da li ce stici da iscveta do kraja

  • Začetnik teme silikolor banda
  • Datum pokretanja
Hempatia Soma iGrow Hemps garden
S

silikolor banda

Guest
ljudi moj problem je sledece prirode. moje biljke zakljucno sa danasnjim danom cvetaju 14dana. da li ce stici da zavrse cvat do 06.05. tog dana je moja krsna slava i bice mi puna kuca gostiju, znaci 05.05 biljke moraju van kuce. imaju jos 44dana fore da urade svoje. to ukupno dodje nekih 60 dana. da li mogu da postignu, i koji su nacini da ih malo ubrzam a da ne izgubim na kvalitetu, kvantitet je u 2 planu?
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Po njima samima ces videti,ali verovatno ce biti ubrane ranije. Cvetanje se ne moze tek tako ubrzati. Cvetanje mozes samo pospesiti stvaranjem idealnih uslova,dovoljno osvetljenje,dobra zemlja...mada opet to se vise odrazava na velicinu heda tj kolicinu a ne na brzinu cvetanja.
Meni je danas 60-ti dan od kako su na 12/12 i kao da tek sada krecu u punom zamahu da cvetaju. Znaci bice dosta duze od planiranih 70 dana cvetanja,min 20 dana +
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
zadnjih 3 tjedna fotoperiod 10/14 umjesto 12/12
brže sazrijevanje ...naravno osjećajno manje uroda
al to ti i ovisi od toga što gajiš...inače osim skraćenog fotoperioda ili 18 satnog ciklusa (što je veoma komplicirana stvar i treba ti digitalan tajmer) nemaš druge opcije za ubrzat metabolizam biljke
ili jednostavno poradi po stealthu boksa!
 
S

silikolor banda

Guest
auuu pa bas ne znam sta da radim. krivo mi da ih ne izvedem do kraja i da ne daju max urod kad se vec trudim oko njih, moram da smislim nacin da ih ne diram ako nme budu gotove. i ja mislim da sam pogresio u proceni, ja do skoro nisam znao kako da razlikujem sativu od indike. ove mi po liscu vise lice na indike. molio bih da neko od iskusnih pogleda slike i proceni
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.457
163
Sativice druze , a one znaju da dugoo cvetaju . Ti bi hteo da one stignu za 8 nedelja , sto iskreno sumnjam , pa bolje smisljaj neke solucije , cak i iznosenje napolje . Ali mozda ce indoor majstori znati neki trik :)

Poz
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
ta opcija za van nekak mi najbolje izgleda.. ionak je sad nesto malo vise od 12h dana.. samo uskladis rezim i to je to.. a i sunce je bolje !
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
To bi bilo dobro, da iznosis ali najvise 12h...
Mozda i manje, kao sto je HazeSeeker rekao, manje sati i sunce...
Izneses negde oko 7h i uneses ( u mrak ) oko 5...
To bi trebalo da ubrza proces... Ali bi se mozda smanjio kvalitet i manje bi dobio... :/

Ovo sve naravno, ako imas mesto gde ces izneti, ako ne...

Ako ne budes nasao ideju kako to da uradis, da ubrzas, i ne bude gotova, mozda bi mogao negde da je sklonis, da jedan dan pauziras to sve, jeste da bi bilo stresa, ali kasnije mozda bi mogao da nastavis i imas dobar prinos...
 
S

silikolor banda

Guest
moram smisliti sta da radim, kako da se organizujem. nesto ce vec da mi padne na pamet.
 
08.04.2014
1
0
0
Mene interesuje koliko ce se izgubiti na kvalitetu ako je uberem a ne zavrsi cvjetanje, dali ce imati THC i koliko. I imam jos jedan problem opalo mi je 3 para listova sto su najnizi zemlji pa mi svakih oko 10-15 dana opet opadne pa me interesuje sto se tice hedova oce li biti manji urod jer to su oni prvi listovi veliki oni sto su izrasli pored njih gdje radja hed su odlicni.