Cvjetanje-dal' da ih skidam?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.08.2010
2
1
0
33
Pozdrav svim forumasima!
Evo, posto se polako blizi kraj mojim biljkama, trebao bi pomoc. Nisam siguran kada i koje cvjetove da berem, odnosno stavim na susenje... U tutorialima sam citao tek dok 50-70% svih cvjetova na biljci promijeni boju, da je to to. Pa evo par fotki, mozda cete vi moci bolje procijeniti. Slikao sam najvece vrhove, jer se inace ne kuzi bas izdaleka, a vecina cvjetova izgleda poput njih na biljci, tu i tamo koji manji cvijet je zeleniji.

Prva biljka:
http://img255.imageshack.us/img255/8540/dsc05775nd.jpg

ostatak biljke izgleda otprilike isto, nekih 50% cvjetova se rumeni, zapravo su i posmedili. Imam osjecaj kao da ti pestili koji pocnu mijenjati boju, to naprave prebrzo, pa kao da su ili zeleni ili prezreli... Probajte procijeniti, pa dajte neki hint ako nije bed...

Druga biljka:
http://img841.imageshack.us/img841/6771/dsc05777.jpg
cvjet sa iste biljke:
http://img530.imageshack.us/img530/4332/dsc05779g.jpg

Molim za help, biljke su zbilja lijepe, urod bi trebao biti solidan, pa da mi ne propadne cijeli trud i napor ulozen :)
Hvala unaprijed!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: delboy

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
bok! samo ti pricekaj jos malo, ja to jos nebi capnuo.. daj joj vremena da se napumpa jos.. ak nemas mikroskop pricekaj bar da ti se svi veci listovi krenu susit..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pod kojom lampom to raste,prije koliko su pokazale spolo,koje sjeme?
ja bi ovaklo bubnuo da treba još bar 2-3tjedna,iako mislim da je i to malo nekako.Usporedi slike za nekim zrelim biljkama pa vidi razliku.Računaj kad pobereš cvijetove(kad dođe vrijeme) da se smanje više nego duplo kad se osuše koji dan.Ne žuri svakako,listovi na biljci su još prilično zdravi i kao da govore da oče još rasti.Kad počnu oni lagano propadati i sušiti se,žutiti šta li več znat češ da je biljka doživjela svoju starost i da je u punoj fazi cvjetanja.Po meni se hedovi tek trebaju početi pravo pumpati!
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
ostavi još , nemoj još!
budi strpljiv, nek se napumpa...ostavi je bar tjedan dva pa vidi kakva ce izgledat....
prihrani još jedan put s punom dozom i ostavi.... onda flush pa tišina tjedan dana...taman 2 tjedna... moj prijedlog sudeci po svemu sto vidim...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CIKABAJA75
04.08.2010
2
1
0
33
Jooj ekipa fala! :D nema sretnijeg. Ja mislio to sada jedan dan skidati dolje... Dakle ostaju kako jesu. Rasle su na dnevnom svjetlu, na prozoru moje sobe. Posadene su sredinom 5. mjeseca ako se ne varam, a 12.7. sam poceo cvjetanje, tada sam se vratio sa mora.
Delboy, sto si mislio pod time "flush pa tisina tjedan dana"? U mraku tjedan dana?
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Za prozor sobe to je vrhunski , jos pricekat koji tjedan i bit ce to bombon!
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Mislio ja da prihraniš još jedan put, zadnji put... i onda nakon par dana flush ( ispiranje) znači da očistiš sistem od gnojiva, da nebi rezalo po grlu sa par litara vode, da se iscjedi zemlja posteno.
A onda, mozes i u mrak s njom , kako god hoces taj zadnji dan.
Al pusti ti nju nek se napumpa, ak si mogao toliko čekat mozes i sad još nek ti napuni kristala što više moze...i gledaj sa povećalom trichome i dlačice , ako hoces jači stoned ostaviš da 60% bude kaveno smeđkaste boje, pa onda režeš i vješaš naopačke na tamno i provjetreno mjesto.
Sretno ti bilo do kraja, brojiš sitno, nestrpljenje je sve veće... heh
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tommy
21.03.2010
36
0
0
41
ja bih se nadovezao na temu. imam par biljaka koje rastu outdoor, posto sam zbog skrovitosti morao da izaberem mesto gde nema sunca bas ceo dan otisle su malo vise u visinu, + sam male hedice pri dnu zakidao. ostali su samo gornji hedovi ali ce da budu bombona. prepuni su trihoma, do sad nisam ni jednom imao biljke da izgledaju toliko dobro. moje pitanje je sledece. ja znam da bi bilo dobro da cekam da pola trihoma porumeni, a sta bi bilo ako bih cekao jos vise, da porumene skroz svi? sta bih dobio a sta izgubio? kakva bi bila razlika u radu? sative su.
 
