Cvjetanje u ranoj vege fazi (single top flower)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.09.2015
44
18
8
62
Pozdrav za ekipu sa foruma.
Ne spadam bas u neiskusne uzgajivace ali nikad nisam stavljao biljke na inducirano cvjetanje u ranijim vege fenofazama.
Naime, trenutno mi je dostupan zatvoreni i od svjetla zasticen prostor velicine 0.9m x 0.8m x 2.5m (spajiz oliti ostava). U tom prostoru su ugradjene police (horizontalne pregrade) dimenzija 0.9m x 0.45m sa medjusobnim vertikalnim odstojanjem od 0.5m. Pri vrhu te prostorije imaju cetiri okrugla otvora za ventilaciju precnika fi=5cm. Na ulazu u taj prostor su postavljena vrata koja ne propustaju svjetlo. Znaci uslovi za gajenje poprilicno kontrolisani. Eh, sad, dosao sam na ideju da ne razvaljujem police u tom prostoru nego da na plafon svake od tih polica (ima ih 5 ukljucujuci i plafon prostorije sa medjurazmakom od vec pomenutih 0.5m - znaci imam 5 medjurazmaka visine 0,5m i povrsine o.9m x 0.45m) nakacim LED panel ODGOVARAJUCIH karakteristika i da na svaku od tih polica stavim po 15 biljoza (dobro oziljenih klonova) i da ih natjeram na cvjetanje kada biljke dostignu visinu od recimo 25-30cm.
Evo sta me najvise zanima u ovom slucaju:

1. Koliko biljoze rastu u visinu posle pocetka cvjetanja (gajio sam in door ali nikad nisam obracao paznju na taj podatak jer nisam bio u skripcu sa visinom prostora u kome gajim) ?
2. Koliko treba da je minimalno duboka posuda za zemlju u kojoj cu gajiti klonove (da li da pikiram - odrezem centralni korijen prilikom rasadjivanja biljki jer on sluzi samo za fiksiranje biljke i prodire samo u dubinu) ?
3. Obzirom da je planirana snaga svakog panela cca 80W/kom (znaci ukupno 400W), da li ce biti dovolna navedena cetiri otvora od po fi=5cm (na svaki cu postaviti ventilator za izduv) za ventilaciju ?

Da li se neko od cijenjenih kolega susretao sa ovim nacinom gajenja ? Bio bih veoma zahvalan na svakom savjetu i dobronamjernoj kritici.

Srdacan pozdrav, 3131011
 
17.09.2015
44
18
8
62
Tooo Kralju !
Izvinjavam se ekipi ako sam nepotrebno otvorio temu ali nisam znao da se ovaj vid gajenja oznacava kao SoG metoda.
U svakom slucaju ako neko ima savjet za mene - dobrodosao !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amneziaHaze