrijeme je bio prisutan osječaj tjeskobe, paranoje, panike, što je dovelo do toga da prije nego bi zapalio nisam uopče razmišljao o tome, ali je u podsvjesti taj strah od tih osječaja bio već dobro usađen, pa bi se uvijek nakon pušenja isti taj osječaj vratio i tada bi mi prisjelo i pušenje i sve vezano u travu.
Nikome nisam baš previše govorio o svom problemu, ubiti sada prvi put ovako detaljno to opisujem jer imam neku potrebu.
Dva tri puta sam mislio da sam u predinfarktnom stanju :popworm: , jer bi mi pola tjela utrnulo pod utjecajem te unutarnje panike čime bih si stvorio još veću paniku, a dobro znamo, da se strah hrani sa strahom, panika panikom..tada bih rekao sam sebi da nikada više neću zapaliti i uvijek bih sam svoje g... pojeo i ponovno zapalio :)
S vremenom kako se moje psihičko stanje popravljalo, kako sam pomalo "nalazio sebe u svemiru", taj osječaj je bio sve rijeđi, sve blaži, i kada bi se dogodio bio sam potpuno spreman prepustiti se, opustiti se, na neki način sam postao sam sebi psiholog, i shvatio sam da se nesmiješ boriti s tim osječajima, ne pojačavati ih dodatnom panikom, nego duboko udahnuti par puta, i slati svojoj podsvjesti poruke mira i blagostanja, poruke uživanja u high-u a ne paničarenja. Također kod ovakvih stanja panike i tjeskobe jaaako pomaže vruči tuš ili kupka.
Vjerujte mi tek sada nakon 12 godina mogu reći da potpuno uživam u pušenju svih vrsta, što uličnih, što malo finijih, što jačih, što blažih dimova, i u svakom osječaju pronalazim sebe.
Nekada prenapušen sa tupim izrazom lica i bezvoljan :sick: , nekada čista smijalica, komunikativnost, filozofiranje.. :dada
I totalno mi je postalo nebitno gdje kada i s kim pušim, mjesta lošim osječajima u mojoj glavi više nema.
Po(r)uka cijelog posta je da prvo sami sebe preispitate kakvog ste trenutnog psihičkog stanja, dali vas nešto tišti, muči, jer ako krivo zabrijete par puta prilikom pušenja, mogli biste se pronači kako se borite sami sa svojim high stanjem što nije nikako poželjno i nadasve je neugodno što u glavi što u tjelu.
Za sebe još uvijek tvrdim da imam dosta poljuljanu i uzdrmanu podsvjest, nedavno mi je dijagnosticirana kronična bolest crijeva, tako da stresu nikad kraja, ali sam okrenuo ploču na taj način da mi je svaki dim, svaki high, svaki joint terapija za duh i tijelo, i moja podsvjest je u večoj mjeri to prihvatila.
Tako da svakim high-em u sebe vračam osječaj blagostanja i mira što je u principu i prirodna zadaća naše drage nam biljke. :leafblunt: Sve ostalo su "mračne" strane vlastitog uma!
Zato ću preporučiti svima( početnicima i iskusnijima) očistite negativu iz podsvjesti, treba vremena, ali čete na kraju spoznati prave vrijednosti uživanja u svakom high-u, nekad energičnom, nekad stoniranom ali uvijek pozitivnom, to iz vlastitog iskustva garantiram! :banana_rasta:
Nadam se da vas nisam zatlačio vlastitom filozofijom, i da ću nekom tko se "bori" sa istim ili sličnim osječajima barem malo osvjetliti put prema katarzi i uživanju u svakom dimu!!! :thankyou:
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
ja moram priznat da kad zapalim i kad me udari high da neznam za šta bi se uhvatio a nemogu mirno sjedit nešto moram radit, pa ćak nekad nemogu ni slušat da mi neko nešto prića jel me u tom trenutku tlaći,a isto pušim 12 godina.
 
12.12.2013
2
2
0
Pozdrav, evo kako i ime kaze pocetnik sam, mozda sam popusio 15-ak frula u zivotu , nekad se napusim ko majka a nekad ne. Uglavnom da predem na stvar, prije 5 dana sam s frendom bio u becu i tamo smo kupili neku opasnu vutru, i tamo smo popusili, sve normalno lupi me i prode ali ovo traje vec 5 dana stalno imam onaj osjecaj tuposti u prstima kao da mi je osjet u ku*** , neznam sta da radim, nekad mi cak dode onaj osjecaj kao da mi se vrti i da mi se spava... Pomozite ako znate!
 

