Džon Bovi Grow - Afghan KR, White Widow & Amnezia (sve auto), 400W HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Vutroljubci vozdra!

Dok se dimi tek otkjuran grow, već prsti svrbe da se krene sa novim. Ova naša hortikultura je divna nauka, jednom te dotakne i začara te za cijeli život.
Ostajući dosljedan samom sebi i svojim godinama, u ovaj zimski grow stavljam old school "Hair Metal" sorte Afghan Kush i White Widow, a onda za promjenu presjecam sa nečim za mene novim, a to je Auto Amnesia (Skunk / Cinderella 99 / Jack Herer / Thai X Ruderalis). Nakon što sam probao Fantasmo Express a.k.a Auto OG Ghost Train Haze koji je moja supruga uzgojila, više nisam tako sumnjičav prema ovim genetskim novotarijama čije ime nekada ne znam ni izgovoriti (Hubbabubbasmelloscope? Mislim, stvarno?).

Sjemenke: Afghan Kush Ryder by World of Seeds, White Widow by Seedsman, Amnesia by World of Seeds
Box: drvene ploče, homemade, 600 x 1000 x 1600 mm, bijeli premaz
Ventilacija: aktivni ispuh, pasivni upuh, dva venta za cirkulaciju
Svjetlo: HPS 400 W Sylvania Growexpress
Režim svjetla: 24/0
Trening: blagi LST, koliko prostor bude dozvolio
Hrana: Hesi starter kit, Slavol
Zemlja: Teramagma
Saksije i raspored: Afgan 16 litara, WW 16 litara, Amnesia 12 litara

Eh, ono što će u ovom growu biti drugačije je to da ću od samog početka koristiti samo HPS, dakle bez uobičajenog vegetiranja pod hladnim CFL-om. Razlog je praktične prirode, a to je negrijana prostorija u kojoj je box, pa ću temperaturu u njemu održavati pomoću lampe. U mome gradu već danima vladaju minusi, tako da će balansiranje temperature biti mala zezancija.

Eto, to je uvod u ovaj moj grow, sada bi trebalo staviti neke slike. Na putu od sobe do boxa smo ih stavili pod jelkicu...
111 OK.jpg


Za kraj, jedna starogradska, onako protiv uroka i za dobar početak :joint2::
 
Poslednja izmena:

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
O, daaa... :) Testirano u punom radu 72 sata dok je vani bilo -5, i tek onda sam se uopšte odlučio za početak growa. Za sada biljkice izgledaju sretno na prijatnih i stabilnih 25 stepeni. :thumb:
Imaš pravo, ali temperaturu ću da kontrolišem i regulišem više puta na dan. :bocni::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Nek je sa srećom!Pratim afgana jer mi je to iduće na popisu,navijam i za ostale da budu fine dame!:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nostromo

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ajde frend da si i ti krenuo(nastavio)sa grow-om.Ovo za sorte...za neke moras imati osnovnu i srednju skolu da bi znao izgovoriti..he,he:D
Ali mi je drago da ti se svidilo pa siris vidike.
Sretno i znas da pratim:popcorn::
Sorte..opake:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nostromo

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Ma sa Afganom nema greške. :) Onaj moj iz prošlog growa komotno mogu da doniram Odjelu za anesteziologiju kliničkog centra, da ga koriste za uspavljivanje pri operacijama na otvorenom srcu.
Ovaj tvoj izgleda sjajno, zato oprez prilikom korištenja, kako kažu na uputstvima za lijekove: "Pri korištenju potreban poseban oprez pri upravljanju vozilima i/ili rukovanju mašinama". :)
 

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sretan grow,lijepe sorte si odabrao!! :thumb: :D! 400-tka hps grije fino i bit ce ti manje vise taman sto se temp tice u negrijanom prostoru,mogla bi i zagrijat prostor s vremenom.. Pici samo,navijam za amnesiu.. Peace :joint:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nostromo

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Za sada je sa temeraturom sve OK, nema velikih oscilacija.
Imam probleme druge prirode... :(
Od prvog growa koristim Teramagmu, i pokazala se sjajnom zemljom. Sve donedavno...
Unazad više od pola godine su promejnili dizajn pakovanja od 60 litara, ali izgleda i sastav zemlje. Nekada je ta zemlja bila puna onih organskih tragova u sebi, sitnih dlačica i vlakana, bila je rahla i rastresita. Sada ni traga od tih "bio tragova", da ih tako nazovem. Zemlja je crna, lijepa (koliko to fuckin' zemlja može biti). o_O

Ne bih obračao pažnju na to, ali evo već treći grov za redom od kako nju koristim imam problema sa po jednom biljkom u growu. Uvijek isti simptomi, veoma nalik na nedostatak kalcija: smeđe fleke na listovima, krhki i lomljivi listovi, šuplja stabljika, mali urod. To se do sada desilo i sa Afganom, i sa Mazarom...

