cyber cops

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Bloodsiller
Neznam, mislim da smiju "da te biju" jer ja se sjeèam ko mulac bio sam 8 razred, bio sam pijan ko letva za sebe nisam znao. Budale me uhvatile strpale u auto i do stanice po rebrima. I još sam im reko vidjet æete vi za ovo, i jedan od pandura okrenuo se prema mojim prijateljima reko ništa niste vidjeli osim ako netko još želi u stanicu???

zar ne vidis da su se iz ove price bili uplasili i koristili vas trenutni strah kako ih ne bi prijavili...


Doors of perception

Druze znam ja sve to,pisao sam vam (ne znam gde na forumu) da jesam dobijao batina ali sam isao po lekarski nalaz sa kojim sam opet isao u stanicu policije pravo kod onih koji su me tukli i koji trebaju da podnesu prijavu protiv mene....NIKADA MI POZIV ZA SUD NIJE STIGAO

Ljudi imate internet i nadam se da umete da ga koristite...
nadjite i procitajte krivicni zakon Republike Srbije i Hrvatske...naucite napamet clanove o koriscenju opojnih sredstava i pozivajte se na clanove o svojim pravima
Mozda imate prijatelje koji studiraju prava pa ih pitajte za misljenja...

Garantujem da nece policija imati isti odnos prema vama ako znate svoja prava...i jos nesto kada vide da to znate nece biti sigurni da li znate sve sto treba da znate pa se nece tako ponasati..
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
I jos nesto imamo EXTRA doktorku koja ne trpi bilo kakvo nasilje a policijsko pogotovo...pa mi je na pitanje odakle ti ovakve povrede dobila odgovor " od policije"..

verovali ili ne zena je poludela i pocela da psuje u ordinaciji...cak mi je u nalazu napisala "da su povrede nastale usled torture policije" sto nema pravo ni jedan zdravstveni radnik...

Zdravstveni radnik moze samo da konstatuje povrede a ne da tvrdi ko ih je naneo (jer nije svedok dogadjaja)...
U SVAKOM SLUCAJU HVALA JOJ
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa to ..to ti pricam...prenesi to iskustvo na ove korisnike foruma koji su u paranoji od policije...

Pa momci ,po pravilu sluzbe policije republike Srbije gradjanin je zasticen kao beli medved...ali zato sto gradjanin ne zna svoja prava policija to koristi i maltretira narod...

A da Doors, sada sam procitao da si napisao kako su mogli da ti izbuse noge (pistoljem)....
Ne znam kako je u Hrvatskoj ali u Srbiji NE SME DA IZVADI PISTOLJ ako nije na njega pucano i time mu ugrozen zivot....to je jedina situacija kada policajac moze da izvadi pistolj a o pucanju da ne pricam
Za svaki ispaljeni metak moraju da podnose izvestaj unutrasnjoj kontroli...onda se tu ispituje da li je trebao da ispali ili ne...
zamisli ako mu nakacis jos i privatnu tuzbu a tuzis i drzavu za pretrpljen strah i dusevni mir,pa nadjes privatnog psihijatra pa uzmes dokaz da sada imas traume od pistolja i policije odnosno nepoverenje u drzavu...
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
vidiš dobra ideja. Napraviti online brošuru što policija smije a što nesmije tj koja su prava pojedinca. Pa jednu takvu za hrvatsku, srbiju, bosnu ...

To bi bilo ful korisno.

aj nek se jave ljudi koji znaju nešto i spremni su posvetiti malo vremena tome
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ovo je po meni EXTRA korisno....

Ljudi imate internet i nadam se da umete da ga koristite...
nadjite i procitajte krivicni zakon Republike Srbije i Hrvatske...naucite napamet clanove o koriscenju opojnih sredstava i pozivajte se na clanove o svojim pravima
Mozda imate prijatelje koji studiraju prava pa ih pitajte za misljenja...

...jer i neznalica ima svoj zivot,ne mora bas da spava na forumu :wink:
Stvarno nemam toliko vremena

Potrudite se da saznate ako mislite da je to znacajno za vas nacin zivota...
 
