Cvjetanje-dal' da ih skidam?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.08.2010
2
1
0
33
Ne, bojim se da su to buhe(usi, kako li vec...), jer u blizini su sljive, pa mi je frend rekao da su se zrakom prenijeli do mojih biljaka :( Probao sam ih fizicki ukloniti,ali bilo ih je dosta, vecinu sam i uspio ali tu i tamo se nade jos... Valjda nece utjecati na krajnji proizvod. Sljedeci put definitivno neki repelent ili nekaj,al eto, za prvi grow brijem da ce biti dobro^^
Pauka sigurno nije bilo, jer redovito pregledavam tako da je vjerojatno od tih crnih malih sranja :(
 
04.08.2010
2
1
0
33
Ne. Sasvim drukcije, ove bubice su golim okom jasno vidljive,crne su, dosta su vece od ovih iz tvojeg primjera, bas tipicne one kaj su po sljivama,nekim drugim vockama u prirodi. Nema ih puno po listovima,ali su tu. A sto se cvjetova tice,zacudo ne plaze po njima. To me veseli :)
Ma nadam se da ne igraju ulogu, frend je rekao kao da nece utjecati na kvalitetu proizvoda, vec samo kao da biljci to smeta, tipa ne daje pun potencijal kako bi dala inace. Nanose uglavnom fizicku stetu, sto je vidljivo.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
ok,malo sam se zabrinuo:) probaj da uslikas sledeci put...bas me zanima!
poz
 
04.08.2010
2
1
0
33
Eo ekipa, nije me dugo bilo, redovito sam pratio i citao ali nisam odgovarao. Smatram da ne znam dovoljno da bi nekom davao savjete. Uglavnom, XAOC, da se nadovezem na tebe. Prije kojih dva tjedna sam tu pitao divne ljude da mi pomognu prilikom odredivanja vremena berbe, rekli su jos jedno 2 tjedna, malo je cak i vise proslo. Pa evo me sa novim fotkama, super izgledaju, te probaj odrediti sam po mom prvom postu tu u temi, i ovom. Mozda ce ti pomoci.

A inace ekipa, molim za pomoc, dal da ja to skidam dolje? Vjerujem da je zbilja doslo vrijeme ^^

http://img291.imageshack.us/i/dsc05906k.jpg/
http://img530.imageshack.us/i/dsc05908.jpg/
http://img710.imageshack.us/i/dsc05910z.jpg/
http://img830.imageshack.us/i/dsc05911c.jpg/
http://img80.imageshack.us/i/dsc05912r.jpg/
http://img337.imageshack.us/i/dsc05913v.jpg/

To su onak, ajmo reci glavni vrhovi, zbilja su u velikom postotku ponarandastili, ajmo reci posmedili. Frendu sam dao jucer mali head, on ga je na brzake osusio pomocu fena(! ja poludio, meni to steta, al eto, trebao sam feedback), uglavnom on i frend su se uspjeli napusiti, veli da je cisti head high, kaj je meni predobro :)
Odradio sam flush, te zadnjih par dana skoro uopce ne zalijevam.
Ekipa plz neki hint, comment, kritiku.

Unaprijed hvala! ^^
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Odlicne , bas pare jako masne i slasne :) , jesu sve slike od jedne biljke ili? Ja bi to bacia sad 48h u mrak i berba bez razmisljana.
 
