Cvetanje... (pomoc)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.08.2010
5
0
0
37
Kao prvo pozdrav svim clanovima koji provire u ovaj topic :)

E stvar je sledeca.
Po prvi put sam skupio dovoljno hrabrosti da zasadim nekoliko biljki, seme nisam narucivao nego sam izabrao iz paketica koji sam kupio nekad pocetkom proleca (stvar je bila extra dobra pa sam mislio da ce i potomci biti isti :p)

eh kako sam krenuo:
Nekad krajem aprila sam zasadio 8 semenki u odvojene posude koje sam cuvao kuci (na otvorenom)
Prvog maja sve biljke premestio sam na "sigurnu" udaljenost, i zbog nedostatka slobodnog vremena nisam ih posecivao do pre par dana.
Eh kada sam otisao nakon 3 meseca imao sam sta da vidim.
6 biljki je uspelo da izraste i sada su visine nekih 160-180 cm.
Sve izgledaju identicno, zbog slabe baterije na mobitelu nisam mogao da ih slikam :(.

eh sad, posto sam pokusavao da se informisem, procitao sam da je vecina sorti do sad pocela da cveta ali ja na svojim nisam primetio nikakve promene...
da li je moguce da cvetanje jos nije pocelo ili nesto nije u redu sa biljkama?
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Možda je procvjetala ali ti nekužiš....
Koliko poznaješ biljke jeli imaš kakav primjer sliku bilo kakvu usporedbu po bilo čem...
Ima dosta texta ovde na forumu i slika pa malo pogledaj i daj nešto...
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
malo se informiraj na forumu o cvjetanju a pogotovo o muškoj i ženskoj biljci..a da budes siguran nabaci i koju sliku ovdje pa da cujes misljenja ljudi :)
i ako zelis da ti ljudi odrede spol stabljiku zumiraj..

PS kazes da biljke nisi posjecivao 3 mjeseca,ja ne bi izdrzao 3 dana a da je ne posjetim pa makar bio u poslovima do grla :p
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
zuz1 je napisao(la):
PS kazes da biljke nisi posjecivao 3 mjeseca,ja ne bi izdrzao 3 dana a da je ne posjetim pa makar bio u poslovima do grla :p

svaki dan forum a svaki drugi dan spot. a po zimi kad se igramo indoor skrivača, nekad i spavamo skupa !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: person76

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ne gledaj u to,đava te odnijo:)
Ajde fino uslikaj vrh te 'grane' što izbija odmah poviš 'grane' na kojoj je samo list pa će ti već netko nešto napisati.Pozzz
 
07.08.2010
5
0
0
37
VenloNL je napisao(la):
Ne gledaj u to,đava te odnijo:)
Ajde fino uslikaj vrh te 'grane' što izbija odmah poviš 'grane' na kojoj je samo list pa će ti već netko nešto napisati.Pozzz

Vidi se da sam laik :p
sad bi ja lagano ponovo to uslikao ali mi treba nekih 3h da dodjem na spot... budem isao opet kroz par dana pa dobacim malo kvalitetnije slike za sad imam samo ovo:
slika023.jpg

slika012f.jpg

slika017.jpg
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
vecinom sada biljke koje su vani sve cvjetaju, one koje su posadjene ajmo rec u 6. mjesecu one krecu cvjetat. pistile prve ces naci gore ispod vrha.
 
07.08.2010
5
0
0
37
Mali update u vezi moje plantazice i cvetanja...
Znate onu narodnu "Prvo pa musko"... e ***** ga ja i musko, odem ja prije par dana da vidim stanje kad imam sta videti, sve pocelo da cveta, samo sto je od 6, 5 muskih biljki :/, samo jedna djevojcica pustila "brkove".

koliko bi se moglo izvuci od te jedne ako bi je ja mazio i pazio?
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
ako ti kazem 5 grama ? bacit ces je ?
brate nije bitno koliko, bitan je kvalitet. osim toga, i hash se dobar moze napraviti. čitaj literaturu, ne brini o količini. pravilo broj 1
 
02.03.2016
14
2
3
33
Pozdrav vutrasi biljka mi je 40 dana u vege fazi i pokazuje preflowering dlacice.Zanima me da li da je posaljem u cvjetanje ili je jos rano.Hvala na odgovoru
WP_20161119_005.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Fishbyn

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Sam ocjeniš to. Ovisi koliku biljku zelis imati. Veća biljka je najčešće veći urod. Računaj da ti biljka volumenom se kod prebacivanja poveća dva ili tri puta ovisi o sorti.

Dok počne cvijetat triba prosječno 7-12 dana... 40 dana vege je dosta inaće ali sve ovisi kakav ti je box i kakav trening mislis odradit...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jamrok
02.03.2016
14
2
3
33
Nisam bas iskusan pa tako da ne znam kakav trening.A sorta pure power plant sativa dominira a i u boxu ima dosta prostora
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
A i dosta prostora je subjektivan pojam. Bilo bi bolje da kažeš specifikacije setupa. Veličina boksa, rasvjeta, ventilacija, veličina posude... itd..
 
02.03.2016
14
2
3
33
Nisam je topovao pustio sam je da odradjuje svoje,a box je otprilike metar duzine metar sirine i oko dva visok.Svijetlo dva LED panel-a po 45W a ventilacija ventilator po potrebi.Vazna platnena od 20 L