Cudno iskustvo pretapanja sna u javu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.07.2009
42
5
0
33
Evo ovako prije malo vise od mjesec dana, duboko u noci, nemogu se sjetit cijelog sna ali sam zapamtio samo jednu sliku: covjeka kako mi baca nesto kao pijesak u oci. Tog trena sam se probudio sa nevjerovatnom boli u ocima, pokusa sam otvoriti oci ali onda je jos gore peklo, vid je bio mutan (inace stvarno dobro vidim) suze su curile ka blesave. Napipao nekako prekidac za svijetlo. Dotetura do ogledala pokusao otvoriti oko sa prstom (podignuti kapak) i jako je tesko islo no kad sam otvoria dobro sam vidia da je oko stvarno crveno ne tipa ko kad se napusis nego bas crveno i onda sto san vise panicaria i pomica oci bilo je gore i tako san se vratia nazad u krevet i sto san bia smireniji to je manje bolilo. To iskustvo me stvarno preplasilo, no najvise taj san i znam da je bilo "stvarno".


A sto se tice rem-a sad u zadnje vrijeme pokusavan meditirati i nakon 5-10 minuta kad se opustin i kad "napnem" misli da mislin na nesto odredjeno oci se pocnu nekontrolirano micati i javlja mi se slicna boli i suze mi idu i onda kad prestanem misliti oci se smire i bol prestane. Jeli se jos nekom ovo desava stvarno bi volia meditirat i saznat vise o tome ali ta bol me izludjuje. Znam da rem znaci rapid eye movement samo neznan jeli to ima veze sa ovime sto se meni dogadja???
 
07.09.2009
19
3
0
38
meni je znalo biti ovako, kad bi išao spavati te nakon što bi me umor i san svladavao tad bi mi se tijelo "smrzlo" i nebi se mogao pomaknuti, isto tako kad sam se posvećivao istini i miru... ima u tome i straha i negativne energije i demona, kao što egzorcist "izmuči" žrtvu da ju oslobodi od zloga...a nešto sličnije ovom tvom snu sam sanjao jednom da me jedan dečko guši rukama za trbuh, tu bol šta sam u snu osjetio se nastavila ćim sam se probudio tada... ništa, treba se suočit sa sobom...samo bez panike :)
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
"situacija koja se definira kao stvarna, postaje stvarna po svojim posljedicama"
rekaše magnum khm pardon thomas, ne magnum :D...
malo sam tommya izvuko iz konteksta al mislim da bi ti za sad najbolje bilo
(kolko god je to sa spiritualne strane neispravno.
al koga boli kitica za ispravnost kad su mu oči u pitanju...bar mene nebi:D)
da zabriješ kao svi normalni i racionalni ljudi da je to samo san i
da san nemože utjecat na stvarnost ili imati neki značaj(osim eventualno psihološki).
ne vidim drugo objašnjenje zašto bi tito tako dugo trajalo...
jer mene su u snovima boli, grizli, mrcvarili pa bi u procesu buđenja napadače
vidio kao utvare i osjećao u "stvarnosti" efekte njihovih napada
no vrlo brzo bi ih se otarasio kontroliranom normalnošću :p.
A nekad ti "ostatci" iz sna nisu loši kad se npr. probudiš napušen :D.

Što se problema u meditaciji tiče valjda su tu zato jer pridaješ previše važnost tom napadu s pjeskom ili ako meditiraš zatvorenih očiju jer ih previše naprežeš i forsiraš
(to se i meni događalo).
Zbijaj šale na temu tog napada i napadača :p
 
09.07.2009
42
5
0
33
e da zaboravio sam reci prije nego sto sam lego nazad u krevet otiso sam nekako do wc-a isprati oci ali nije pomoglo pa sam se vratio u krevet i ujutro kad sam se probudio vid mi se mutio jedno sat, sat i pol. neznam stvarno sto je to bilo ali ne zamaran se stime.


bitnije mi je ovo za meditaciju i da to sam radio sa zatvorenim ocima. evo da pokusam objasniti kako ja to pokusavam: smjestim se nedi di mi je udobno a da opet ne zaspat onda gledan i jednu tocku tj nemicem pogled i brojim unazad od 20 do 1 i sto sam blize jedinici radim veci razmak izmedju brojeva i sporije disem, onda obicno oko 4 3 2 1 mi se oci zatvore i onda samo lagano disen nekih 5-10 minuta i kad zamislim npr. auto ono napravin u glavi grubu skicu i onda kad zamisljan sitnije detalje oci mi se pocnu stvarno brzo micati lijevo desno i gore dole, kapki sami od sebe se jako stisnu, pocme me peci i osjecam kako mi se oci vlaze to mi jako smeta i onda jednostavno nemogu dalje misliti uvik tu stanem to me zivcira neznam sto da radim dalje? jeli to taj famozni rem i zasto tako boli??
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
forsiraš :) i nemoj stiskat oči.

p.s umjesto da pustiš da ti se lucidni san(ili ako preferiraš rem...iz budnog stanja)
sam dogodi, ti ga iznuđuješ...nije ni čudo da ti u snovima bacaju pjesak u oči :p
možda je to poruka :D a? odjeb svijeta snova zbog tvoje nasilne metode.
ugl trebao bi se potpuno prepustit,opustit ali zadržat svijest kad meditiraš.

