Da li je moguce pojedinacno brati hedove ?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
08.09.2010
28
1
3
37
Posto mi je ovo prva biljka i nisam bas iskusan sto se tice prakse, da li je moguce brati hedove pojedinacno i susiti, zato sto su mi na biljci neki hedovi poceli da dobijaju smedju boju dok drugi tek nastaju...pa bi mi bilo steta da na osnovu ovih "zrelih" unistim i one male.
Evo slika jednog koji je poceo da smedji, a za ove male mislim da netreba posto znate o cemu je rec :) ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
jos to nije zrelo, ne zuri.... a mozes skidati kako ti je volja, samo nemoj ako nisi siguran da je zrelo, mnogo ces tako izgubiti bez potrebe
 
08.09.2010
28
1
3
37
Drug, hvala ti. Ma za svaki slucaj cu ja svremena na vreme kaciti slike, pa nek mi neko javi kad je to gotovo posto nemam nekog iskustva :)
Jel hed mora biti sav smedj kada je spreman za branje ?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Goranmaster je napisao(la):
Drug, hvala ti. Ma za svaki slucaj cu ja svremena na vreme kaciti slike, pa nek mi neko javi kad je to gotovo posto nemam nekog iskustva :)
Jel hed mora biti sav smedj kada je spreman za branje ?

gledaj malo fotke po forumu, no imas jos mesec dana minimum, dovoljno je da okacis fotke jednom nedeljno (ili u 10 dana), i strpljivo
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Zeleno :)
Rekoše ti momci i u pravu su :) Treba to još pričekati.
Nego, jesi ti to prihranjivao? Slika je loša, ali vidim da je to nekako sitno...
 
08.09.2010
28
1
3
37
Nista brato, ovo sam drzo u kuci par sedmica i kasnije preneo u prirodu...nista nisam dodavo sto se tice prihrane, samo sam par puta poprsko nekim insekticidom...s'obzirom da mi je ovo prvi GROW, zadovoljan sam sto je uopste ikako uspelo a kamoli sto je zensko :D Sledece godine, ako Bog da vise truda pa cu se i nadati necemu vecem.
Da mi je od ove izvuc 20 grama cistaka, procveto bih :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
fotka je takva da se ne vidi cela biljka, al' imaj strpljenja i eventualno mozes zaliti necim za cvet ako nadjes, obzirom da do branja ima bar mesec dana jos nije prekasno da je malo nahranis
 
28.12.2010
39
0
0
39
Uzmi PLANTELU CVET,ona ti je u crvenom pakovanju.stavljas jedan cep na 5L vode i svakih 7 dana je gnoji...nemoj ni slucajno da skidas posto ima jos mnogo do kraja cvetanja...ako je budes hranio do kraja imaces lepe i masne hedove :))))
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
previše je jedan čep plantelle na 5 litara, to je 50 ml na 5l a u preporuci stoji da ide 15ml na 2 litre vode... neka stavi za početak 30 ml na 5 litara, malo blažu dozu da ne spali biljku pošto je još nikad nije gnojio.

samo polako, da vidiš kako će biljka reagirat pa onda dalje... ako bude dobro reagirala možeš sljedeći puta stavit i punu dozu...

ja svoje sada gnojim i sa većom dozom od propisane i ništa im ne fali, gutaju gnojivo ko lude (loša zemlja, a i u dubokom su cvjetanju pa im treba...)
 
08.09.2010
28
1
3
37
Znaci, ako mi je ostalo jos nekih 5 sedmica do berbe, prve dve sedmice da stavim po pola doze a ostale 3 po celu dozu...to je 5 doza, svake sedmice po jedna :D
 
08.09.2010
28
1
3
37
Kupio sam plantelu.Mislio sam da je skuplja kad ono pola litre samo 3 marke (1.5e).Pomjeso sam 15ml sa 2 litra vode i zalio je. E sad, sobzirom da ce ubrzo nekad branje, bil ja mogo da nastavljam da joj dajem istu ovu dozu samo malo cesce? Odnosno, umesto da povecavam kolicinski dozu iz sedmice u sedmicu, da povecavam vremenski dozu, npr. juce sam joj dao, pa opet za 7 dana pa posle toga za 5 dana i tako dalje. Dal bi joj to sprzilo korjen, posto mislim da ce ona biti spremna za branje za nekih 20 dana, a zadnjih 5 dana je netreba hranit i zalevat ?
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
nempj cesce jer ce bit kontraproduktivno,
a gledaj da prodje bar 10 dana od zadnjeg gnojenja do berbe, a tih 10ak dana zalivaj s puno vecom kolicinom vode,
inace ce ti imat gadan kemijski okus.
 
08.09.2010
28
1
3
37
Danas je dobila 35ml sa 4l vode. Samo mislim da sam se zajebo sto sam malo te mjesavine posuo po listovima biljke, posto imam obicaj da je tako malo polijem posle zaljevanja. Moze li to biti opasno ? Bas me kopka ...
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Goranmaster je napisao(la):
Danas je dobila 35ml sa 4l vode. Samo mislim da sam se zajebo sto sam malo te mjesavine posuo po listovima biljke, posto imam obicaj da je tako malo polijem posle zaljevanja. Moze li to biti opasno ? Bas me kopka ...

Samo ce brze uzeti hranjive elemente u sebe xD uglavnom to se i radi ali u vege fazi... Ali sa prskalicom, ajd okaci slike da ju vidimo... pozdrav xD
 
08.09.2010
28
1
3
37
Evo jedna najnovija, od pre nekih 6 dana ImageShack® - Online Photo and Video Hosting Jbg, sliko sam samo jedan head, ali mislim da je dovoljno da se vidi dokle je dosla sa cvetanjem.
Ako je zumiras, vidices malo kristalcice koji su se poceli formirat. Dobila je neki jak miris slican menti. Bas bi mi bilo drago kad bih dogur'o do kraja sa ovim mojim prvim izazovom. Da li bi sad bilo dobro kada bih joj cupao ove velike listove da bi dobijala vise vode i hrane ? Mislim, kad su vec poceli da se suse. I cuo sam da je odlicno zadnjih dana prije berbe da se zaljeva mlijekom, da bi se osobodila ove hemije cime je prskana ... sad, kolko je to tacno ....
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....zaboravi mljeko, s njim mozes samo unistit biljku, i pusti ju nek jos raste bar 2 tjedna nije to jos gotovo......