03.09.2006
34
4
0
Mene su na moru tukli jer sam se na plazi raspitivao o vutri. Pazi kakvu su foru smislili. Jedan u civilu mi je prisao i pitao me da li znam gde ima vutre. rekao sam mu da neznam. Zatim je prisao drugi i izvadio zagasen dzoint, i pitao me da li ocu malo. Rekao sam da necu, a zatim me je ovaj prvi pitao odakle sam. Rekao sam da sam iz Zrenjanina(laz), jer nisam znao ko su, a nepoznatima nije pametno otkrivati identitet. Pokazao mi je legitimaciju i trazio licnu kartu. Kada je video iz kog sam grada udario me je pesnicom i polomio mi je nos.Primecujete da je prvo pitao odakle sam a zatim se predstavio_Onako krvavog su me vodili kroz grad do stanice. Tamo su me jos malo maltretirali. Da nisam bio u tudjoj drzavi, i da me nije bilo strah da keva ne sazna tuzio bi ih. Sada kada keva zna sve o mom "hobiju" nebih razmisljao ni sekundu. Tuzio bi ga do poslednje pare.
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Pa šta ti mogu ako ti daju joint? Pa dali su ti ga nisi ti njima nudio oni su tebi. I da si uzeo mislim da ti ništa nebi mogli!
 
03.06.2006
22
0
0
Bloodspiller je napisao(la):
Pa šta ti mogu ako ti daju joint? Pa dali su ti ga nisi ti njima nudio oni su tebi. I da si uzeo mislim da ti ništa nebi mogli!

Slusaj sad ovo...kakve fore imaju murjaci:

Dodje ti, recimo punker (citaj:murjak u civilu) sa smotanim jointom i pita te idemo zapalit i ti mislis da to sigurno ne moze biti murjak i odes s njim. Dodjete do neke bukse, nije vazno i on ti kaze : "Ajde ti zapali (i navede neki razlog)". Ti zapalis, povuces par dimova, on izvadi znacku i privede te. Za takav slucaj sam cuo. Oni imaju bezbroj fora pomocu kojih ce te ili izlemat ili izvuc iz tebe pricu.

Btw, frend mi je rekao da ti mozes pitat nekog tipa : "Dali radis za policiju ili bilo koju drugu vladinu agenciju?", da ti on mora odgovoriti iskreno ako je recimo murjak u civilu, dali netko zna vise o tome?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ne mora da ti odgovori tacno ako je sakrivanje njegovog identiteta u korist drzave.
Ako on tebi pokaze znacku i zatrazi ti licnu kartu, mozs mu traziti sluzbeni broj pod kojim se vodi,ako ti ni to nije dosta mora ti reci kako se preziva ali nije obavezan da ti kaze njegovo ime.
Prijavu podnosis protiv sluzbenika ministarstva unutrasnjih poslova sa tim i tim brojem koji se preziva tako i tako...
Vec sam pisao da neovisno od godina on mora da se gradjaninu obraca sa VI ako to ne uradi krsi gradjansko pravo i legitimisanje nije po propisu...

Sto bi trebalo da znaci da nekoliko takvih prijava o nepropisnom legimisanju moze da se u unutrasnjoj kontroli policije smatra kao nasilnicko i takva osoba se moze smatrati nepodobna za funkcije koje su u blizem kontaktu sa javnoscu...
Sto znaci da moze da napreduje jedino kao vozac,magacioner,piskaralo....pa neka vidi da li mu se isplati
Ali da bi do toga doslo gradjani moraju da sami stite sebe i svoja prava ,odnosno da prijavljuju ovakve nepravilnosti...(uz svedoke) ako nema svedoka posluzice mobilni telefon koji ima audio zapis...
 

korisnièko vime

Aktivan Član
17.05.2005
168
6
0
Tihojla je napisao(la):
vidiš dobra ideja. Napraviti online brošuru što policija smije a što nesmije tj koja su prava pojedinca. Pa jednu takvu za hrvatsku, srbiju, bosnu ...

To bi bilo ful korisno.

aj nek se jave ljudi koji znaju nešto i spremni su posvetiti malo vremena tome

u srbiji je to veæ uradjeno, a verovatno o kod vas. ja sam na EXIT-u pre valjda 2 godine dobio vodiè "U pravu si!" u kojem su navedene korisne stvari o pravima gradjana,zakonu,...

ne mogu sada da nadjem knjižicu ali seæam se da je bila super odradjena.

sad sam otišao na njihov sajt koji izgleda nije ažuriran od jeseni 2005, ali možda neko nadje informacije koje æe mu biti od koristi.

http://www.upravusi.org/knjiga/index.html
 
31.07.2006
0
1
0
ako ih ima boli njih qrac stace tebi pol kile za osobnu upotrebu ili prodaju...ti brate imas lapo kile pa ti dokazi da je to za licnu upotrebu...