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Vutrica dovodi u smireno stanje uma.U prevodu kada se napusite ne obracate paznju na gluposti koje su vas smarale i ako furate furku u pravom smijeru mozete od nje izvuci mnogo vise od napusavanja.
Postoji svjesni i podsvjesni dio uma.Podsvesni radi 24/7,dok svjesni samo dok ste budni odnosno odmorni i on nekada blokira onaj podsvjesni dio uma.Kada se napusite mozete bez ikakvih problema pristupiti vasem podsvjesnom dijelu uma i tako napraviti cuda,mijenjati navike itd.Licno znam da studenti na fakultetima popuse po buksnu pa uce i imaju odlicne rezultate.Ja sam licno testirao to tj kada god sam rekao sebi da cu se probuditi u odredjeno vrijeme tako je i bilo.
Upravo to su razlozi sto ona nije za svakoga i to nema veze sa starosnom dobi mada se vuce prosjek da je 25 god savrsen za pocetak konzumiranja (za nekoga prije za nekoga kasnije,a za nekoga nikada).Sto bi znacilo da je konzumiranje preporuceno samo psihicki stabilnim ili izgradjenim licnostima inace one mogu biti povodljive(nafurati se na sve ostale narkotike itd)mada veci efekat tu vodi drustvo i odgoj.Da ne bi bilo zabuna veci problem predstavlja alkohol nego Cannabis,jer uz alkohol ljudi postanu mnogo povodljiviji (okuraze se) i onda probavaju ostale supstance koje su dostupne kao sto je Speed,Ecstasy, LSD itd.

Jacina i svojstva djelovanja vutre zavise od sorte tj neka daje head high,neka body high,takodjer postoje sorte koje su koje imaju vise THC-a ili CBD-a,pa daju razlicite efekte te nemojte pomisliti da vutra nije dobra ukoliko se vi lose nafurate,vec vam vjerovatno odgovara neka blaza sorta ili jednostavno treba malo vremena da se naviknete.
Napominjem da ima odstupanja u konzumaciji sto se tice zrelosti i stabilnosti ukoliko je u medicinske svrhe i ukoliko neki ljekar tako preporuci.
Zakljucak bi bio da vas vutra dovodi u stanje uma u koje joj vi zapovjedite,odnosno da ce vam biti kako se nafurate. I pauze u pusenju su preporucene svako neki period,procjenite sami.
 
22.08.2014
10
4
3
Pozdrav, nedavno sam napunio 18 i krenuo da eksperimentišem. Trebalo mi je nekoliko puta da osetim baš jake efekte po prvi put. Bilo je praćeno težinom u glavi i jakim slikama pred očima (a i povraćanje). Sledeći put sam uzeo manje i bilo je ok. Guglao sam i video da se efekti opisuju na engleskom kao high (euforija, smejanje) i stoned (zurenje u jednu tačku, izgubljenost itd). Shvatio sam da ja nikada nisam osetio taj ''high'', bez obzira na količinu koju uzeo jednostavno nisam to osetio.

Nedavno sam počeo i u društvu, i vrtimo mi u krug ljudi kreću da se smeju da pričaju, energičniji su, počnu čak da se ponašaju kao da su pripiti, a ja se izgubim u mislima koje mi padaju na pamet. Vrat mi se ukoči kao da sam progutao motku. Polako se menjaju stvari koje vidim. Sve o čemu pomislim se stvara pred očima.

Kad pokušam da se izbavim iz zabadanja samo se skocentrišem i na trenutak isključim efekte ali tada sam kao i kad nisam napušen apsolutno razborit, ne izvaljujem gluposti, nije mi smešno apsolutno ništa. Da li je do mene, ili mi jednostavno treba malo više iskustva da i ja osetim ''high''?

P.S:
Mada se ne žalim i ovako, stvarno puno pomaže pri shvatanju nekih stvari (o kojima mislim dok sam stoned). Dosta mislim i dosta tema pročešljam (suština života i takve stvari).

EDIT: Vutra nije ništa specijalno, pušim ono što se prodaje na ulici
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ima nesto i u vutri a vecina je u tvojoj glavi. Ak ces stalno analizirat sto i kako, nes se nikad opustit. Osim naravno ako zelis analizirat sustinu zivota i ostale stvari...nije to nuzno lose :)
Inace sativa daje taj brain high a indica body stone...ovo na cesti je pitajboga kaj...hibrid hibrida. Preporuka je da uzgojis jednu sativa dominant ili pure i jednu indica dom ili pure i jedan 50/50 hibrid pa onda mozes eksperimentirat ako te to zanima. 99% je u tvojoj glavi a ti si taj koji moras preuzet kontrolu nad mislima. Ovo sto si povracao i te nuspojave su normalne...malo si pretjerao. Probaj ne slusat svoje misli dok si u drustvu (to ostavi za doma), nego pocni slusat kaj ekipa prica i ukljuci se....brzo ce se sve okrenut :)

eto... a sad ce ti ovi potheadovi malo detaljnije to sve objasnit :D ja sam ipak ovak...rekreativac :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
t98tqs.jpg


w1u3yc.jpg


:signs040:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mudri Mudrac
06.08.2014
42
13
8
neki dan kupim 2g neke ulicarke.1g cistaka smotam i sam poduvam.nista ama bas nista (presusena)
drugi dan smotam pola pola (0.5) i nesto duhana i puklo me ko ludo,sad kontam da nije moguce da sam se vise napusio od pola grama s duhanom neko jedan cijeli cisti....bas mi cudno nmg nikako odgonetnuti...
 
06.08.2014
42
13
8
gruweru upavo to,tlak mantanje,slabost,i zabrijes da si high a ustvari te duhan odradi,znaci onda je ta ulicarka na koju ssm naletio cisti ku***