no opet možda ja serem kvake kao i uvjek i nemam pojma o čemu pričam :D...
to je vrlo realna mogućnost.
jednom su mi se nadimljenom slično kao tebi počele zatvarat oči al sam ih ostavio malo otvorene pa su mi se opustile i sve se zamutilo, a zatim mi je slika
(vjerojatno i oči al ih nisam osjećao) počela skakat gore dolje i nekon nekog vremena je tolko skočila da je izašla iz ovog prizora u neki drugi svijet.
otvorenih očiju sam imo valjda vizije :D
jer sam jasno vidio neke žive sfere u smeđoj magli kako prolaze i preljevaju se ispred mene.
zapravo bilo je vrlo slično lava lampi.a onda je sve samo ishlapilo u plamenu svijeće u koju sam gledo kad se to počelo događat.
dakle možda ne forsiraš i radiš neš slično tome :D

no na jedno ti pitanje sa sigurnošću mogu odgovorit zasad nisi dobio rem jer da jesi nebi nas pitao.svjestan prelazak iz budnog stanja u san ili ti rem nije, bar po mom iskustvu, nešto teško primjetno :D čak je i previše. zlatni zidovi, florescentni fraktali i stropovi od krošanja :D

p.s p.s i možda ti je bolje radit meditaciju otvorenih očiju, calm abiding.
pa onda ih u procesu te meditacije zatvorit.
 
09.07.2009
42
5
0
33
to kad su mi bacili pjesak u oci mamicu im onda jos nisan ni pokusava meditirati


a to sa otvorenih ociju i calm abiding cu veceras probat iden sad citati o tome :)


e da jos da te nesto pitam meditacija i hipnotizaciju su slicne jel tako samo sto u meditaciji ti sam ulazis u svijet snova a hipnotizacijom ti netko pomaze uci tamo tj. daje ti prijedloge sto da radis bla bla jel tako ????

jer san jednom gleda video od dan jones-a, (http://www.youtube.com/watch?v=_SFi9PWE-lc) ali nisan se moga nikako fokusirati i onda nakon par minuta nisan opce osjeca da sjedim na stolcu nego koda san u masini na najjacoj centrifugi tu san se prestrasia i ugasia bas cudan osjecaj
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Meditacija nema veze sa svjetom snova. Prava meditacija je apsolutna svjesnost sebe i svega oko sebe bez uplitanja uma, i to je njezina svrha, da ugasi um i da percipiraš svijet neposredno. Drugi oblik meditacije su vizualizacije, imaju svoju svrhu ali to nije prava meditacija. A treća stvar su snovi i sanjanje, i četvrta hipnoza.

REM state je stanje u kojem sanjamo, rem znači "random eye movement" http://en.wikipedia.org/wiki/Rapid_eye_movement_sleep
 
09.07.2009
42
5
0
33
Sad ste me full zbunili! -.-' neznan vise sto da radin ni sto da vjezban.

aj recite mi ovo

ja ocu nauciti kako uci u "zamisljen" svijet, viditi stvari koje zamisljan kao sto vidin u "ovome" svijetu. jeli to opce moguce? kako se to zove? i kako poceti? i plz dajte mi link di pise sve o tome!

btw. weedrane plz promini naslov teme jer tek sad vidin da ovo sto san ja pisa nema veze sa rem-om, sry nisan zna zato i jesan tu da ucim :) peace
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
tezi
meditacija nije aktivnost uma kao sto ti weedran kaze, nego nadilazenje uma

to se postize jako jednostavno.. moras ostati fokusiran na svoje disanje
prati svoje udisaje i izdisaje sa punom pozornoscu i svijescu
ako ti neka druga misao padne na pamet brzo je eliminiraj i svijest ponovno uperi na disanje, ali disanje kako ti prirodno dolazi


dakle
1. udobno se smjesti i zatvori oci
2. svijesno prati svoje prirodno disanje bez pokusaja brojenja kontroliranja ritma i sl.
3. eliminiraj sve misli koje ti mogu odvratiti pozornost sa disanja

pogledaj ovaj video ako te uistinu zanima meditacija
http://www.youtube.com/watch?v=UY6o3U5GVSs

edit:
eh da.. ono sto u ovom videu zovu "cosmic energy" je u biti orgon, chi, prana, kundalini, dark matter, zero point energy, zivotna energija.. ima jos puno imena za tu jednu te istu pojavu.
 
07.09.2009
19
3
0
38
to što se hvali meditacija a zapostavlja molitva
to je jedna uzvišenost modernog svijeta
što ne pozna ono najdublje u sebi

Molitva je intimnost svijesti u srcu, i malo je nekome informatičaru dana
Jeste li opsjednuti svojim stanjem, možete li se promjeniti i karmu preokrenuti???????
Neki su mogli neki više teško mogu i prepušteni su svojem jadu dok se skupna točka ne protrese!!!
do preokreta u životu ovise želje, dok umom ih samo jasnimo i mutimo...Što želiš to i dobiješ ako nadigraš samoga sebe...taj um brbljavi što ga želimo utišati, šta on želi?? ili što ja želim? jesam li definiran i mogu li svojom snagom volje i želje postići što želim? imam li volje barem djelić promjeniti? jepoto siđi na me i ugosti me svojim nektrima toplih zagrljaja u srcu...

Tezi, bačena ti je rukavica u lice, navuci je na ruke i bori se