Koliko ja poznajem zakon... ako te uhvate u trenutku pokusaja prodaje onda te automatski terete da dilas. Tu nema spasa :) No ako te uhvate da posjedujes npr. pola kile marihuane, onda sud treba dokazati da dilas. Jer po toj logici, mogu te uhiti sa nozem i sad se ti pokusaj obraniti da nisi htio nekoga ubiti. Tuzitelj treba iznesti dokaze da dilas. Jer kako sam rekao, onda te za noz mogu optuziti da ubijas ljude, za auto te mogu optuziti da svercas kurde preko granice, itd..

Prvo i osnovno pravilo: NEDUZAN SI DOK SE NE DOKAZE SUPROTNO!

No nazalost, ja sam isto cuo da te u praksi odmah terete da si diler. Angazirajte odvjetnika!! TO NE SMIJU! Moraju dokazati da dilas.

Vrijeme je da netko progovori o tome u medijima. Kod jednog mog frenda su pronasli pola grama marihuane sa sjemenkama. Na sudu je optuznica bila da je dilao i sadio. Samo malo.... Tuzitelj moze sastaviti optuznicu kako zeli AKO IMA DOKAZE ZA NJU. Kakav je to sudac koji takvu optuznicu prihvati??

Ne mogu se tako odnositi prema gradjanima. Znam da je nas pravosudni sustav u *****, ali ovo je izvan svake pameti.

DOKAZI!! DOKAZI!! Na temelju dokaza sudac donosi presudu a ne na temelju optuznice!!! Jer u njoj moze svasta pisati, pogotovo ako ne trebaju dokazi :lol:

To se nebi smjelo dogadjati, u bilo kojem slucaju -ne samo u slucaju marihuane. Ovo je stvarno veliki problem.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Bravo, zakoni u bivsoj Jugoslaviji se rade po konvencijama o ljudskim pravima, skraceno sve se nase drzave uvlace u du..biiiip EU
Ali je to u ovom slucaju za razliku od drugih dobro.

Znaci rekao sam bravo jer svaki krivicni zakon pocinje sa SVAKI GRADJANIN JE NEVIN UKOLIKO SE NE DOKAZE SUPROTNO.U ovome lezi velika snaga,jer je tesko nesto dokazati na osnovu toga sto ste kod sebe imali "paket" vutre,jos ako je otvoren NEAM TEORIJE da dokazu da ga prodajete.

Pisao sam malo o zakonima odnosno o pravima, vecina problema nastaje to sto ljudi ne znaju da ne moraju da potpisu IZJAVU koju dajete o oduzetoj robi i predmetu...
Sve policije ovoga sveta pokusavaju da nagovore lice da potpise tu izjavu u sto kracem roku i bez advokata....

NE POTPISUJTE NISTA DOK TRAJE SASLUSANJE,U TOKU SASLUSANJA IMATE PRAVO NA ADVOKATA,UVEK GA TRAZITE SVE PRIZNAJTE ALI NISTA NE POTPISUJTE

ako traze da priznate da ste najblizi saradnik Bin Ladena priznajte ali ne potpisujte dok ne dodje advokat..

Vecina problema nastaje oko klasifikacije dela upravo kod potpisivanja IZJAVE,sto znaci da ce vam nametnuti sta da potpisete ili ce vam oni "kao pomoci da objasnite delo" SVE RADITE ALI NE POTPISUJTE NISTA BEZ ADVOKATA

Moj vam je savet kada pocne psihicka tortura policije....shvatite da to sto vam se tada desava ne moze vecno da traje,zbog toga budite smireni i ako treba da traje 48 sati onda trpite maximalno tih 48 sati jer ce sve to proci ( SAMO TOGA BUDITE SVESNI )
Posle 24 a ne posle 48 ce vasi roditelji prijaviti vas nestanak,a kada dobiju informaciju da ste kod njih e tek im onda sleduje SEX ako ste maloletni a ako ste punoletni sledi SEX o obaveznom pravu na poziv i pravo na advokata....e zbog ovakvih razloga pada optuznica a njih mozete tuziti za uskracivanje ljudskih prava,psihicki i dusevni bol (zapamtite da je dusevni bol uvek vise kotiran) pa onda vasi roditelji tuze policiju za pretrpljen strah,psihicki i dusevni bol jer nisu znali gde im je dete....

NEMOJTE DA PRODAJETE I SVE JE OK
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Bravo, zakoni u bivsoj Jugoslaviji se rade po konvencijama o ljudskim pravima, skraceno sve se nase drzave uvlace u du..biiiip EU
Ali je to u ovom slucaju za razliku od drugih dobro.

