Da li je desetak sati svetla dovoljno?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Joe

Aktivan Član
22.01.2005
98
1
0
51
Znaci, sada kod nas ima oko 10.7 sati svetla...i svakog dana ima po 2-3 minuta vise.
Da li je ta kolicina svetla dovoljna za vegetativni razvoj biljke? Da li mogu sada da zapocnem biljku a na prirodnom svetlu?
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
10 sati svetla nije bas dovoljno,pozeljno je 12 i vise sati.A sto se tice osvetljenja to je SLO-Era pisao vec,a za ostala pitanja vezano za to javi se njemu.Poz ~)
 
23.01.2005
47
1
0
46
a šta bi recimo bilo da se umjesto krajem 3.mj ili poèetkom 4mj. sjeme posadi recimo poèetkom 5mj.
s obzirom da su proljeèa postala rijetkost i da se sve èešèe z zime prelazi u ljeto kako bi se to odrazilo da se posadi u 5 mjesecu?
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pa vidi možeš ti da sadiš u Maju,ali moraš prvo da pripremiš biljke pa ih posle presadiš(pogledaj temu outdoor).A ako misliš da ih seješ u Maju to baš nije dobra ideja.Može da uspe,tj. verovatno æe da uspe ali biljka neæe uspeti da izgura maksimum pošto verovatno neæe stiæi dovoljno da izraste.Ovo zavisi i od vrste i od uslova.U svakom sluèaju je bolje pre posejati,ali ako baš ne može onda je dobar i Maj(gledaj da bude sam poèetak Maja,svaki dan znaèi).
 
23.01.2005
47
1
0
46
to sam pitao èisto informativno jer me zanimalo posadit èu ipak poèetkom èetvrtog.

znaèi ja moram prvo pripremit biljke pa tek onda u zemlju, nikako idmah u zemlju?