04.08.2010
2
1
0
33
Hvala, bas sam happy :)
Nisu od iste biljke, 1.,2. i 6. slika su od jedne biljke, dok su 3.,4. i 5. od druge (valjda). Uglavnom, jedna je vec ociscena i upravo se susi u ormaru ^^ Druga bi mogla doci na red sutra, preksutra. Naime, ovu koju sam skinuo je vec bila 2 dana u mraku, bez vode,znaci da joj je danas prakticki bio deadline, eventualno sam mislio sutra, al frend mi je rekao da ju radije skinem. Uglavnom, izgleda lijepo, visi u ormaru, valjda ce biti pogodno mjesto za susenje. Provjetravati cu sto cesce, imam i neko puhalo spremno, pa cu to vjerojatno isto iskoristiti.
Ova druga je tu negdje kaj se headova tice, malo je zaostajala, al to ce vjerujem biti to za koji dan. Povodio sam se prijasnjim komentarima, tako da sam zapravo trazio potvrdu, al cini mi se da se tu bas i ne moze fulati puno, tih par dana razlike vjerujem da ne igra toliku ulogu, dok god su zadnja 2 dana u mraku i napravljen flush.
Uglavnom, vjerujem da ce sve proci kako treba, malo me muci to susenje, al prvo cu procitati tu po forumu, da sada ne postam offtopic.
Hvala Purica na brzom odgovoru, pomogao je zbilja puno ^^
 
21.09.2010
3
1
0
33
Prema tvojim slikama zakljucujem da moje biljke ne trebam dirati bar jos nekih 10ak dana. :)

Ta ljubicasta biljka me malo zbunjuje. Jel sve ok s njom? Prije nisam gledala takvu boju. o_O
 
04.08.2010
2
1
0
33
Koliko ja znam, boja cvjetova ovisi iskljucivo o sorti koju si sadila (nisam skuzio da si zensko do sada^^ pa pritom moje isprike ako sam te oslovio u muskom rodu).
Budovi, vrhovi, kako god ih zelis zvati, dolaze u zbilja wicked bojama, probaj googlati za "purple buds" i naici ces na svakojake ljepote, tipa ove:
http://www.free420now.com/wp-content/uploads/2009/03/mj-buds-1.jpg

Uglavnom, nisam neki profi tu da dijelim savjete, ali prilicno sam siguran da je ta boja prouzrokovana genetikom biljke, tako da nemas razloga za brigu (ekipa ispravite me ako grijesim).
Samo pazi na te dlacice, da ti ne posmede skroz, meni je na par vrhova vec takva situacija, al vjerujem da ce to biti super, masne su jako! ^^
Drzim fige XAOC da ti uspije ^^
 
21.09.2010
3
1
0
33
Hvala na savjetima, od velike su pomoci! ^_^
A inace, ovo su mi prve licno sadjene biljke. I mozda sam promasila temu, ipak je ovo trebalo staviti u vanjski uzgoj, jer rastu na balkonu, al' sta je tu je. :)

Ima dlacica koje su vec dobile tamno smedju boju, dok su neke jos bijele, zbog toga i ne znam kad da skidam cvjetove. o_O
 
04.08.2010
2
1
0
33
Iskreno , da sam ja na tvom mjestu, i da moram donijeti odluku na temelju tih tvojih slika, ja bi sacekao jos barem tjedan dana. Znam da uzivo vjerojatno drukcije izgleda, znam da je tako sa mojim fotkama, ali mislim da mirno imas jos barem tjedan dana. Te slike me podsjecaju na moje dok sam prvi put razmisljao o branju, pa mi je ekipa rekla jos bar 2 tjedna, mozda cak i 3. Pa eto, nekako sam sam odlucio manje vise. Mislim da ti je najbolje procijeniti tako da ti skroz gornji vrhovi (odnosno dlacice na njima - pestili) posmede, odnosno poprime takvu nekakvu narandastu boju. Jer ako skuzis, oni pocinju ranije dozrijevati od ovih dolje.
Cisto radi info, meni je jedna biljka skoro cijela posmedila, nju sam skinuo. Dok druga je na kojih 60%, i razmisljam o skidanju samo gornje polovice vrhova, tj onih koji zrelo izgledaju. Al sacekati ce ona jos koji dan.
Eto, mozda pomogne sav ovaj text, tipkalo mi se, valjda sam rekao nekaj smisleno ^^
Iskreno, volio bi da ti odgovori netko od old-timer ekipe, ja za sebe smatram da ne znam puno, pa ti govorim na temelju svog iskustva koje je malo. Al eto, mozda pomogne.
Good Luck!
 