Znaci rekao sam bravo jer svaki krivicni zakon pocinje sa SVAKI GRADJANIN JE NEVIN UKOLIKO SE NE DOKAZE SUPROTNO.U ovome lezi velika snaga,jer je tesko nesto dokazati na osnovu toga sto ste kod sebe imali "paket" vutre,jos ako je otvoren NEAM TEORIJE da dokazu da ga prodajete.

Pisao sam malo o zakonima odnosno o pravima, vecina problema nastaje to sto ljudi ne znaju da ne moraju da potpisu IZJAVU koju dajete o oduzetoj robi i predmetu...
Sve policije ovoga sveta pokusavaju da nagovore lice da potpise tu izjavu u sto kracem roku i bez advokata....

NE POTPISUJTE NISTA DOK TRAJE SASLUSANJE,U TOKU SASLUSANJA IMATE PRAVO NA ADVOKATA,UVEK GA TRAZITE SVE PRIZNAJTE ALI NISTA NE POTPISUJTE

ako traze da priznate da ste najblizi saradnik Bin Ladena priznajte ali ne potpisujte dok ne dodje advokat..

Vecina problema nastaje oko klasifikacije dela upravo kod potpisivanja IZJAVE,sto znaci da ce vam nametnuti sta da potpisete ili ce vam oni "kao pomoci da objasnite delo" SVE RADITE ALI NE POTPISUJTE NISTA BEZ ADVOKATA

Moj vam je savet kada pocne psihicka tortura policije....shvatite da to sto vam se tada desava ne moze vecno da traje,zbog toga budite smireni i ako treba da traje 48 sati onda trpite maximalno tih 48 sati jer ce sve to proci ( SAMO TOGA BUDITE SVESNI )
Posle 24 a ne posle 48 ce vasi roditelji prijaviti vas nestanak,a kada dobiju informaciju da ste kod njih e tek im onda sleduje SEX ako ste maloletni a ako ste punoletni sledi SEX o obaveznom pravu na poziv i pravo na advokata....e zbog ovakvih razloga pada optuznica a njih mozete tuziti za uskracivanje ljudskih prava,psihicki i dusevni bol (zapamtite da je dusevni bol uvek vise kotiran) pa onda vasi roditelji tuze policiju za pretrpljen strah,psihicki i dusevni bol jer nisu znali gde im je dete....

NEMOJTE DA PRODAJETE I SVE JE OK
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Koliko ja poznajem zakon... ako te uhvate u trenutku pokusaja prodaje onda te automatski terete da dilas. Tu nema spasa No ako te uhvate da posjedujes npr. pola kile marihuane, onda sud treba dokazati da dilas.

Ovo cu se raspitati kako ide ali mislim da moze da se zavrsi samo na njihovoj zelji da prikupe dokaze kako bi javni tuzioc podigao optuznicu za prodaju nedozvoljenih supstanci (u ovom slucaju cannabis)

Znas sato ovo kazem (ne tvrdim ali cu proveriti) jer je veoma malo verovatno da ce neko ako prodaje 1/2 kg biti uhvacen bez dojave i saradnje drugog lica.Ne prodaje se 1/2kg na sred ulice a niko ne zna sta se desava u 4 zida.Ako postoji neko ko je obavestio policiju onda sigurno sledi optiznica za prodaju.
Ako se nekim slucajem dogodilo da se u primo-predaji policija zadesi na licu mesta onda oni moraju izneti dokaz da se u ovoj transakciji radilo o prodaji.

Znaci postavlja se pitanje gde su pare ?
Ako nema vecih para kod ova 2 lica dobar advokat ce izdejstvovati da lice koje je predavalo navedenih 1/2kg bude tereceno samo za omogucavanje koriscenja,sa tim sto ce morati da dokaze odakle mu zaplenjena roba....najgore je da se branite sa NN licem, jer sudija nece u ovo poverovati kao i svaki drugi normalan covek.

Provericu ali sigurno znam da novac u ovoj situaciji igra veliku ulogu.
Ovakva radnja se ne tretira isto kao slucaj ako ste uhvaceni na delu za razbojnistvo ili ,bolji primer, za obijanje nekakve radnje.
Jer ako ste uhvaceni pored polomljenog prozora ili unutar radnje nema teorija da dokazete da niste hteli protivpravno da ostvarite korist.

http://www.bgcentar.org.yu/documents/ZAKON O PREKRSAJIMA.htm