cvetanje u ranoj fazi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.02.2010
8
0
1
40
cao narode , skoro sam napravio svoj 1 PC grow box i zanima me jedna svar.dali je moguce biljke npr. stare 2,3 nedelje prebaciti na cvetanje(12/12) ,i cim pusti prve cvetove povadis muzjake a zenke vratis na vegetaciju
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
mozes odmah od pocetka na 12/12 ali ona opet nece pokazati spol nekih 30dana,u biti mozes kad hoces prebaciti na cvjetanje ali opet joj treba 2nedelje da pokaze spol,tebi je najbolje 15dana veg.pa na cvjetanje dok ne pokazu spol pa ces viditi hoces li ih vratiti u veg.ili ne mislim ako bude bilo mjesta u boxu
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
ne,kad je na cvjetanju onda je hranis hranom za cvjetanje,mislim da je neces nikako trebati hraniti prvih 25dana ok
 
04.02.2010
8
0
1
40
ok kapiram samo mi reci jos jednu svar jel to isto vazi i za hidroponski nacin uzgajanja.posto sam ja napravio hidroponski sistem i kontam da joj voda nije samo dovoljna
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Ako si se vec odlucio za hidro,morao si prouciti djubrenje inace nista od toga...Lakse je prvo se sa zemljom malo praksovati,pa kasnije hidro...
 
S

silikolor banda

Guest
kaleksa ako ti je 1 grow onda ti je zemlja mnogo bolji izbor dok steknes malo prakse.
 
04.02.2010
8
0
1
40
jbg. ljudi sad kad sam sve napravio i zapoceo picim hidro , nego mene je samo zanimalo dali je tako maloj biljci stetno davati hranu za cvetanje
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
U hidro uzgoju biljke su jako osjetljive na hranu , ph , ppm , ec i sve ostalo vezano za vodu ! Zato ako već nisi dobro prouči sve o vodi i prihrani u hydro uzgoju .
Nadam se da imaš digitalni ph i ec metar jer bez toga od hydro uzgoja 0 bodova .

Ja sam veliki fan hydro , aero uzgoja , ali nemam iskustva s njim ...Tako da svaki hydro uzgoj je dobrodošao ...samo nebi volio vidjet da propadne ... Zato čitaj , čitaj ... i otvori dnevnik sa slikama opreme i sl.....

https://forums.vutra.org/threads/1666-hydroponic-sistemi
 
04.02.2010
8
0
1
40
to sam prvo i u radio ,preliostao ceo forum ,net,dokumentarce,otud i ideja za hidro sistemom jel je izvodljiv i u malim boxovima,ali mi ta stvar nije jasna kod hidra dali tako mladu biljku mogu da šokiram hranom za cvetanje.samo da bi video dal je mižjak ili ženka i onda da je vratim na hranu za vegetaciju
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Fora je u tome da mlade biljke imaju dovoljno (čak i previše ) hrane u zemlji kada počinju svoj život , a u hydro sistemu ti im moraš obogačivat vodu .
Ali jako slabim otopinama i gnojivima koja su predviđena za to .
Zato je uvjek bolje biljke hranit organski u hydro uzgoju . Manje su šanse da nešto spališ .

Super su ona guakalong i biobizz i AH gnojiva . Ne možeš biljke hraniti plantelom ili nekim univerzalnim gnojivima kao kod uzgoja u zemlji .
Jbg ...nadam se da imaš svu mjernu opremu i sva potrebna gnojiva za sve faze života tvojih biljaka u hydro uzgoju .
Ako si gledao i čitao onda znaš da ti treba gnojivo za maltene svaki tjedan njenog života (blaga verzija za start ... pa postepeno sve jače gnojivo .)

Uglavnom pratim sa zanimanjem i nadam se da ćeš otvoriti dnevnik uzgoja ! Što prije to bolje . A mi ćemo ti probati pomoć ako možemo i znamo .

SRETNO
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Ne,ne sinko,tako se ne pravi avion! To cudo ti nikada nece poleteti...
Granule? :eek:hno: sta si ti to citao onda,jer hidro nisi...
 
04.02.2010
8
0
1
40
kiLDer je napisao(la):
Ne,ne sinko,tako se ne pravi avion! To cudo ti nikada nece poleteti...
Granule? :eek:hno: sta si ti to citao onda,jer hidro nisi...


ma da gajim biljke u praznoj casi pa naravno da sam uzeo granule i vunene kocke.ali granule ne spadaju pod gnojiva o kojim smo pricali u predhodnim postovima one samo zadržavaju vodu.i biljka iz te vode uzima gnojiva i tako joj se hrani gornji deo korena koji je u saksiji a donji koji je u vodi uzima direktno iz vode