Cuvanje Sjemenki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Molim pomoc od kojeg guru-a:) nasao sam na podatak da je Sjemenke najbolje cuvati zaledene jeli to istina i koliko mogu tako trajati a koliko ovako?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
semenke je najbolje cuvati na hladnom+suhom+tamnom..
Bit èe dovoljno, ako budu u hladnjaku lepo zatvorene mogu potrajati.Nije bas preporucljivo pre dugo..
U pogodnim uvjetima nebi trebalo predstavljati problemm i dve godine, da stoje.

nekoliko runda natrag,posadijo sam skunk#1 koji je stajao nekoliko godina,zadnje dve nije bijo u hladnjaku ali je bijo na tamnom i suhom- proklijala su sva semena ali je bila oèita razlika u biljkicama u usporedbi sa dve godine nazad...
cuvajte ih ali ne predugo.

dosta banki semena, prodaje svoja stara semena pod ugodnim, nizim cenama ili kao poklon.
zato je ponekad potrebno pitati koliko su stara...
Osobno volim vise kupovati seme direktno od banke semena jer manje stoje,pravilno su skladištena...


problem je jer se nenasièene masnoèe u semenkama poèinu razgradjivati iznad 25ÿC...


pa ja bih trebao biti stalno zaposlen, da sve napišem
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
226
237
43
ja sam ove godine posijao sjeme staro dvije godine(èuvano u tegli) i proklijalo samo 10% :( nikad više :twisted:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ja svoje èuvam u onoj kesici (hermetièkoj) koja ima gore onaj ZIP (kako ameri kažu... :)) i zatvorim, naravno nisu one velike kao od lijekova, ovo je manja praavo, nema je 5x5cm i u njoj jos jednu manju na isti fazon... i to cuvam u špajzu, (najhladnije, najtamnije mjesto u kuci)...meni svaka proklije (prije ili kasnije i to veliki i po 2cm klice...) i tek tada ih stavljam u zemlju...)
Tu su inace dvije vrste, ukupno 25 u tome malom drzim, i nema rupica na kesici, ono gledam da sto manje zraka ostane kad zatvaras kesicu... (na kraju, krajeva u tome su mi i poslali "SharkBreath"...
 
31.05.2010
47
3
0
40
logicno je da su preko leta vece a zimi ladnije temperature,stoga dali je bolje cuvati seme u frizideru na temperaturi od oko pet stepeni cerzijusa,naravno suvo i tamno mesto se podrazumeva???
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
semenke je najbolje cuvati na hladnom+suhom+tamnom..
Bit èe dovoljno, ako budu u hladnjaku lepo zatvorene mogu potrajati.Nije bas preporucljivo pre dugo..
U pogodnim uvjetima nebi trebalo predstavljati problemm i dve godine, da stoje.
Zima ili ljeto,hladnjak je hladnjak,može i bez njega zimi ali po erinom gledaj da temp. ne prelazi 20 nikad,i da je u suhom i tamnom.
 
31.05.2010
47
3
0
40
kod mene su u pitanju oko 2 nedelje,posto su mi semena sva stigla a oprema nesto kasni...

hvala greenpoweru,stvarno si uvek tu da svima das pomoc,imas rep od mene! hvala
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ma nemaš brige za 2 tjedna,meni stoji po par mjeseci originalno zapakirano na sobnoj temperaturi,ja zaboravim na to skoro,pa opet klija.Dobro je pripaziti ko misli:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ivan365
14.03.2011
23
7
0
41
pozz
kernuo bih sa nekim stealth uzgojem, pa gledam što da uzmem.
Veliki mi je problem što se u 'paketu' dobije 5-10 sjemenki, pa mi se zbog cijene baš i ne isplati;
Pošto bi u kanti imao samo jednu biljku (obična midi tower kanta), moje je pitanje: koliko dugo sjemenka može 'čekati', i u kojim bih je uvjetima morao držati?
hvala i pozz

i sorry ako je ovo već postavljno, ja nisma našao
 

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
pozz shoki! dobrodosao! sjemenke bi se trebale drzati na suhom tamnom i relativno hadnom mjestu(21-23C),po mogucnosti u airtight posudi ili sl.
+- do 1,2godkoloko je meni poznato..ali procitaj po forumu ,imas sigurno bolje objasnjeno..-ali ako uzmes lowrydera(od 5 fem. sjem.paket)
i odradis lst, mozes ubaciti 2 biljke u lonce od visine 12-13cm..i dobiti 20ak ili 30ak ovisno o setupu ,svjetlima i tako..

okini neke slike kante da vidimo..:email:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
sjemenke je najbolje umotat u salvetu, stavit u vrećicu i zatvorit da nema zraka, pa sve skupa fino u zamrzivač... može stajat i 3-4 godine. kad zatrebaš, izvadiš i staviš na klijanje...

tako moja stara radi sa sjemenkama bilja za vrt, pa ne vidim razloga da se ne bi moglo tako sa sjemenkama vutre...
 
29.07.2013
9
2
0
imam pitanje,trebam dobiti šaku sjemenki, ali reko mi je da ih je večina nes malo niklo al da treba još stajati na vlažnom među maramicama, te da su se neke samo otvorile, ne znam dali mogu ove koje su se samo otvorile još skladištiti u staklenki ili ne te dali ove koje su nikle moraju bit posađene ili i one mogu biti skladištene
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Monty_Python

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
:signs053: kakva su ovo pitanja, oces opomenu zbog glupiranja il si jos u osnovnoj pa to niste radili iz biologije... zamisli pile koje kljuca da izadje iz jajeta, ili je vec izaslo, ima li smisla to jaje vtatiti u frizider
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bigeskalibur