Evo, sada mala Amnezija, stara samo 8 dana ima male, smeđe tačkice na dva, od postojećih četiri listića... Fuck! :fuck:
Otišao sam u poljoprivrednu apoteku, kupio Calcinit, i zalio je sa 1 gram na litar. Vidjet ćemo... :watch:
Odoh zapaliti da se smirim. :smoke:
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Taman ti htio napisati da mjenjas zemlju kada mi pred oci ulete dva roza velika pota,"roza growa";)i provalim kako si vec stavio sve u finalne potove.Nadao sam se da na presadivanju bubnes novu zemlju:fuck:.
Hebemu misa..neznam sta da ti pametno napisem..guraj pa dokle ide..:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nostromo

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Ja sam ti od onih koji autose odmah sade u završnu teglu. Znam da nije popularno na ovom forumu, ali ja iskreno ne vidim razloga za presađivanje autosa... A raspitivao sam se na forumu, nije da nisam. :)
Ne sjedaj mi na muku, molim te. :fuck: Kada sam krenuo da zasadim grow, mojih smeđih potova nigdje u kući, kao da su u zemlju propali. :eek: A nisu baš mali...
I tako, da ne bih odgađao, uzmem ove ružićaste od svoje rezidentne growerke. Znam brate, bruka i sramota da sorta poput Afghana ide u ovakav Hello Kitty pot, ali šta da radim? o_O :)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598

nostromo

CSI Baščaršija
16.09.2014
262
1.147
143
Vutroljupci vozdra! :puuuh::
Što ti je instant karma. :fuck:
Taman kad sam se ufurao i poprimio onaj "odoh ja ganola da loma growam", desi se katastrofa. Prvo sa zemljom koja je promjenila sastav i kojoj je (po mojoj procjeni) nedostajao kalcijum. Kupim Kalcinit u biljnoj apoteci i fino turim naočale i pročitam da, uz 20% Kalcija, ovo čudo satrži i 15.5% Nitrogena. I umješam ja to po preporuci proizvođaća, hladno zanemarujući puku trivijalnost da je to vjerovatno doza za poljoprivredne usjeve, neku soju ili kukuruz kokičar, a ne za osjetljivu Amneziju. :whato:: I onda, da utvrdim gradivo, i u drugo zalijevanje uvalim isti dodatak. :clap:: Nakon prvog zaljevanja su biljke bile OK, ali nakon drugog... Haos! Lišće se uvrće, biljke pokazuju kanđe oči da mi iskopaju. OK, been there done that, lagano u tuš kabinu na detoksikaciju i prislno odvikavanje.

Ali, ne lezi vraže... Iz dalekih tundri i tajgi fakin Sibira dođe hladni talas, temperatura -20, ne diže se iznad -10. I tako danima. Podjsećanja radi, box mi je u dijelu stana koji se ne koristi, pa time i ne grije. Plan je bio da se biljoze griju toplotom HPS-a. Prošle zime je to išlo više nego sjajno, ali ovaj put temperatura u boxu pada ispod 20. Još kada sam skontao da je temperatura vlažne zemlje pri dnu saksije oko 15, katastrofa je visila u zraku. :objesen:
Hitnom akcijom cure su prije tri dana prebaćene u prinudni smještaj, improvizovani box u mojoj radnoj sobi. HPS je u punoj funkciji i temperatura je 27C. :sun2:
Cure već pokazuju znakove oporavka i napredovanja. Naravno, ostali su tragovi, i urod će biti tanak, ali ne odustajem, ofskroz. :joint2:


Amnezija - 29. dan
a1.jpg

Afgan 29. dan
af1.jpg

Udovica 23. dan - Ovi listovi su ludilo. Moja mama je imala biljkicu, mislim da se zvala "Slonovo uho", imala je ovakve listove. :)
w1.jpg

Jedna zajednička.
z1.jpg
 
Poslednja izmena: