Cvetanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.06.2016
6
0
1
Pozdrav ljudi slučajno sam u maju naleteo na forum čitao malo i setih se da imam jednu staru menku u šteku posejah i niče biljčica i to ženkica :) doduše malo sam je kasno posadio (oko sredine juna je nikla) i dugo je stajala u čaši od jogurta, uspeo sam da je prenesem na sajt tek oko 1. avgusta i zbog toga i nije baš nešto izrasla što se vidi na slikama ali s' obzirom da mi je to prvi grow i da nisam koristio nikakve hemikalije niti đubriva i ostalo, jednostavno sam je posadio zalivao i ništa više (pravio sam jedino neki sok što sam našao ovde na forumu sa lukom i opušcima pa sam to povremeno polivao oko boljke zbog puževa i drugih napasti) još je i ok. nažalost nisam imao puno vremena da visim na forumu tj na kompu uopšte pa je to sve tako ispalo, do sledećeg leta ću detaljnije da prelistam forum :) no da skratim priču čini mi se da bi "mala" trebala uskoro da bude spremna (a možda već i jeste) pa ako može neko da mi kaže prema ovim slikama da li da je vadim ili da čekam još i koliko ? i kako da prepoznam kada je spremna ? brine me i to jer je od juce krenulo lošije vreme hladnije je a slabo ima i sunca smorio bih se da mi sad pred sam da odapne.. prve dve slike su od 16.09. a preostale tri 02.10. na novim slikama se vidi da su krajevi listova dobili neku braon boju a kao sto vidite pri dnu ima manje listova jer su bili požuteli pa sam ih otkinuo.. nov sam na forumu izvinite ako sam prekršio neko pravilo hvala unapred i pozdrav ! slike nisam uspeo da ubacim pa evo link .. http://www.filedropper.com/grow
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ne vidim slike jbg. Valjda se moraju skinuti prije, a to ne želim :cool:. Ako znaš kad su počele cvijetati, neki datum otprilike, e na to nadodaj 55 dana i znat ćeš okvirno kad možeš skidati. Ili te slike "resize" u paintu ili nekom alatu pa ih ubaci tu dolje drito na forum. Bit će bolje do godine, kad malo prelistaš forum i bolje se pripremiš ;).
 
10.06.2016
6
0
1
hmm mislim da je krajem avgusta - početkom sept počela da cveta, evo mislim da sad mogu da se otvore slike bez skidanja pa pogledaj , prve dve slike su od 16.09. a preostale tri 02.10. na novim slikama se vidi da su krajevi listova dobili neku braon boju a kao sto vidiš pri dnu ima manje listova jer su bili požuteli pa sam ih otkinuo.. da li da vadim ili da čekam još i koliko odp ? i kako da prepoznam kada je spremna za vađenje ? brine me i to jer je od juce krenulo lošije vreme, hladnije je a slabo ima i sunca ne znam koliko ce to da potraje a bio bi mi problem da je prenesem na gajbu.. :zvezda:: evo i linka https://imageshack.com/a/VN4M/1 pozz :wave:

PS : sajt je malo izmešao slike prilikom uploada ali sam ti ih označio brojevima :joint:
 