04.08.2010
2
1
0
33
Zahvaljujem svima na pomoci, cak su pohvale pale, i to mi ulijeva radost u vene! Nadam se da ce biti za konzumirati ^^

A sensiman, kaj se tvog topica tice, nisam ti siguran da bi ti mogao odgovoriti tocno, al iz tutoriala sam shvatio da ne valja cekati da biljka predugo cvjeta, jer se onda cvjetovi suse dok su na njoj, a to uzrokuje gubitak THC-a (ispravite me ako sam u krivu) iz meni nepoznatog razloga. Tako da prakticki dobijes cvijet koji je beskoristan.
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
253_WhenToHarvest2_1.jpg


legenda po kojoj svi rade

btw: imaš REP+ od mene ...
svaka čast ,biljoze su med medeni
 
04.08.2010
2
1
0
33
Jooj , fala Delboy, uzvracam REP naravno!
Sada slijedi cekanje jos neko vrijeme, valjda ce se isplatiti. Ako bude problema, pitanja, postam^^
Hvala svima na pomoci, uistinu ste pomogli svi skupa!
Poz ekipa.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
svaka čast za biljke, k tome su još rasle na običnom suncu, šta se svjetla tiče.. cvetovi izgledaju fino, nemoj to skidati, čekaj, isplatit će ti se :icon_lol:

@sensiman, nemoj čekat predugo, otići će ti sve kvragu... napravi harvest kada treba i svi sretni i zadovoljni
 
21.03.2010
36
0
0
41
hvala ljudi. ja bih da mi rad bude vise stond nego high. kada da berem da bi biljka imala takav rad?
takodje sve pohvale za prozor grow, super to izgleda
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
sensiman je napisao(la):
hvala ljudi. ja bih da mi rad bude vise stond nego high. kada da berem da bi biljka imala takav rad?
takodje sve pohvale za prozor grow, super to izgleda

253_WhenToHarvest2_1.jpg


nemožeš birat kakav će ti rad biti :eek:hno: to ovisi o biljci... a biljku ubereš kada je vrijeme za to,... nemoj eksperimentirati nepotrebno jer vidim da baljezgaš gluposti, s tim da želiš duže držat biljku nakon završetka cvjetanja... pssst.. nemoj to okolo pričat :icon_lol:
 
21.03.2010
36
0
0
41
stani sid prijatelju, koliko ja znam, pristili mogu da potamne i kada biljka nije zrela za branje, a uzrok moze biti 100 stvari. zar se zrelost ne odredjuje najbolje prema boji trihoma? prijatelj mi je pricao da treba da trihomi potamne skroz, sto su tamniji rad bude vise stond a manje cerebral
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Pitaš savjet i daješ sam sebi odgovore pa se čudim šta pitaš onda,ili je spam u pitanju.Poslušaj prijatelja pa vidi da li je u pravu.To ako ostane malo duže mislim da je gotovo nebitno jer ako je dim dobar nečeš ni primjetiti razliku.Bitno da pogodiš kad je "najmasnija" i spremna,za drugo nema smisla nagađati.Ti ih gledaš,maziš i paziš,izbor je u tvojim rukama.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
da ali mi ne pričamo ovdje o ranom umiranju biljke nego pričamo o tome da se nebi trebalo ostavljati biljku preko vremena u cvjetanju! to sam jedino htio reći!

a to kako ćeš ti odraditi ovisi o tebi... meni je svejedno, samo sam ti odgovorio na pitanje koje si postavio vezano za cvjetanje... a to da pistili mogu potamniti prije završetka znam, nemoraš mi to napominjat!
tu sam da pomognem ako mogu, a ne da se pravim pametan...

sretno do kraja!
 
21.03.2010
36
0
0
41
hvala na savetima ljudi. i na pomoci :)))
ja samo zelim da izvedem biljke do kraja i da dobijem sto bolje rezultate, tj kvalitet. s obzirom da su otisle dosta u visinu, i da sam zakidao donje male hedice bice mala kolicina ali se nadam da ce biti sam vrh jer su prepune trihoma, kao da su posecerene, takve biljke nisam odgajio do sada
 
04.08.2010
2
1
0
33
Hehe , drago mi je kaj ste se razumjeli do kraja.
Evo mali update, danas pognojio, sada spavaju curice trenutno, naime ako ikoga zanima, ja ih navecer stavim na prozor, tipa oko 12, sigurno nema svjetla, a i tada negdje idem spavati. Ujutro sunce recimo izlazi oko 5,pola 6, te bi 12 h svjetla znacilo da bi oko 17h morao ih micati sa prozora. Prozor gleda na istok tako da mi je prvi dio dana bio najkorisniji. Nikako se nisam mogao snaci za mjesto gdje cu ih drzati u mraku, pa sam napravio vrlo jednostavnu i domisljatu stvar: izrezao sam crnu vrecu za smece, onu veliku, po duzini sa jedne strane, tako da sam zapravo dobio otvor za umetnuti sa strane. U kutu sobe sam pricvrstio oba vrha vrece, te jednostavno sa selotejpom zatvorio otvor jednom kada bi spremio biljke unutra. Jednostavno je, sluzi svrsi ^^ I naravno, izrezao nozem male otvore iza i sa strane da biljka moze disati. Covjek se mora snaci :p

Pa eto, mozda nekome i pomogne, valjda nije spam. A ja pocinjem odbrojavati zadnje dane, sad oce biti tjedan ili 2, vidjet cu, ali postam ovdje ako bude pitanja, problema etc.

Fala svima na pomoci! Ekipa, najjaci ste!