21.09.2010
3
1
0
33
Hvala puno, ti tvoji savjeti su vec dosta posluzili! :)
Javljam ako biljka uspije. ^^
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Hehe ,ubo te purple , Welcome ! Inace ,ja bi ih pustio jos dve tri nedelje sigurno jos , lepo izgledaju a bice jos lepse . Ja cepnem hedic eden za probu pa znam kolko sam blizu kraja :)
smoking.gif
 
21.09.2010
3
1
0
33
Bolje vas nasla! :p

Ostavicu jos 10ak dana, pa onda sta bude, ne smijem duze, vec je dosta onih niti tamno smedje boje. ;)
 
04.08.2010
2
1
0
33
Eo ljudi , nije me dugo bilo , imam par dobrih vijesti! ^^
Ali prvo, Momir, koliko sam uspio skuziti po prvoj slici, mislim da imas jos bar 2 tjedna cistog cvjetanja, koliko vidim listici oko cvjeta i nisu bas puni kristala, oni ti budu kao da si ih posuo secerom, svi puni kristalica, ali to samo ti manji listici oko samoga cvijeta. Zatim, ovi veliki listovi su zbilja zeleni, vjerujem da biljka zeli jos rasti, tako sam se nekako i ja orijentirao (naravno, na naputak drugih, iskusnijih sa ovog foruma). Vjerujem da ce ti cvjetovi jos dakako narasti, ne cine mi se bas veliki.
Daj pukni informacije neke, tipa koliko ju dugo drzis na rezimu 12/12 (kada si poceo sa cvjetanjem) , koja je sorta , bla bla.
Usput, sladak "pas" - prije mi lici na tigrica malenog ^^

Back to me!
Dakle, proslo je neko vrijeme otkako sam skinuo prve dvije biljke, jedna se fino posusila, da se prstima izmrviti bez problema, te se susila kojih 3 tjedna. Po meni, izgleda kao mozda malo i previse, ali tu se valjda nemre fulati. Drugu sam skinuo prije kojih 2 tjedna , ona je isto sada gotova sa susenjem , malo se manje posusila, ali sam cvjetove sa njih dvije skroz skinuo te stavio u teglu na curing. Treca je jos uvijek objesena, nju sam prije 3 dana skinuo, ona jos ima vremena.
Svi su cvjetovi puni kristala , cakle se fino, ma meni uzitak gledati! Miris iskreno i nije kakav sam navikao , zapravo ga niti nema. Precudno... Jednostavno mi u sobi nema nikakvog intenzivnog mirisa, jedino na primicanje nosu se osjeti. Moram reci da nikad nisam vidio nikaj takvoga.
A review cete dobiti u sljedecem postu, od mog frenda ^^
Peace.
 
08.09.2010
1
0
0
34
Sjedim na stolici u sobi i uzivam u polaganom govoru Terrencea Mckenne o tome kako "Culture is not your friend." i sve njegove interpretacije odstupaju od danasnjice.

I onda se nasmiješim i kažem kako je dobra ova vutra od Paradoxa, jedan joint s 1,3 g vutre stvara toliko miline oko srca da je to za nevjerovat.
Ovo je neka fina Sativa s cudnim mirisom i zbilja neznam kada me ovako fino pralo filozofiranje jebena 2h. est da sam tu i tamo izgubio misao koliko mi je stvari padalo na um,
ali za sto se tice misli "The more the merrier." Ovo je cista petica.
 
24.06.2010
3
1
3
38
Poštovanje dragi kolege..ovako,dugo vas čitam,ali pošto mi je prvi put da sam se ozbiljno pozabavio sa ovim divnim hobijem,molio bi vas za mišljenje... http://img176.imageshack.us/img176/4954/imag0043i.jpg ... u 7. smo tjednu,pa me zanima dal je ovo optimalno za berbu? inace biljka mi ima cca 6 takvih vrhova

Unaprijed se zahvaljujem na vašem mišljenju i komentarima!

Lijepi pozdrav