Poslednja izmena od urednika:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Šta da ti velim, rasla je u nehumanim uvjetima što je vidljivo iz slika, a i sam si to priznao. Kad se uzme u obzir sve dobro da je došla do faze u kojoj je sad. Ne nemožeš je premještati u na gajbu, to se ne radi nikako sa ukorijenjenim biljkama u cvatu. Nisi ti jedini koji nemaš sunca, nema ga nitko, cijela regija je pod oblakom. Nemoj više kidati listove, to što su dobili braon ili bolje reći ljubičastu boju je od malo nižih temperatura, to je prirodno u ovo doba u vanjskom uzgoju. Ionak ti biljka ima par listova i samim time joj je usporena fotosinteza. Lišće je za biljku ko za čovjeka ruke, nemaš ruke, nemaš s čim primit žlicu i vilicu da bi jeo. Tako ti je i biljka, nema lišća i nema s čim primati svijetlost i sunce, nema di skladištiti mikroelemente i umire ili ostaje neuhranjena. Tvoja je negdje na pola cvijetanja, srećom ostalo je nešt listova, ali nije ni hedove oformila kak treba, a s obzirom da je i neuhranjena, s malo listova ovo vrijeme joj predstavlja najmanji problem. Sad šta je tu je, nemoj je brati nikako jer nije to ni blizu kraju, ako možeš nahrani je nekim gnojivom za cvijetanje, ako ne, doć će ona i bez tog do kraja, znao ona šta je post :D. Kraj možeš očekivati negdje 1.11. doć će i ljepše vrijeme tako nek te to ne brine ;).
Što se tiče toga kako biljka izgleda pred branje, to možeš provjeriti u bilo kojem završenom dnevniku vanjskog uzgoja. I nemoj više tako mučit jadne biljkice, malo se naoružaj znanjem za do godine, i sretno s ovim do kraja.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pimplarius
10.06.2016
6
0
1
i da mogu nemam gde.. :) sunce me i ne brine toliko koliko niske temperature već je na samo par stepeni iznad nule ako padne još malo i uhvati mraz ne znam da li će preživeti :/ jel možes da mi preporućis neko gnojivo i koja je cena toga odp ? ili ako mogu možda sam da naprivim to ? ii da li da smanjim sa zalivanjem s obzirom da su niske temperature i vlažno je. .
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Uzmi bočicu Plantele cvijet, to ima u većini poljoprivrednih trgovina i apoteka, vrtnih centara, agro centara, ima ih i po nekim većim trgovačkim lancima za uzet. Dođe ti oko 3 eura, sića brate ;). Ni nema smisla da ti preporučujem nešta skuplje za tih preostalih 20-tak dana, jer je i vrijeme zaebano. Jedan mraz možda i preživi, ali ako se zareda par takvih jutara i ako u narednih tjedan dana maksimalne dnevne ne probiju granicu od famoznih 15 stupnjeva sumnjam da će itko od nas imat kakav napredak na bolje. Ova hladnoća će baciti biljoze u hibernaciju, ako nastavi biti ovako sumnjam da ih nakon tjedan dana hibernacije išta više povratit u život. Nema druge nego nadat se zatopljenju, ovi meteorolozi ionak nikad nisu znali pogoditi dugoročnu prognozu pa se nadam da su i ovaj put u krivu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: skabum14
10.06.2016
6
0
1
nije puno realno :) a biće od koristi sigurno, nadajmo se da greše kao i obično.... a kaži mi što se tiče zalevanja ja sam je inače zalevao svaki dan sa pola flaše vode (od 1,5l) osim kada je kiša da li je to dovoljno i da li sad trebam mozda da pojačam tokom cvetanja ili da smanjim možda zbog nožih temperatura kontam da je preko noći i ujutru vlažno tamo od rose
 
08.03.2015
149
125
43
33
:wave:Ako ju ne misliš hranit po meni nema potrebe niti da ju zalijevaš više s obzirom na godišnje doba u kojem su kiše normalna učestala pojava.Beri čim padne prvi mraz.Moja preporuka je da ju sušiš cijelu(svejedno je mala)okorenjenu naopačke nekih dva tj,prije nemoj niti probavat pušit.
 
10.06.2016
6
0
1
ljudi imali smo sreće mraza nije bilo a i hladniji talas je prošao (barem kod nas :) ) malo je potamnela zbog smrzavanja al bitno da je preživela zahlađenje... meni se čini da je ovo gotovo ali nisam 100% siguran pa mi treba vaše mišljenje da li da vadim ili da sačekam još malo , trenutno je ok vreme,ima dosta sunca dnevne temperature su od 10 do 15 stepeni prema prognozama kažu da će tako ostati do 05.11 . pa sam kontao do tada da je držim da se nakupi još malo sunca :sun2: evo slike pa pogledajte slikane su pre 4 dana, 23.10. :watch::wave: https://imageshack.com/a/xgoM/1